20 yardia SM-kilpailu 2003 Loimaa
Luokka Nimi Seura Tulos/x
JMBH ( C ) Juniorit, miehet jousimetsästys, talja
1 Schlobohm Juhani W-T 156/1 SE

2

Erola Jani W-T 100/5
AMBH ( C ) Aikuiset, miehet jousimetsästys, talja
1 Erola Jaakko W-T 227/4
AMBL Aikuiset, miehet jousimetsästys rajoitettu
1 Keskimäki Mauri W-T 265/10 SE
AMBU Aikuiset, miehet jousimetsästys rajoittamaton
1 Pohjanoksa Petri Prättä-Jouset 299/35 SE
2 Kullström Kim Si-Su 294/27
JFBB( C ) Juniori, naiset vaisto talja
1 Palonen Sari Prättä-Jouset 243/7 SE
AMBB( C ) Aikuiset, miehet vaisto talja
1 Kotiranta Heikki Prättä-Jouset 282/24
2 Palonen Matti Prättä-Jouset 269/12
3 Repo Teijo Prättä-Jouset 268/14
4 Järvinen Kari Prättä-Jouset 201/3
CMBB( C ) Mini, miehet vaisto talja 10 yrd.
1 Laaksonen Tomi Prättä-Jouset 277/17 SE
2 Laaksonen Miika Prättä-Jouset 217/6
3 Järvinen Mikko Prättä-Jouset 214/2
AFFU Aikuiset, naiset vapaa rajoittamaton
1 Leivonen Sanna Ascella 275/22
AMFU Aikuiset, miehet vapaa rajoittamaton
1 Kari Hannu Robin Hood 300/49
2 Niiranen Matti Tapanilan Erä 300/46
3 Poikulainen Juho Lo-Jo 298/44
4 Rantanen Timo Tapanilan Erä 298/33
5 Korhonen Ari Tapanilan Erä 297/40
6 Juntunen Esa RI-JO 297/38
7 Miettinen Pertti W-T 296/40
8 Nyyssönen Pertti W-T 290/34
9 Malin Leo Tapanilan Erä 280/21
10 Pussila Petri Ukonnuolet 279/21
11 Hiljander Hannu Nummelan Tarmo 278/20
12 Luukkanen Matti Lo-Jo 276/20
VMFU Veteraani, miehet vapaa rajoittamaton
1 Rantanen Pauli Tapanilan Erä 299/44
2 Heikkilä Veikko Nummelan Tarmo 299/41
3 Vallgren Reijo Tapanilan Erä 298/36
4 Rautio Hannu Si-Su 296/35
5 Kiskonen Aleksanteri RI-JO 292/24
6 Salminen Raimo RI-JO 281/23
7 Sarhamaa Juhani Tapanilan Erä 280/22
8 Leivonen Keijo Ascella 279/20
JMFU Juniori, miehet vapaa rajoittamaton
1 Kullström Rasmus Si-Su 285/19
AMBH( R) Aikuiset, miehet jousimetsästys, vastakaari
1 Schlobohm Kari W-T 130
CMBH( R ) Minit, miehet jousimetsästys, vastakaari
1 Keskitalo Joni W-T 148 SE
AFBB( R ) Aikuiset, naiset vaisto vastakaari
1 Hietarinne Marjut Ukonnuolet 202
AMBB( R ) Aikuiset, miehet vaisto vastakaari
1 Virtanen Aki Ukonnuolet 271
2 Raivio Pertti Robin Hood 267
3 Hietarinne Hannu Ukonnuolet 258
4 Hietarinne Timo Ukonnuolet 251
5 Korhonen Jussi Ukonnuolet 242
6 Laaksonen Juha-Matti Prättä-Jouset 234
AMFS( R ) Aikuiset, miehet vapaa rajoitettu vastakaari
1 Karvonen Marko RI-JO 259
2 Turunen Harri Robin Hood 258
VMFS( R ) Veteraani, miehet vapaa rajoitettu vastakaari
1 Rautavaara Matti Maasto-Nuolet 254
CMFS( R ) Mini, miehet vapaa rajoitettu vastakaari 10 yrd.
1 Somerma Sauli Nummelan Tarmo 280 SE
AMLB Aikuiset, miehet pitkäjousi
1 Kotiranta Heikki Prättä-Jouset 232
2 Niiranen Matti Tapanilan Erä 210
3 Jeskanen Keijo Robin Hood 208
4 Kärkkäinen Jouko Artemis 206
5 Annttila Markku Viini-Veikot 189
6 Tuovinen Jorma Tapanilan Erä 169
7 Virola Olli Ukonnuolet 168
8 Liis Indreke Pärnu pikavibuklubi 165
9 Pent Kaupo Pärnu pikavibuklubi 140
10 Erola Jaakko W-T 140
11 Lank Enn Pärnu pikavibuklubi 140
JMLB Juniorit, miehet pitkäjousi
1 Sandell Henry Prättä-Jouset 87 SE