70-mkierros 12.7.2008
Äetsän Jousiampujat
Lopputulokset


Naiset talja, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Järvenpää ErjaRJA 313310623
2.Leivonen MarjaTapErä 297291588

Tytöt 16, alkukilpailu60m60mYht.10X
1.Mäenpää EevaPJA 298294592

Naiset, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Peltola EttaPJA 286281567
2.Rantanen TainaArcus 263259522
3.Färm KatriTJA 238217455

Naiset 50, alkukilpailu50m50mYht.10X
1.Korpela ArjaIJA 261269530
2.Kuisma HilkkaArcus 218258476

Miehet 60 vaisto, alkukilpailu50m50mYht.10X
1.Vettenranta SimoPJA 264233497

Yleinen talja, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Järvenpää MarkoRJA 338345683
2.Mäntysalo JyriRJA 335328663
3.Ressart EvartEST 338324662
4.Vannekari MarkkuAC-Ulvila 316321637
5.Arna TimoJy-Su 316317633
6.Lehtonen KajPJA 302298600
7.Turunen PenttiPJA 290309599
8.Lumiainen TimoPJA 259273532

Yleinen talja, pudotuskierrokset
Järvenpää Marko 111
Lumiainen Timo 80 Järvenpää Marko 114
Arna Timo 103 Arna Timo 108
Vannekari Markku 101 Arna Timo 106 Järvenpää Marko 109
Ressart Evart 108 Mäntysalo Jyri 108 Ressart Evart 108
Lehtonen Kaj 103 Ressart Evart 109
Turunen Pentti 101 Mäntysalo Jyri 104
Mäntysalo Jyri 110

Yleinen talja, lopputulokset
1.Järvenpää MarkoRJA111114109
2.Ressart EvartEST108109108
3.Mäntysalo JyriRJA110104108
4.Arna TimoJy-Su103108106
5.Lehtonen KajPJA103
6.Vannekari MarkkuAC-Ulvila101
6.Turunen PenttiPJA101
8.Lumiainen TimoPJA80

Miehet 60 talja, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Rautio HannuSi-Su 323311634
1.Siivonen ReijoRJA 317317634
3.Suomi ArtoÄJA 285275560

Miehet 70 talja, alkukilpailu60m60mYht.10X
1.Laaksonen PerttiAC-Ulvila 275272547

Pojat 14, alkukilpailu50m50mYht.10X
1.Mäenpää EeroPJA 328289617
2.Ratilainen SamuelArcus 261273534

Yleinen, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Yletyinen JariTapErä 304285589
2.Välitalo TuomasPJA 293283576
3.Savola MikaArcus 277288565
4.Malinen PetriTJA 280275555
5.Tapanainen PasiArcus 270279549
6.Pietikäinen AnttiKa-Jo 257285542
7.Erkkilä JuhaTJA 256259515
8.Forsström Aku-PaavoPJA 271234505
9.Rantanen PerttiArcus 263227490
10.Järvinen RaimoHu-Ja 235230465

Yleinen, pudotuskierrokset
Yletyinen Jari 98
Forsström Aku-Paavo 84 Yletyinen Jari 89
Tapanainen Pasi 94 Tapanainen Pasi 87
Malinen Petri 90 Tapanainen Pasi 95 Yletyinen Jari 80
Savola Mika 84 (9) Välitalo Tuomas 97 Savola Mika 95
Pietikäinen Antti 84 (7) Savola Mika 100
Erkkilä Juha 89 Välitalo Tuomas 96
Välitalo Tuomas 98

Yleinen, lopputulokset
1.Savola MikaArcus8410095
2.Yletyinen JariTapErä988980
3.Välitalo TuomasPJA989697
4.Tapanainen PasiArcus948795
5.Malinen PetriTJA90
6.Erkkilä JuhaTJA89
7.Pietikäinen AnttiKa-Jo84
7.Forsström Aku-PaavoPJA84

Miehet 50, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Lehto EnsioIJA 269266535

Miehet 60, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Norha KariArcus 235233468