Jousiammunnan Halli-SM 24-25.3.2007
Oulun Jousimiehet
Lopputulokset
 

 
Yleinen, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Tekoniemi Antti Diana 290 295 585    
2. Lindroos Tero Diana 290 290 580    
3. Laurila Pentti Diana 291 285 576    
4. Palovaara Pepe OJM 283 286 569    
5. Rantanen Janne AC-Ulvila 285 283 568    
6. Heikkinen Reko PJA 278 285 563    
7. Alanko Jukka PJA 282 280 562    
8. Hautamäki Juho PoJo 278 281 559    
9. Tarhala Vesa Ky-Jo 282 273 555    
10. Määttä Tuomas PoJo 271 283 554    
11. Kiviniemi Marko ACH 278 275 553 27 22
12. Malinen Petri TJA 276 277 553 26 24
13. Kangas Tomi-Matti TJA 283 269 552    
14. Nahkiaisoja Tuomo PoJo 271 277 548 23 23
15. Tapanainen Pasi Arcus 272 276 548 19 32
16. Taskila Timo ToJA 271 271 542    
17. Elovirta Pirkka Arcus 275 266 541    
18. Reunanen Markku WT 277 259 536    
19. Metsi Mika Ky-Jo 270 264 534    
20. Juusola Janne OJM 260 273 533    
21. Juustovaara Alexander ToJA 268 264 532    
22. Hakkarainen Arto LiTai 263 268 531    
23. Hartikainen Pekka LJ 264 266 530    
24. Polvi Tuomas OJM 256 272 528    
25. Ylipelkonen Niko JoJu 265 262 527 17 26
26. Järvinen Raimo Hu-Ja 263 264 527 15 27
27. Karjala Jouni PJA 263 263 526    
28. Hautamäki Kari Ku-Ry 266 258 524    
29. Kurki Lassi IJA 261 262 523 12  
30. Ketola Jari Jy-Su 266 257 523 11 29
31. Erkkilä Juha TJA 252 269 521 18 22
32. Karvonen Marko Ri-Jo 256 265 521 13  
33. Kataja Miika Jy-Su 261 259 520 16 20
34. Hujanen Kimmo TapErä 255 265 520 15 23
35. Karjala Kalle PJA 247 262 509    
36. Möttönen Juhani Sulka 252 256 508    
37. Kinnunen Timo LiTai 243 244 487    
38. Nieminen Jari Hu-Ja 237 239 476    
39. Ylimartimo Tapani PoJo 236 229 465    
40. Niemi Teemu ACH 223 236 459    
41. Ylöstalo Ossi Ky-Jo 203 227 430    
42. Eilola Antti Sulka 243 168 411    
43. Karjala Juuso PJA 193 208 401    

 
Yleinen, pudotuskierrokset
Tekoniemi Antti 118                                
Karvonen Marko 105   Tekoniemi Antti 115                          
Elovirta Pirkka 112   Elovirta Pirkka 104                          
Taskila Timo 101         Tekoniemi Antti 116                    
Tarhala Vesa 113         Ylipelkonen Niko 112                    
Polvi Tuomas 107   Tarhala Vesa 110                          
Ylipelkonen Niko 111   Ylipelkonen Niko 111                          
Hautamäki Juho 99               Tekoniemi Antti 120              
Rantanen Janne 110               Kangas Tomi-Matti 109              
Hautamäki Kari 96   Rantanen Janne 110 (8)                          
Juustovaara Alexander 112   Juustovaara Alexander 110 (9)                          
Malinen Petri 110         Juustovaara Alexander 107                    
Kangas Tomi-Matti 108         Kangas Tomi-Matti 111                    
Juusola Janne 105   Kangas Tomi-Matti 115 (10,10)                          
Kurki Lassi 115   Kurki Lassi 115 (10,9)                          
Palovaara Pepe 112               Kangas Tomi-Matti 111   Tekoniemi Antti 116 (10,10,9,20)        
Laurila Pentti 119               Heikkinen Reko 113   Lindroos Tero 116 (10,10,9,28)        
Ketola Jari 104   Laurila Pentti 114                          
Metsi Mika 110   Metsi Mika 106                          
Nahkiaisoja Tuomo 105         Laurila Pentti 112 (10,8)                    
Kiviniemi Marko 110         Heikkinen Reko 112 (10,9)                    
Hakkarainen Arto 108   Kiviniemi Marko 113                          
Karjala Jouni 82   Heikkinen Reko 115                          
Heikkinen Reko 113               Heikkinen Reko 110              
Alanko Jukka 109               Lindroos Tero 117              
Järvinen Raimo 110   Järvinen Raimo                            
Hartikainen Pekka 105 (9)   Määttä Tuomas 111                          
Määttä Tuomas 105 (10)         Määttä Tuomas 111                    
Tapanainen Pasi 112         Lindroos Tero 118                    
Reunanen Markku 108   Tapanainen Pasi 113                          
Erkkilä Juha 109   Lindroos Tero 119                          
Lindroos Tero 117                                
 

 
Yleinen, lopputulokset
1. Tekoniemi Antti Diana-57 118 115 116 120 116
2. Lindroos Tero Diana-57 117 119 118 117 116
3. Heikkinen Reko PJA 113 115 112 110 113
4. Kangas Tomi-Matti TJA 108 115 111 109 111
5. Ylipelkonen Niko JoJu 111 111 112
5. Laurila Pentti Diana 119 114 112
7. Määttä Tuomas PoJo 105 111 111
8. Juustovaara Alexander ToJa 112 110 107
9. Kurki Lassi IJA 115 115
10. Tapanainen Pasi Arcus 112 113
10. Kiviniemi Marko ACH 110 113
12. Rantanen Janne AC-Ulvila 110 110
12. Tarhala Vesa Ky-Jo 113 110
14. Metsi Mika Ky-Jo 110 106
15. Elovirta Pirkka Arcus 112 104
16. Järvinen Raimo Hu-Ja 110  
17. Palovaara Pepe OJM 112
18. Malinen Petri TJA 110
19. Alanko Jukka PJA 109
19. Erkkilä Juha TJA 109
21. Reunanen Markku WT 108
21. Hakkarainen Arto LiTai 108
23. Polvi Tuomas OJM 107
24. Hartikainen Pekka LJ 105
24. Karvonen Marko Ri-Jo 105
24. Nahkiaisoja Tuomo PoJo 105
24. Juusola Janne OJM 105
28. Ketola Jari Jy-Su 104
29. Taskila Timo ToJA 101
30. Hautamäki Juho PoJo 99
31. Hautamäki Kari Ku-Ry 96
32. Karjala Jouni PJA 82

 
Naiset, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Kukkohovi Heli OJM 284 263 547    
2. Peltola Etta PJA 270 276 546    
3. Kosy Marianne PoJo 266 273 539    
4. Piuva Mari PoJo 260 267 527    
5. Hynynen Pirkko ToJA 265 261 526    
6. Sorsa Tanja Ky-Jo 268 254 522    
7. Pyörre Päivi PoJo 256 258 514    
8. Ylöstalo Reetta Ky-Jo 263 244 507    
9. Kärkkäinen Tiina OJM 249 252 501    
10. Huttu Heli OJM 241 256 497    
11. Sinisalo Saana-Maria MBF 248 247 495    
12. Perälä Laura JoJu 242 250 492    
13. Hakkarainen Kati LiTai 237 246 483    
14. Suojoki Jaana JoJu 227 252 479    
15. Karjala Eveliina PJA 250 219 469 12 19
16. Biskop-Grahn Ann-Charlotte ACH 214 255 469 11 12
17. Tiaskorpi Suvi ACH 203 213 416    
18. Kumpulainen Anne Pohti 132 221 353    

 
Naiset, pudotuskierrokset
Kukkohovi Heli 109                          
Biskop-Grahn Ann-Charlotte 97   Kukkohovi Heli 107 (10)                    
Kärkkäinen Tiina 101   Kärkkäinen Tiina 107 (9)                    
Ylöstalo Reetta 100         Kukkohovi Heli 106 (10)              
Hynynen Pirkko 91         Piuva Mari 110 (9)              
Perälä Laura 84   Hynynen Pirkko 105                    
Hakkarainen Kati 104   Piuva Mari 111                    
Piuva Mari 112         Kukkohovi Heli 109   Piuva Mari 105        
Kosy Marianne 104         Sorsa Tanja 112   Peltola Etta 114        
Suojoki Jaana 101   Kosy Marianne 107 (8)                    
Sinisalo Saana-Maria 102   Sorsa Tanja 107 (9)                    
Sorsa Tanja 106         Sorsa Tanja 106              
Pyörre Päivi 94         Peltola Etta 111              
Huttu Heli 101   Huttu Heli 101                    
Karjala Eveliina 94   Peltola Etta 108                    
Peltola Etta 115                          
 

 
Naiset, lopputulokset
1. Peltola Etta PJA 115 108 111 114
2. Piuva Mari PoJo 112 111 110 105
3. Sorsa Tanja KyJo 106 107 106 112
4. Kukkohovi Heli OJM 109 107 106 109
5. Kosy Marianne PoJo 104 107
5. Kärkkäinen Tiina OJM 101 107
7. Hynynen Pirkko ToJA 91 105
8. Huttu Heli OJM 101 101
9. Hakkarainen Kati LiTai 104
10. Sinisalo Saana-Maria MBF 102
11. Suojoki Jaana JoJu 101
12. Ylöstalo Reetta Ky-Jo 100
13. Biskop-Grahn Ann-Charlotte ACH 97
14. Karjala Eveliina PJA 94
14. Pyörre Päivi PoJo 94
16. Perälä Laura JoJu 84

 
Pojat 12, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Mäenpää Eero PJA 276 277 553    
2. Laine Jere ToJA 272 261 533    
3. Huhtanen Ville Sulka 252 247 499    
4. Träskelin Markus Sulka 240 234 474    

 
Pojat 12, pudotuskierrokset
Mäenpää Eero 114              
Träskelin Markus 88              
Träskelin Markus 105   Mäenpää Eero 111        
Huhtanen Ville 102   Laine Jere 104        
Huhtanen Ville 105 (9)              
Laine Jere 105 (10)              
 

 
Pojat 12, lopputulokset
1. Mäenpää Eero PJA 114 111
2. Laine Jere ToJA 105 104
3. Träskelin Markus Sulka 88 105
4. Huhtanen Ville Sulka 105 102

 
Tytöt 12, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Vikström Soile Sulka 236 249 485    
2. Niskanen Iida IJA 232 234 466    

 
Pojat 14, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Kokkila Henri ToJA 282 289 571    
2. Vikström Antti Sulka 289 280 569    
3. Niskanen Vili IJA 276 284 560    
4. Räsänen Teemu TapErä 282 277 559    
5. Ranta Oscar Arcus 278 279 557    
6. Ruusu Petri IJA 260 277 537    
7. Träskelin Joonas Sulka 271 263 534    
8. Hepola Jaakko PoJo 270 261 531    
9. Hepola Joonas PoJo 263 248 511    
10. Jauhiainen Atte TapErä 253 253 506    
11. Reiniharju Joonas OJM 244 250 494    
12. Kinnunen Pekko LiTai 242 243 485    
13. Nousiainen Sampo PoJo 245 238 483    
14. Mattila Lauri Sulka 230 247 477    
15. Salminen Matias Arcus 229 230 459    
16. Savallampi Anssi Sulka 234 222 456    
17. Saviaro Mikko LJ 238 210 448    
18. Kujala Jaakko Jy-Su 215 230 445    
19. Mulari Leo Ka-Jo 187 230 417    
20. Immonen Eetu TapErä 139 156 295    
21. Pekkala Aleksi Ka-Jo 94 167 261    

 
Pojat 14, pudotuskierrokset
Kokkila Henri 115                          
Savallampi Anssi 95   Kokkila Henri 108                    
Hepola Joonas 102   Hepola Jaakko 103                    
Hepola Jaakko 109         Kokkila Henri 114              
Ranta Oscar 113         Räsänen Teemu 106              
Kinnunen Pekko 100   Ranta Oscar 107                    
Nousiainen Sampo 106   Räsänen Teemu 109                    
Räsänen Teemu 112         Räsänen Teemu 104   Kokkila Henri 115        
Niskanen Vili 111         Niskanen Vili 110   Vikström Antti 118        
Mattila Lauri 97   Niskanen Vili 112                    
Reiniharju Joonas 102   Ruusu Petri 108                    
Ruusu Petri 109         Niskanen Vili 113              
Träskelin Joonas 100         Vikström Antti 114              
Jauhiainen Atte 105   Jauhiainen Atte 96                    
Salminen Matias 95   Vikström Antti 112                    
Vikström Antti 113                          
 

 
Pojat 14, lopputulokset
1. Vikström Antti TJA 113 112 114 118
2. Kokkila Henri TJA 115 108 114 115
3. Niskanen Vili TJA 111 112 113 110
4. Räsänen Teemu TJA 112 109 106 104
5. Ruusu Petri IJA 109 108
6. Ranta Oscar Arcus 113 107
7. Hepola Jaakko PoJo 109 103
8. Jauhiainen Atte TapErä 105 96
9. Nousiainen Sampo PoJo 106
10. Hepola Joonas PoJo 102
10. Reiniharju Joonas OJM 102
12. Kinnunen Pekko LiTai 100
12. Träskelin Joonas Sulka 100
14. Mattila Lauri Sulka 97
15. Salminen Matias Arcus 95
15. Savallampi Anssi Sulka 95

 
Tytöt 14, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Mattila Roosa Sulka 274 276 550    
2. Mäenpää Eeva PJA 258 274 532    
3. Korhonen Anniina PoJo 242 245 487    

 
Pojat 16, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Kontio Matias Ku-Ry 280 272 552    
2. Leiritie Tommi Arcus 273 274 547    
3. Vainionpää Petri Ku-Ry 268 273 541    
4. Niittyviita Sampo PoJo 267 264 531    
5. Kaartinen Esa OJM 268 254 522    
6. Turpeinen Teemu PoJo 260 240 500    
7. Vanhala Santeri Piili 253 231 484    
8. Hautamäki Joni Ku-Ry 236 238 474    
9. Lehtola Rami Sulka 239 229 468    
10. Vähätalo Teemu IJA 223 211 434    
11. Manninen Taneli Sulka 207 151 358    
12. Valtonen Joonas Ka-Jo 27 71 98    

 
Pojat 16, pudotuskierrokset
Kontio Matias 110                    
Hautamäki Joni 85   Kontio Matias 104              
Kaartinen Esa 103 (9)   Niittyviita Sampo 107              
Niittyviita Sampo 103 (10)   Kontio Matias 107   Niittyviita Sampo 83        
Vainionpää Petri 111   Leiritie Tommi 109   Vainionpää Petri 106        
Turpeinen Teemu 100   Vainionpää Petri 111              
Vanhala Santeri 89   Leiritie Tommi 106              
Leiritie Tommi 109                    
 

 
Pojat 16, lopputulokset
1. Vainionpää Petri TJA 111 111 106
2. Niittyviita Sampo TJA 103 107 83
3. Leiritie Tommi TJA 109 106 109
4. Kontio Matias TJA 110 104 107
5. Kaartinen Esa OJM 103
6. Turpeinen Teemu PoJo 100
7. Vanhala Santeri Piili 89
8. Hautamäki Joni Ku-Ry 85

 
Tytöt 16, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Nyback Julia Diana 218 221 439    

 
Miehet 18, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Mansukoski Antti Ku-Ry 270 279 549    
2. Ojala Arto OJM 255 264 519    
3. Välitalo Tuomas PJA 271 246 517    
4. Myllynen Mikko ToJA 249 251 500    
5. Haasiomäki Mika-Petteri Sulka 235 232 467    
6. Yppärilä Atte Sulka 235 188 423    

 
Miehet 18, pudotuskierrokset
Mansukoski Antti 111              
Myllynen Mikko 96              
Myllynen Mikko 101   Mansukoski Antti 117        
Ojala Arto 109   Välitalo Tuomas 111        
Välitalo Tuomas 107              
Ojala Arto 87              
 

 
Miehet 18, lopputulokset
1. Mansukoski Antti Ku-Ry 111 117
2. Välitalo Tuomas PJA 107 111
3. Ojala Arto OJM 87 109
4. Myllynen Mikko ToJA 96 101

 
Naiset 18, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Harju Katja Diana 227 213 440    

 
Miehet 50, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Nevalainen Hannu Ri-Jo 276 280 556    
2. Tamminen Eero PoJo 273 278 551    
3. Kuivalainen Pentti JoJu 271 278 549    
4. Viilo Keijo TJA 255 281 536 19  
5. Pihlajaniemi Raimo Ku-Ry 271 265 536 17  
6. Laakso Arto Ri-Jo 262 270 532    
7. Tero Ossi OJM 270 258 528    
8. Haikonen Arimo Diana 264 260 524    
9. Röytiö Taisto Pohti 261 261 522    
10. Leino Ilmo Diana 267 253 520 16  
11. Vilmi Antti PoJo 256 264 520 15  
12. Jylänki Antero Sulka 258 253 511    
13. Sunnari Matti PoJo 252 255 507 15  
14. Leino Jussi PoJo 257 250 507 13  
15. Kurki Matti IJA 247 249 496 12  
16. Vuorinen Pekka JJA 252 244 496 11  
17. Väre Jori PJA 242 252 494    
18. Sumen Kari ToJA 247 244 491    
19. Tuononen Pekka Joutsi 242 246 488    
20. Isopahkala Veijo ACH 237 246 483 9 17
21. Manninen Erkki Pohti 249 234 483 9 13
22. Myllykangas Teuvo ACH 232 238 470    
23. Vainionpää Elias Ku-Ry 246 218 464    
24. Haapaniemi Matti ACH 202 229 431    
25. Valtonen Jouni Ka-Jo 210 212 422    

 
Miehet 50, pudotuskierrokset
Nevalainen Hannu 115                          
Vuorinen Pekka 107   Nevalainen Hannu 116                    
Röytiö Taisto 107   Röytiö Taisto 108                    
Haikonen Arimo 101         Nevalainen Hannu 111              
Pihlajaniemi Raimo 106         Pihlajaniemi Raimo 110              
Jylänki Antero 102   Pihlajaniemi Raimo 110                    
Sunnari Matti 103   Viilo Keijo 101                    
Viilo Keijo 109         Pihlajaniemi Raimo 109   Nevalainen Hannu 118        
Kuivalainen Pentti 108         Laakso Arto 110   Tamminen Eero 115        
Leino Jussi 101   Kuivalainen Pentti 104                    
Vilmi Antti 103   Laakso Arto 108                    
Laakso Arto 111         Laakso Arto 105              
Tero Ossi 97         Tamminen Eero 113              
Leino Ilmo 106   Leino Ilmo 92                    
Kurki Matti 107   Tamminen Eero 109                    
Tamminen Eero 113                          
 

 
Miehet 50, lopputulokset
1. Nevalainen Hannu TJA 115 116 111 118
2. Tamminen Eero TJA 113 109 113 115
3. Laakso Arto TJA 111 108 105 110
4. Pihlajaniemi Raimo TJA 106 110 110 109
5. Röytiö Taisto Pohti 107 108
6. Kuivalainen Pentti JoJu 108 104
7. Viilo Keijo TJA 109 101
8. Leino Ilmo Diana 106 92
9. Kurki Matti IJA 107
9. Vuorinen Pekka JJA 107
11. Vilmi Antti PoJo 103
11. Sunnari Matti PoJo 103
13. Jylänki Antero Sulka 102
14. Leino Jussi PoJo 101
14. Haikonen Arimo Diana 101
16. Tero Ossi OJM 97

 
Naiset 50, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Korpela Arja IJA 244 260 504    
2. Kourula Tuire PoJo 241 257 498    
3. Laurila Aila Diana 245 226 471    
4. Huttunen Leena Kiu Jänne 214 216 430    
5. Jalonen Marja-Liisa JoJu 208 220 428    
6. Holappa Irma Pohti 195 210 405    
7. Pollari Kerttu JoJu 195 198 393    
8. Tuononen Tuula Joutsi 180 165 345    

 
Naiset 50, pudotuskierrokset
Korpela Arja 91                    
Tuononen Tuula 71   Korpela Arja 100              
Jalonen Marja-Liisa 95   Jalonen Marja-Liisa 91              
Huttunen Leena 77   Jalonen Marja-Liisa 79   Korpela Arja 94        
Laurila Aila 95   Laurila Aila 105   Kourula Tuire 104        
Holappa Irma 66   Laurila Aila 91              
Pollari Kerttu 68   Kourula Tuire 103              
Kourula Tuire 96                    
 

 
Naiset 50, lopputulokset
1. Kourula Tuire TJA 96 103 104
2. Korpela Arja TJA 91 100 94
3. Laurila Aila TJA 95 91 105
4. Jalonen Marja-Liisa TJA 95 91 79
5. Huttunen Leena Kiu Jänne 77
6. Tuononen Tuula Joutsi 71
7. Pollari Kerttu JoJu 68
8. Holappa Irma Pohti 66

 
Miehet 60, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Färm Erkki Sulka 271 269 540    
2. Jokinen Matti JoJu 259 269 528 23  
3. Pentinsaari Pekka PoJo 262 266 528 15  
4. Pollari Seppo JoJu 261 263 524    
5. Vierimaa Toivo OJM 266 256 522    
6. Salminen Raimo Ri-Jo 259 262 521    
7. Kankaanpää Heikki Ku-Ry 263 257 520 17  
8. Jaakola Kalevi Jy-Su 252 268 520 15  
9. Hotti Juhani LJ 259 259 518    
10. Kärkkäinen Teuvo PoJo 246 247 493    
11. Kinnunen Markku PoJo 228 246 474    

 
Miehet 60, pudotuskierrokset
Färm Erkki 95                    
Jaakola Kalevi 100   Jaakola Kalevi 102              
Vierimaa Toivo 100   Pollari Seppo 109              
Pollari Seppo 104   Jaakola Kalevi 103   Pollari Seppo 104        
Pentinsaari Pekka 100   Jokinen Matti 97   Salminen Raimo 108        
Salminen Raimo 112   Salminen Raimo 107              
Kankaanpää Heikki 106 (9)   Jokinen Matti 104              
Jokinen Matti 106 (10)                    
 

 
Miehet 60, lopputulokset
1. Salminen Raimo Ri-Jo 112 107 108
2. Pollari Seppo JoJu 104 109 104
3. Jaakola Kalevi Jy-Su 100 102 103
4. Jokinen Matti JoJu 106 104 97
5. Kankaanpää Heikki Ku-Ry 106
6. Pentinsaari Pekka PoJo 100
6. Vierimaa Toivo OJM 100
8. Färm Erkki Sulka 95

 
Miehet 70, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Halttunen Pertti Joutsi 186 166 352    
2. Juurinen Eino LJ 159 177 336    

 
Yleinen talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Haavisto Nico PJA 288 288 576    
2. Kivimaa Timo JoJu 290 283 573    
3. Kallunki Keijo JJA 286 285 571    
4. Ylätalo Risto Ky-Jo 286 284 570    
5. Sepponen Jaakko OJM 285 284 569    
6. Holappa Mikko OJM 285 282 567 28  
7. Lammela Marko OJM 284 283 567 27  
8. Määttä Ville LJ 282 284 566 27  
9. Petäjä Jukka Virtain JA 284 282 566 3  
10. Järvenpää Marko RJA 281 285 566 2  
11. Kälkäjä Jukka OJM 283 283 566 1  
12. Humalajoki Aulis Virtain JA 284 280 564 24  
13. Vesanen Jani Ri-Jo 283 281 564    
14. Arna Timo Jy-Su 281 282 563 24  
15. Reiniharju Antti OJM 282 281 563 23  
16. Jyrinki Harri OJM 284 278 562 125  
17. Pekander Jouni Piili 278 284 562 26  
18. Koskela Harri JoJu 277 285 562 23  
19. Hiltunen Lasse PoJo 280 281 561 22 37
19. Mäkinen Markku ÄJA 280 281 561 22 37
21. Arbelius Sami OJM 283 275 558    
22. Kosy Zoltan PoJo 284 269 553    
23. Nivala Arto OJM 279 273 552    
24. Saarinen Timo OJM 270 267 537    
25. Kaartinen Ilpo OJM 245 255 500    

 
Yleinen talja, pudotuskierrokset
Haavisto Nico 115                          
Jyrinki Harri 101   Haavisto Nico 114                    
Petäjä Jukka 113   Petäjä Jukka 109                    
Määttä Ville 112         Haavisto Nico                
Sepponen Jaakko 113         Sepponen Jaakko 116              
Humalajoki Aulis 111   Sepponen Jaakko 112 (9,10,9)                    
Vesanen Jani 113   Vesanen Jani 112 (9,10,8)                    
Ylätalo Risto 110         Haavisto Nico 114   Sepponen Jaakko 111        
Kallunki Keijo 114         Kallunki Keijo 113   Järvenpää Marko 116        
Arna Timo 113   Kallunki Keijo 115                    
Kälkäjä Jukka 111   Holappa Mikko 110                    
Holappa Mikko 112         Kallunki Keijo                
Lammela Marko 116         Järvenpää Marko 114              
Järvenpää Marko 118   Järvenpää Marko 116                    
Reiniharju Antti 112   Kivimaa Timo 110                    
Kivimaa Timo 114                          
 

 
Yleinen talja, lopputulokset
1. Järvenpää Marko RJA 118 116 114 116
2. Sepponen Jaakko OJM 113 112 116 111
3. Haavisto Nico PJA 115 114   114
4. Kallunki Keijo JJA 114 115   113
5. Vesanen Jani Ri-Jo 113 112
6. Kivimaa Timo JoJu 114 110
6. Holappa Mikko OJM 112 110
8. Petäjä Jukka Virtain JA 113 109
9. Lammela Marko OJM 116
10. Arna Timo Jy-Su 113
11. Määttä Ville LJ 112
11. Reiniharju Antti OJM 112
13. Kälkäjä Jukka OJM 111
13. Humalajoki Aulis Virtain JA 111
15. Ylätalo Risto Ky-Jo 110
16. Jyrinki Harri OJM 101

 
Naiset talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Laurila Anne Hood 287 285 572    
2. Rytky Merja ToJA 279 286 565    
3. Järvenpää Erja RJA 275 274 549    
4. Simoska Katja OJM 271 275 546    
5. Leivonen Marja TapErä 256 262 518    

 
Naiset talja, pudotuskierrokset
Laurila Anne 111              
Simoska Katja 108              
Simoska Katja 113   Laurila Anne 108        
Järvenpää Erja 111   Rytky Merja 110        
Järvenpää Erja 111              
Rytky Merja 113              
 

 
Naiset talja, lopputulokset
1. Rytky Merja ToJA 113 110
2. Laurila Anne Hood 111 108
3. Simoska Katja OJM 108 113
4. Järvenpää Erja RJA 111 111

 
Pojat 14 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Forsberg Jere Piili 232 241 473    

 
Pojat 16 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Järvenpää Lauri RJA 272 274 546    

 
Miehet talja B, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Antonius Jean-Pierre Arcus 273 264 537    

 
Miehet 50 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Rytky Lauri ToJA 287 291 578    
2. Välimäki Sauli PoJo 278 281 559    
3. Siivonen Reima RJA 278 278 556 19  
4. Vannekari Markku AC-Ulvila 280 276 556 17  
5. Pylkkä Urpo Diana 265 277 542    
6. Jalonen Kari JoJu 263 269 532    
7. Lindroos Aarre Diana 261 265 526    

 
Miehet 50 talja, pudotuskierrokset
Rytky Lauri 1                    
      Rytky Lauri 112              
Pylkkä Urpo 109 (9)   Vannekari Markku 111              
Vannekari Markku 109 (10)   Vannekari Markku 111 (9,9)   Rytky Lauri 118        
Siivonen Reima 110 (10,10)   Siivonen Reima 111 (9,10)   Välimäki Sauli 113        
Jalonen Kari 110 (10,9)   Siivonen Reima 109              
Lindroos Aarre 104   Välimäki Sauli 111              
Välimäki Sauli 110                    
 

 
Miehet 50 talja, lopputulokset
1. Rytky Lauri ToJA 1 112 118
2. Välimäki Sauli PoJo 110 111 113
3. Siivonen Reima RJA 110 109 111
4. Vannekari Markku AC-Ulivila 109 111 111
5. Jalonen Kari JoJu 110
6. Pylkkä Urpo Diana 109
7. Lindroos Aarre Diana 104

 
Miehet 60 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Saastamoinen Olli WT 280 283 563    
2. Rautio Hannu Si-Su 282 280 562    
3. Sepponen Jaakko RTJ 281 280 561    
4. Taipale Tapio Ri-Jo 278 281 559 23  
5. Rantanen Pauli TapErä 280 279 559 21  
6. Arbelius Teuvo OJM 275 282 557    
7. Maronen Seppo PoJo 276 278 554    
8. Koivunen Osmo Ku-Ry 269 281 550    
9. Siivonen Reijo RJA 267 272 539 19  
10. Eskola Jorma OJM 262 263 525    

 
Miehet 60 talja, pudotuskierrokset
Saastamoinen Olli 110                    
Koivunen Osmo 107   Saastamoinen Olli 107              
Rantanen Pauli 110   Rantanen Pauli 113              
Taipale Tapio 109   Saastamoinen Olli 96   Rantanen Pauli 110 (9,9)        
Sepponen Jaakko 116   Maronen Seppo 111   Sepponen Jaakko 110 (9,7)        
Arbelius Teuvo 110   Sepponen Jaakko 111              
Maronen Seppo 114   Maronen Seppo 107              
Rautio Hannu 107                    
 

 
Miehet 60 talja, lopputulokset
1. Rantanen Pauli TapErä 110 113 110
2. Sepponen Jaakko RTJ 116 111 110
3. Maronen Seppo PoJo 114 107 111
4. Saastamoinen Olli WT 110 107 96
5. Arbelius Teuvo OJM 110
6. Taipale Tapio Ri-Jo 109
7. Rautio Hannu Si-Su 107
7. Koivunen Osmo Ku-Ry 107

 
Miehet 70 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Eskola Rauno Hu-Ja 262 263 525    

 
Yleinen vaisto, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Knuutila Tomi Sai-Jo 264 252 516    
2. Rautaoja Satu OJM 245 248 493    
3. Laurila Olavi Diana 241 244 485    
4. Ruotsalainen Unto TeJA 229 230 459    
5. Lahtinen Riku TapErä 240 218 458    
6. Kontio Matti Ku-Ry 210 220 430    
7. Ranta Kristian Diana 207 206 413    
8. Åman Mauri PoJo 153 146 299    

 
Yleinen vaisto, pudotuskierrokset
Knuutila Tomi 108                    
Åman Mauri 58   Knuutila Tomi 103              
Lahtinen Riku 92   Lahtinen Riku 90              
Ruotsalainen Unto 91   Lahtinen Riku 88   Knuutila Tomi 90        
Laurila Olavi 89   Laurila Olavi 96   Rautaoja Satu 87        
Kontio Matti 79   Laurila Olavi 85              
Ranta Kristian 77   Rautaoja Satu 87              
Rautaoja Satu 94                    
 

 
Yleinen vaisto, lopputulokset
1. Knuutila Tomi Sai-Jo 108 103 90
2. Rautaoja Satu OJM 94 87 87
3. Laurila Olavi Diana-57 89 85 96
4. Lahtinen Riku Diana-57 92 90 88
5. Ruotsalainen Unto TeJA 91
6. Kontio Matti Ku-Ry 79
7. Ranta Kristian Diana 77
8. Åman Mauri PoJo 58

 
Naiset vaisto, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Kaartinen Sari OJM 228 207 435    

 
Naiset 18 vaisto, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Rouhiainen Kaisa JJA 226 238 464    

 
Miehet 50 vaisto, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Vettenranta Simo PJA 199 217 416    

 
Tähtäinjoukkue       
       
  1. Vaasan Diana-57             1741 232 225 231 228    
  2. Porin JA                       1671 223 221 222 223    
  3. Oulun Jousimiehet              1649 223 226 219 219    
  4. Pohjan Jousi                   1664 217 220 217 218    
  5. Kurikan Ryhti                  1642 221 220    
  6. Tampereen JA                   1641 213 220    
  7. Riihi-Jouset                   1609 214 205    
  8. Kymen Jousi                    1611 222 203    
  9. Pohjan Jousi II                1618 216    
  10. Oulun Jousimiehet II          1578 212    
  11. Jousi-Jussit                  1604 211      
  12. Arcus                         1636 207      
  13. Kurikan Ryhti II              1580 205    
  14. Vaasan Diana-57 II            1515 200    
  15. Porin JA II                   1552 196      
  16. Jyväs-Sulka                   1563 194    
  17. Achilles                      1506          
  18. Porin JA III                  1364          
       
       
Juniori tähtäinjousi -joukkue    
       
1. Oulaisten Sulka, 1653    
   - Vikström Antti, Mattila Roosa, Träskelin Joonas
       
2. Iitin Jousiampujat, 1563    
   - Niskanen Vili, Ruusu Petri, Niskanen Iida
       
3. Pohjan Jousi 1529      
   - Hepola Jaakko, Hepola Joonas, Korhonen Anniina
       
4. Oulaisten Sulka, 1461    
   - Huhtanen Ville, Vikström Soile, Mattila Lauri
       
5. Tapanilan Erä, 1360    
   - Räsänen Teemu, Jauhiainen Atte, Immonen Teemu
       
       
Taljajoukkue      
       
  1. Oulun Jousimiehet              1703 225 228    
  2. Pohjan Jousi                   1674 225 221    
  3. Rauman JA                      1671 216 225    
  4. Oulun Jousimiehet II           1691 224 220    
  5. Jousi-Jussit                   1667  
  6. Oulun Jousimiehet III          1667