Taulu-SM2009 25.7.2009
Tampereen Jousiampujat
Lopputulokset


Juniorit 12 vaisto, alkukilpailu20m20mYht.10X
1.Salmijärvi AnitaJy-Su 254242496

Juniorit 12 talja, alkukilpailu30m30mYht.10X
1.Jyväkorpi LauraJy-Su 181179360

Juniorit 12, alkukilpailu30m30mYht.10X
1.Raittila SamppaTeJA 326315641
2.Juusola ToniOJM 322316638
3.Vanhatalo JoniIJA 295293588
4.Tuokkola MirjamTeJA 262289551
5.Vuorinen JaakkoJy-Su 261272533
6.Roivas IlariIJA 274240514

Juniorit 12, pudotuskierrokset
Raittila Samppa 101
Tuokkola Mirjam 98
Tuokkola Mirjam 102 Raittila Samppa 96
Vanhatalo Joni 97 Juusola Toni 105
Vanhatalo Joni 93
Juusola Toni 102

Juniorit 12, lopputulokset
1.Juusola ToniOJM102105
2.Raittila SamppaTeJA10196
3.Tuokkola MirjamTeJA98102
4.Vanhatalo JoniIJA9397

Juniorit 14 talja, alkukilpailu40m40mYht.10X
1.Salmijärvi PetriJy-Su 213199412

Juniorit 14, alkukilpailu40m40mYht.10X
1.Laine JereToJA 332332664
2.Mäenpää EeroPJA 326330656
3.Gross WernerWT 320313633
4.Parkkasaari AnssiPoJo 308321629
5.Tuokkola TuomasTeJA 299311610
6.Lehtiniemi JoniKu-Ry 295307602
7.Ratilainen SamuelArcus 304297601
8.Rantapirkola PaulaOJM 304296600
9.Vuorinen EinoJy-Su 302294596
10.Häggman ViktorDiana 286299585
11.Nikkanen MarkusACH 292280572
12.Virtanen KarriTapErä 267296563
13.Nousiainen IlmariPoJo 284276560
14.Roivas SamuliIJA 277277554
15.Hyytiäinen TarmoLiTai 276276552
16.Varesvuo EeroJy-Su 279256535
17.Hacksell JohnRamses 270257527

Juniorit 14, pudotuskierrokset
Laine Jere 108
Varesvuo Eero 100 Laine Jere 111
Vuorinen Eino 85 Rantapirkola Paula 93
Rantapirkola Paula 99 Laine Jere 105
Tuokkola Tuomas 99 Tuokkola Tuomas 107
Virtanen Karri 85 Tuokkola Tuomas 96
Nousiainen Ilmari 100 Nousiainen Ilmari 90
Parkkasaari Anssi 97 Laine Jere 107 Tuokkola Tuomas 105
Gross Werner 106 Gross Werner 100 Mäenpää Eero 109
Roivas Samuli 84 Gross Werner 106
Nikkanen Markus 61 Lehtiniemi Joni 97
Lehtiniemi Joni 105 Gross Werner 104
Ratilainen Samuel 100 Mäenpää Eero 111
Häggman Viktor 101 Häggman Viktor 79
Hyytiäinen Tarmo 93 Mäenpää Eero 106
Mäenpää Eero 104

Juniorit 14, lopputulokset
1.Mäenpää EeroPJA104106111109
2.Tuokkola TuomasTeJA9996107105
3.Laine JereToJA108111105107
4.Gross WernerWT106106104100
5.Lehtiniemi JoniKu-Ry10597
6.Rantapirkola PaulaOJM9993
7.Nousiainen IlmariPoJo10090
8.Häggman ViktorDiana10179
9.Varesvuo EeroJy-Su100
9.Ratilainen SamuelArcus100
11.Parkkasaari AnssiPoJo97
12.Hyytiäinen TarmoLiTai93
13.Vuorinen EinoJy-Su85
13.Virtanen KarriTapErä85
15.Roivas SamuliIJA84
16.Nikkanen MarkusACH61

Tyttöjuniorit 16, alkukilpailu50m50mYht.10X
1.Mäenpää EevaPJA 284297581
2.Rytky JohannaToJA 295281576
3.Niskanen IidaIJA 288280568
4.Mattila RoosaSulka 278286564
5.Sorsa IinaKy-Jo 267274541
6.Laiho ElinaIJA 223233456
7.Frost EmmaIJA 194191385

Tyttöjuniorit 16, pudotuskierrokset
Mäenpää Eeva  
Mäenpää Eeva 96
Sorsa Iina 96 Mattila Roosa 100
Mattila Roosa 98 Mäenpää Eeva 99 Mattila Roosa 101
Niskanen Iida 99 Niskanen Iida 100 Rytky Johanna 103
Laiho Elina 72 Niskanen Iida 94
Frost Emma 75 Rytky Johanna 100
Rytky Johanna 76

Tyttöjuniorit 16, lopputulokset
1.Rytky JohannaToJA76100103
2.Mattila RoosaSulka98100101
3.Niskanen IidaIJA9994100
4.Mäenpää EevaPJA 9699
5.Sorsa IinaKy-Jo96
6.Frost EmmaIJA75
7.Laiho ElinaIJA72

Poikajuniorit 16, alkukilpailu60m60mYht.10X
1.Kokkila HenriToJA 324316640
2.Nordström ViljamRamses 294322616
3.Hepola JaakkoPoJo 311303614
4.Vikström AnttiSulka 309303612
5.Jauhiainen AtteTapErä 304297601
6.Räsänen TeemuTapErä 290302592
7.Reiniharju JoonasOJM 283293576
8.Niskanen ViliIJA 282289571
9.Hepola JoonasPoJo 284283567
10.Nousiainen SampoPoJo 295255550
11.Kärkkäinen OnniJy-Su 224243467
12.Asplund AlexACH 210170380
13.Roivas SeveriIJA 162177339

Poikajuniorit 16, pudotuskierrokset
Kokkila Henri 100
Niskanen Vili 102 Niskanen Vili 93
Jauhiainen Atte 102 Jauhiainen Atte 98
Vikström Antti 100 Niskanen Vili 97 Jauhiainen Atte 113
Hepola Jaakko 101 Nordström Viljam 107 Räsänen Teemu 97
Räsänen Teemu 103 Räsänen Teemu 109
Reiniharju Joonas 95 Nordström Viljam 108
Nordström Viljam 101

Poikajuniorit 16, lopputulokset
1.Jauhiainen AtteTapErä10298113
2.Räsänen TeemuTapErä10310997
3.Nordström ViljamRamses101108107
4.Niskanen ViliIJA1029397
5.Hepola JaakkoPoJo101
6.Kokkila HenriToJA100
6.Vikström AnttiSulka100
8.Reiniharju JoonasOJM95

Miesjuniorit 18, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Vainionpää PetriKu-Ry 310293603
2.Kontio MatiasKu-Ry 284301585
3.Hautamäki JoniKu-Ry 293282575
4.Forsström Aku-PaavoPJA 286279565
5.Roivas SanteriIJA 203152355

Miesjuniorit 18, pudotuskierrokset
Vainionpää Petri 97
Forsström Aku-Paavo 85
Forsström Aku-Paavo 95 Vainionpää Petri 100
Kontio Matias 94 Hautamäki Joni 105
Hautamäki Joni 95
Kontio Matias 94

Miesjuniorit 18, lopputulokset
1.Hautamäki JoniKu-Ry95105
2.Vainionpää PetriKu-Ry97100
3.Forsström Aku-PaavoPJA8595
4.Kontio MatiasKu-Ry9494

Naiset 50, alkukilpailu60m60mYht.10X
1.Korpela ArjaIJA 282295577
2.Kontio MaaritKu-Ry 263294557
3.Laurila AilaDiana 274248522
4.Holappa IrmaPohti 240239479
5.Kovalainen HilkkaOJM 245222467
6.Kuisma HilkkaArcus 219225444
7.Pollari KerttuJoJu 150152302

Naiset 50, pudotuskierrokset
Korpela Arja  
Korpela Arja 80
Kovalainen Hilkka 75 Kovalainen Hilkka 74
Holappa Irma 55 Kovalainen Hilkka 77 Korpela Arja 86
Laurila Aila 71 Kuisma Hilkka 64 Kontio Maarit 88
Kuisma Hilkka 85 Kuisma Hilkka 73
Pollari Kerttu 28 Kontio Maarit 90
Kontio Maarit 77

Naiset 50, lopputulokset
1.Kontio MaaritKu-Ry779088
2.Korpela ArjaIJA 8086
3.Kovalainen HilkkaOJM757477
4.Kuisma HilkkaArcus857364
5.Laurila AilaDiana71
6.Holappa IrmaPohti55
7.Pollari KerttuJoJu28

Miehet 50 vaisto, alkukilpailu50m50mYht.10X
1.Virtanen KariHu-Ja 298297595
2.Kärkkäinen PaavoJy-Su 259244503
3.Åman MauriPoJo 222245467
4.Rouhiainen MarkkuJJA 230232462

Miehet 50 vaisto, pudotuskierrokset
Virtanen Kari 91
Rouhiainen Markku 64
Rouhiainen Markku 64 Virtanen Kari 99
Åman Mauri 81 Kärkkäinen Paavo 83
Åman Mauri 65
Kärkkäinen Paavo 84

Miehet 50 vaisto, lopputulokset
1.Virtanen KariHu-Ja9199
2.Kärkkäinen PaavoJy-Su8483
3.Åman MauriPoJo6581
4.Rouhiainen MarkkuJJA6464

Miehet 50 talja, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Hiltunen LassePoJo 335330665
2.Siivonen ReimaRJA 327334661
3.Vannekari MarkkuAC-Ulvila 3233366592312
4.Petäjä JukkaVirtain JA324335659198
5.Rytky LauriToJA 328318646
6.Sumén KariToJA 303318621
7.Jalonen KariJoJu 309304613
8.Notko JuhaLJ 299301600
9.Harmanen JuhaniKu-Ry 279302581
10.Pylkkä UrpoDiana 279288567

Miehet 50 talja, pudotuskierrokset
Hiltunen Lasse 114
Notko Juha 93 Hiltunen Lasse 103
Rytky Lauri 103 Rytky Lauri 99
Petäjä Jukka 101 Rytky Lauri 111 Hiltunen Lasse 110
Vannekari Markku 100 Siivonen Reima 106 Vannekari Markku 111
Sumén Kari 98 Vannekari Markku 104
Jalonen Kari 107 Siivonen Reima 101
Siivonen Reima 108

Miehet 50 talja, lopputulokset
1.Vannekari MarkkuAC-Ulvila100104111
2.Hiltunen LassePoJo114103110
3.Rytky LauriToJA10399111
4.Siivonen ReimaRJA108101106
5.Jalonen KariJoJu107
6.Petäjä JukkaVirtain JA101
7.Sumén KariToJA98
8.Notko JuhaLJ93

Miehet 50, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Kuivalainen PenttiJoJu 299301600
2.Friman AarneWT 273273546
3.Viitanen JariTJA 26627754354
4.Aura Antti-PekkaPJA 2722715435
5.Viilo KeijoTJA 266265531
6.Manninen ErkkiPohti 255275530
7.Pihlajaniemi RaimoKu-Ry 261261522
8.Möttönen JuhaniSulka 255266521
9.Torikka PasiOJM 252255507
10.Lehto EnsioIJA 272234506
11.Sunnari MattiPoJo 250254504
12.Jäämuru JariLJ 246236482
13.Röytiö TaistoPohti 24723147863
14.Aaltonen TapioJy-Su 23624247843
15.Isopahkala VeijoACH 219242461
16.Tero OssiOJM 231223454
17.Vainionpää EliasKu-Ry 219226445
18.Tuononen PekkaJoutsi 188252440
19.Roivas AnteroIJA 218214432
20.Leino JussiPoJo 177176353

Miehet 50, pudotuskierrokset
Kuivalainen Pentti 86
Tero Ossi 71 Kuivalainen Pentti 90
Torikka Pasi 93 Torikka Pasi 87
Möttönen Juhani 75 Kuivalainen Pentti 90
Viilo Keijo 75 Viilo Keijo 77
Jäämuru Jari 70 Viilo Keijo 96
Röytiö Taisto 90 Aura Antti-Pekka 92
Aura Antti-Pekka 105 Viilo Keijo 85 Kuivalainen Pentti 99
Viitanen Jari 76 Aaltonen Tapio 84 Friman Aarne 90
Aaltonen Tapio 92 Aaltonen Tapio 76
Sunnari Matti 81 Sunnari Matti 74
Manninen Erkki 74 Aaltonen Tapio 77
Pihlajaniemi Raimo 86 Friman Aarne 92
Lehto Ensio 83 Pihlajaniemi Raimo 94
Isopahkala Veijo 74 Friman Aarne 97
Friman Aarne 87

Miehet 50, lopputulokset
1.Kuivalainen PenttiJoJu86909099
2.Friman AarneWT87979290
3.Viilo KeijoTJA75967785
4.Aaltonen TapioJy-Su92767784
5.Pihlajaniemi RaimoKu-Ry8694
6.Aura Antti-PekkaPJA10592
7.Torikka PasiOJM9387
8.Sunnari MattiPoJo8174
9.Röytiö TaistoPohti90
10.Lehto EnsioIJA83
11.Viitanen JariTJA76
12.Möttönen JuhaniSulka75
13.Isopahkala VeijoACH74
13.Manninen ErkkiPohti74
15.Tero OssiOJM71
16.Jäämuru JariLJ70

Miehet 60 vaisto, alkukilpailu50m50mYht.10X
1.Koivisto OsmoWT 205228433
2.Vettenranta SimoPJA 0

Miehet 60 talja, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Rautio HannuSi-Su 321326647
2.Turunen PenttiPJA 309323632
3.Sepponen Jaakko Sr.RTJ 309321630
4.Jansson StigRamses 306322628
5.Siivonen ReijoRJA 313309622
6.Saastamoinen OlliWT 316301617176
7.Julkunen RistoLaVa 321296617174
8.Alho ReinoPJA 292314606
9.Maronen SeppoPoJo 287310597
10.Koivunen OsmoKu-Ry 286299585
11.Suomi ArtoÄJA 280287567
12.Leivonen KeijoAscella 275286561
13.Lindroos AarreDiana 279273552

Miehet 60 talja, pudotuskierrokset
Rautio Hannu 97
Alho Reino 99 Alho Reino 104
Siivonen Reijo 97 Jansson Stig 100
Jansson Stig 107 Jansson Stig 99 Alho Reino 100
Sepponen Jaakko Sr. 100 Saastamoinen Olli 104 Turunen Pentti 108
Saastamoinen Olli 107 Saastamoinen Olli 98
Julkunen Risto 95 Turunen Pentti 101
Turunen Pentti 97

Miehet 60 talja, lopputulokset
1.Turunen PenttiPJA97101108
2.Alho ReinoPJA99104100
3.Saastamoinen OlliWT10798104
4.Jansson StigRamses10710099
5.Sepponen Jaakko Sr.RTJ100
6.Rautio HannuSi-Su97
6.Siivonen ReijoRJA97
8.Julkunen RistoLaVa95

Miehet 60, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Färm ErkkiSulka 276285561
2.Haikonen ArimoDiana 259285544
3.Kankaanpää HeikkiKu-Ry 262270532
4.Pollari SeppoJoJu 244282526
5.Jokinen MattiJoJu 266249515
6.Hallenberg IlkkaPohti 263251514
7.Norha KariArcus 251247498
8.Kurki MattiIJA 251243494
9.Hotti JuhaniLJ 249239488
10.Soininen MattiOJM 242239481
11.Nurmi KullervoWT 238241479
12.Myllykangas TeuvoACH 224234458
13.Jattu JuhaniRi-Jo 212242454

Miehet 60, pudotuskierrokset
Färm Erkki 96
Kurki Matti 77 Färm Erkki 105
Jokinen Matti 83 (5) Pollari Seppo 80
Pollari Seppo 83 (6) Pollari Seppo 76 Färm Erkki 87
Kankaanpää Heikki 86 Kankaanpää Heikki 78 Haikonen Arimo 91
Hallenberg Ilkka 72 Kankaanpää Heikki 83
Norha Kari 62 Haikonen Arimo 84
Haikonen Arimo 85

Miehet 60, lopputulokset
1.Haikonen ArimoDiana858491
2.Färm ErkkiSulka9610587
3.Kankaanpää HeikkiKu-Ry868378
4.Pollari SeppoJoJu838076
5.Jokinen MattiJoJu83
6.Kurki MattiIJA77
7.Hallenberg IlkkaPohti72
8.Norha KariArcus62

Miehet 70, alkukilpailu60m60mYht.10X
1.Kärkkäinen TeuvoPoJo 232220452
2.Virta VeikkoWT 211201412
3.Hakanen JoukoOJM 190171361
4.Juurinen EinoLJ 177179356

Miehet 70, pudotuskierrokset
Kärkkäinen Teuvo 77
Juurinen Eino 55
Juurinen Eino 66 Kärkkäinen Teuvo 62
Hakanen Jouko 67 Virta Veikko 81
Hakanen Jouko 49
Virta Veikko 63

Miehet 70, lopputulokset
1.Virta VeikkoWT6381
2.Kärkkäinen TeuvoPoJo7762
3.Hakanen JoukoOJM4967
4.Juurinen EinoLJ5566

Naiset vaisto, alkukilpailu50m50mYht.10X
1.Karhuneva KaisaJJA 279242521
2.Vesa MinnaToJA 186213399
3.Parkkasaari ElisaPoJo 137159296

Naiset talja, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Järvenpää ErjaRJA 328326654
2.Makkonen SusannaSi-Su 329316645
3.Rytky MerjaToJA 322311633
4.Leivonen SannaAscella 306326632
5.Simoska KatjaOJM 277323600
6.Salmijärvi SoleJy-Su 273279552

Naiset talja, pudotuskierrokset
Järvenpää Erja 109
Leivonen Sanna 104
Leivonen Sanna 107 Järvenpää Erja 102
Makkonen Susanna 105 Rytky Merja 98
Rytky Merja 97 (9)
Makkonen Susanna 97 (7)

Naiset talja, lopputulokset
1.Järvenpää ErjaRJA109102
2.Rytky MerjaToJA9798
3.Leivonen SannaAscella104107
4.Makkonen SusannaSi-Su97105

Naiset, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Kourula LauraWT 291289580
2.Sorsa TanjaKy-Jo 284265549
3.Tiaskorpi SuviACH 276264540
4.Luhtaa TuireTJA 259280539
5.Sinisalo Saana-MariaMBF 265273538
6.Perälä LauraJoJu 270265535
7.Leino NooraPoJo 267261528
8.Kukkohovi HeliOJM 267258525
9.Raivio JonnaHood 266249515
10.Sinivuo MarjutART 248246494
11.Biskop-Grahn Ann-CharlotteACH 234244478
12.Willgren Iina-LottaACH 209263472
13.Kosy MarianneSai-Jo 225246471
14.Kaartinen SariOJM 215232447
15.Harju KatjaDiana 228218446
16.Lempiäinen-Koponen PikitaArcus 220225445
17.Kiviniemi Ulla MaijaACH 236202438
18.Roivas KirsiIJA 203226429
19.Laamanen SusannaART 20022342351
20.Suojoki JaanaJoJu 2122114233
21.Tuomola HennaArcus 211172383
22.Färm KatriTJA 101158259

Naiset, pudotuskierrokset
Kourula Laura 103
Lempiäinen-Koponen Pikita 79 Kourula Laura 99 (8)
Raivio Jonna 74 Kukkohovi Heli 99 (5)
Kukkohovi Heli 87 Kourula Laura 96
Sinisalo Saana-Maria 93 Kosy Marianne 57
Willgren Iina-Lotta 82 Sinisalo Saana-Maria 80
Kosy Marianne 91 Kosy Marianne 89
Luhtaa Tuire 88 Kosy Marianne 87 Kourula Laura 98
Tiaskorpi Suvi 89 Tiaskorpi Suvi 84 Sorsa Tanja 96
Kaartinen Sari 81 Tiaskorpi Suvi 91
Biskop-Grahn Ann-Charlotte 93 Biskop-Grahn Ann-Charlotte 82
Perälä Laura 84 Tiaskorpi Suvi 76
Leino Noora 87 Sorsa Tanja 92
Sinivuo Marjut 76 Leino Noora 88
Harju Katja 67 Sorsa Tanja 89
Sorsa Tanja 96

Naiset, lopputulokset
1.Kourula LauraWT103999698
2.Sorsa TanjaKy-Jo96899296
3.Kosy MarianneSai-Jo91895787
4.Tiaskorpi SuviACH89917684
5.Kukkohovi HeliOJM8799
6.Leino NooraPoJo8788
7.Biskop-Grahn Ann-CharlotteACH9382
8.Sinisalo Saana-MariaMBF9380
9.Luhtaa TuireTJA88
10.Perälä LauraJoJu84
11.Willgren Iina-LottaACH82
12.Kaartinen SariOJM81
13.Lempiäinen-Koponen PikitaArcus79
14.Sinivuo MarjutART76
15.Raivio JonnaHood74
16.Harju KatjaDiana67

Miehet talja B, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Kinnunen OsmoSi-Su 310311621
2.Antonios Jean-PierreArcus 296298594

Yleinen vaisto, alkukilpailu50m50mYht.10X
1.Rautiainen MarkkuEBS 270306576
2.Laurila OlaviDiana 267284551
3.Rautaoja SatuOJM 263287550
4.Vierimaa ToivoOJM 265271536
5.Raivio PerttiHood 262272534
6.Kontio MattiKu-Ry 247256503
7.Hepola EsaPoJo 232256488
8.Tuokkola AriTeJA 118138256

Yleinen vaisto, pudotuskierrokset
Rautiainen Markku 95
Tuokkola Ari 41 Rautiainen Markku 88
Raivio Pertti 82 Vierimaa Toivo 91
Vierimaa Toivo 85 Rautiainen Markku 104 Vierimaa Toivo 83
Rautaoja Satu 90 Laurila Olavi 84 Rautaoja Satu 88
Kontio Matti 73 Rautaoja Satu 88
Hepola Esa 85 Laurila Olavi 73
Laurila Olavi 86

Yleinen vaisto, lopputulokset
1.Rautaoja SatuOJM908888
2.Vierimaa ToivoOJM859183
3.Rautiainen MarkkuEBS9588104
4.Laurila OlaviDiana867384
5.Hepola EsaPoJo85
6.Raivio PerttiHood82
7.Kontio MattiKu-Ry73
8.Tuokkola AriTeJA41

Yleinen talja, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Haavisto JariPJA 343344687
2.Kivimaa TimoJoJu 340344684
3.Kallunki KeijoJJA 333339672
4.Kosy ZoltanSai-Jo 329336665
5.Pakkala JuhaniDiana 340324664
6.Lehtonen KajPJA 328334662
7.Reiniharju AnttiOJM 332327659
8.Sepponen JaakkoOJM 327330657
9.Humalajoki AulisVirtain JA329326655
10.Lammela MarkoOJM 324327651
11.Juutilainen MikkoPu-Jo 3293196482812
12.Saarinen TimoOJM 320328648247
13.Kekki MikaPJA 3313176482110
14.Pekander JouniPiili 322323645
15.Uusitupa JonneTJA 318320638
16.Vilkko KajTapErä 311325636
17.Nivala ArtoOJM 320315635
18.Rantanen TimoTapErä 324309633248
19.Kiviniemi Ari-PekkaACH 315318633145
20.Mäkipää AnttiVirtain JA283340623
21.Verho HarriTJA 306308614
22.Lehtiniemi JariKu-Ry 306289595
23.Forsberg JerePiili 292275567
24.Lumiainen TimoPJA 244282526
25.Ruismäki KostiJoJu 0

Yleinen talja, pudotuskierrokset
Haavisto Jari 117
Vilkko Kaj 113 Haavisto Jari 115
Sepponen Jaakko 109 (9,8) Humalajoki Aulis 111
Humalajoki Aulis 109 (9,10) Haavisto Jari 111
Pakkala Juhani 111 Saarinen Timo 94
Saarinen Timo 113 Saarinen Timo 111
Kekki Mika 98 Kosy Zoltan 109
Kosy Zoltan 111 Saarinen Timo 106 Haavisto Jari 113
Kallunki Keijo 111 Kallunki Keijo 111 Kivimaa Timo 112
Pekander Jouni 109 Kallunki Keijo 115 (9)
Juutilainen Mikko 114 Juutilainen Mikko 115 (8)
Lehtonen Kaj 113 Kallunki Keijo 110
Reiniharju Antti 106 Kivimaa Timo 113
Lammela Marko 109 Lammela Marko 112
Uusitupa Jonne 107 Kivimaa Timo 114
Kivimaa Timo 111

Yleinen talja, lopputulokset
1.Haavisto JariPJA117115111113
2.Kivimaa TimoJoJu111114113112
3.Kallunki KeijoJJA111115110111
4.Saarinen TimoOJM11311194106
5.Juutilainen MikkoPu-Jo114115
6.Lammela MarkoOJM109112
7.Humalajoki AulisVirtain JA109111
8.Kosy ZoltanSai-Jo111109
9.Lehtonen KajPJA113
9.Vilkko KajTapErä113
11.Pakkala JuhaniDiana111
12.Sepponen JaakkoOJM109
12.Pekander JouniPiili109
14.Uusitupa JonneTJA107
15.Reiniharju AnttiOJM106
16.Kekki MikaPJA98

Yleinen, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Hatava MattiWT 315320635
2.Virtanen AkiWT 308325633
3.Lindroos TeroDiana 314313627
4.Tekoniemi AnttiDiana 309309618
5.Heikkinen RekoPJA 305312617
6.Malinen PetriTJA 304306610185
7.Ronkanen PerttuTapErä 308302610122
8.Alanko JukkaPJA 297312609155
9.Huhtala JuusoArcus 304305609112
10.Palovaara PepeOJM 298309607
11.Määttä TuomasPoJo 318278596
12.Ylipelkonen NikoJoJu 298294592
13.Forsell MikaelDiana 286303589
14.Mansukoski AnttiKu-Ry 286301587
15.Tiainen EetuPiili 307279586143
16.Ihanus PetriJy-Su 290296586113
17.Kinnunen AskoKa-Jo 28729958663
18.Yletyinen JariTapErä 295287582
19.Sistonen AnteroTapErä 287289576
20.Ryynänen MarkkuHood 292283575103
21.Tarhala VesaKy-Jo 289286575
22.Huopana JyrkiACH 283286569
23.Kiviniemi MarkoACH 28627556182
24.Pietikäinen AnttiKa-Jo 281280561
25.Juusola JanneOJM 290269559
26.Aulio MiikaTapErä 291267558
27.Pasanen JarmoJy-Su 27927755683
28.Hujanen KimmoTapErä 2752815568
29.Haavisto OlliART 27128555662
30.Sävel MiikaPJA 284271555
31.Erkkilä JuhaTJA 280274554
32.Järvinen RaimoHu-Ja 266282548
33.Vaajamäki VesaWT 268277545
34.Tuokkola RaunoTeJA 249292541
35.Pouttu MikkoLoJA 268270538
36.Laurila PenttiDiana 268268536
37.Erkkilä ToniPJA 268267535
38.Elovirta PirkkaArcus 278251529
39.Mäkelä MarkoWT 274248522
40.Autio JaniJy-Su 260261521
41.Karvonen RistoPohti 264256520
42.Gross AndresWT 265252517
43.Ronkanen SampoPu-Jo 255259514
44.Varesvuo EskoJy-Su 253257510
45.Raittila JukkaTeJA 259249508
46.Kataja MiikaJy-Su 253252505
47.Mikkonen JariJy-Su 239246485
48.Rantanen PerttiArcus 237221458
49.Kinnunen TimoLiTai 194196390

Yleinen, pudotuskierrokset
Hatava Matti 102
Järvinen Raimo 78 Hatava Matti 97
Kinnunen Asko 97 Kinnunen Asko 100
Ihanus Petri 95 Kinnunen Asko 100
Huhtala Juuso 101 Alanko Jukka 90
Pietikäinen Antti 88 Huhtala Juuso 90
Juusola Janne 87 Alanko Jukka 95
Alanko Jukka 104 Kinnunen Asko 95 (8)
Heikkinen Reko 96 Heikkinen Reko 95 (9)
Hujanen Kimmo 89 Heikkinen Reko 102
Tarhala Vesa 89 Ylipelkonen Niko 99
Ylipelkonen Niko 100 Heikkinen Reko 100
Forsell Mikael 102 Tekoniemi Antti 98
Ryynänen Markku 98 Forsell Mikael 99
Haavisto Olli 91 Tekoniemi Antti 107
Tekoniemi Antti 104 Kinnunen Asko 103 Heikkinen Reko 97 (10)
Lindroos Tero 101 Lindroos Tero 101 Virtanen Aki 97 (8)
Sävel Miika 94 Lindroos Tero 103 (9,10,8)
Sistonen Antero 106 Mansukoski Antti 103 (9,10,5)
Mansukoski Antti 107 Lindroos Tero 105
Määttä Tuomas 98 Määttä Tuomas 103
Huopana Jyrki 86 Määttä Tuomas 100
Pasanen Jarmo 94 Pasanen Jarmo 82
Malinen Petri 93 Lindroos Tero 95
Ronkanen Perttu 4104 Virtanen Aki 97
Aulio Miika Ronkanen Perttu 101
Kiviniemi Marko 92 Palovaara Pepe 99
Palovaara Pepe 101 Ronkanen Perttu 99
Tiainen Eetu 86 Virtanen Aki 105
Yletyinen Jari 99 Yletyinen Jari 94
Erkkilä Juha 90 Virtanen Aki 101
Virtanen Aki 101

Yleinen, lopputulokset
1.Heikkinen RekoPJA961021009597
2.Virtanen AkiWT1011011059797
3.Kinnunen AskoKa-Jo9710010095103
4.Lindroos TeroDiana10110310595101
5.Määttä TuomasPoJo98100103
6.Ronkanen PerttuTapErä410410199
7.Tekoniemi AnttiDiana10410798
8.Alanko JukkaPJA1049590
9.Mansukoski AnttiKu-Ry107103
10.Ylipelkonen NikoJoJu10099
10.Palovaara PepeOJM10199
10.Forsell MikaelDiana10299
13.Hatava MattiWT10297
14.Yletyinen JariTapErä9994
15.Huhtala JuusoArcus10190
16.Pasanen JarmoJy-Su9482
17.Sistonen AnteroTapErä106
18.Ryynänen MarkkuHood98
19.Ihanus PetriJy-Su95
20.Sävel MiikaPJA94
21.Malinen PetriTJA93
22.Kiviniemi MarkoACH92
23.Haavisto OlliART91
24.Erkkilä JuhaTJA90
25.Tarhala VesaKy-Jo89
25.Hujanen KimmoTapErä89
27.Pietikäinen AnttiKa-Jo88
28.Juusola JanneOJM87
29.Huopana JyrkiACH86
29.Tiainen EetuPiili86
31.Järvinen RaimoHu-Ja78
32.Aulio MiikaTapErä

 

Taljajoukkue, lopputulokset
1. Porin Jousiampujat 1997 205 220
2. Oulun Jousimiehet 1967 208 196
3. Virtain Jousiampujat 1937 196 214
4. Tornion Jousiampujat 1900 196 206

Tähtäinjoukkue, lopputulokset
1. Vaasan Diana-57 1834 201 195 194 203
2. Oulun Jousimiehet 1691 178 194 184 158
3. Kurikan Ryhti 1775 196 198 181 200
4. Jousi-Jussit 1727 193 195 184 169
5. Tapanilan Erä 1768 188 189
5. Wilhelm Tell 1848 203 189
7. Porin Jousiampujat 1791 202 178
8. Jyväs-Sulka 1663 184 164
9. Porin Jousiampujat II 1633 185
10. Artemis 1473 179
10. Wilhelm Tell II 1613 179
12. Tampereen Jousiampujat 1707 176
13. Achilles 1670 170
14. Vaasan Diana-57 II 1526 168
15. Jyväs-Sulka II 1500 163
16. Pohjan Jousi 1628 134
17. Tampereen Jousiampujat II 1329
18. Oulun Jousimiehet II 1442