Juniori-SM 2005 19.3.2005 Tampereen Jousiampujat

Tytöt 14 vaisto, alkukilpailu 18m 18m Yht. Os. 10 X
1. Luhtala Satu TeJA 111 71 182

Tytöt 12, alkukilpailu 18m 18m Yht. Os. 10 X
1. Kokko Emma Sai-Jo 272 268 540

Tytöt 14, alkukilpailu 18m 18m Yht. Os. 10 X
1. Sorsa Tanja Ky-Jo 267 279 546
2. Hietikko Karoliina TeJA 225 239 464

Tytöt 16, alkukilpailu 18m 18m Yht. Os. 10 X
1. Karjala Eveliina PJA 249 256 505
2. Peltola Etta PJA 252 243 495
3. Lindborg Ulla TapErä 175 213 388
4. Pitkänen Tiina PoJo 210 151 361

Tytöt 16, pudotuskierrokset
Karjala Eveliina 101
Pitkänen Tiina 63
Pitkänen Tiina 58 Karjala Eveliina 80
Lindborg Ulla 77 Peltola Etta 87
Lindborg Ulla 80
Peltola Etta 99


Pojat 14 vaisto, alkukilpailu 18m 18m Yht. Os. 10 X
1. Vanhala Santeri Piili 198 157 355

Pojat 12 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. Os. 10 X
1. Forsberg Jere Piili 259 249 508
2. Penttinen Sami WT 256 239 495
3. Hämäläinen Matias Piili 226 211 437

Pojat 14 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. Os. 10 X
1. Kaartinen Ilpo OJM 254 263 517
2. Hämäläinen Aki Piili 205 194 399

Pojat 16 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. Os. 10 X
1. Kullström Rasmus Si-Su 285 285 570
2. Kauppila Aleksi PoJo 283 286 569
3. Hämäläinen Sami Piili 271 270 541

Pojat 12, alkukilpailu 18m 18m Yht. Os. 10 X
1. Kemppi Miikka TapErä 262 256 518
2. Kaartinen Esa OJM 264 239 503
3. Reiniharju Joonas OJM 248 249 497
4. Ranta Oscar Arcus 228 243 471
5. Ruotsalainen Jimi TeJA 232 232 464
6. Tura Juuso Piili 226 214 440
7. Nurminen Teemu Piili 193 207 400
8. Turkia Mika Piili 198 181 379
9. Helin Turkka TapErä 149 176 325

Pojat 12, pudotuskierrokset
Kemppi Miikka 110
Turkia Mika 83 Kemppi Miikka 98
Ruotsalainen Jimi 107 Ruotsalainen Jimi 94
Ranta Oscar 101 Ruotsalainen Jimi 96 Kemppi Miikka 102
Reiniharju Joonas 92 Tura Juuso 99 Kaartinen Esa 111
Tura Juuso 95 Tura Juuso 88
Nurminen Teemu 73 Kaartinen Esa 105
Kaartinen Esa 102


Pojat 14, alkukilpailu 18m 18m Yht. Os. 10 X
1. Leiritie Tommi Arcus 278 282 560
2. Vainionpää Petri Ku-Ry 277 266 543 21 27
3. Hautamäki Joni Ku-Ry 270 273 543 21 23
4. Tuomela Teemu TeJA 267 263 530
5. Niittyviita Sampo PoJo 271 258 529
6. Turpeinen Teemu PoJo 260 250 510
7. Kraneis Samuli Sai-Jo 250 252 502
8. Surokivi Ilpo Ky-Jo 257 242 499
9. Suupohja Niklas Arcus 262 236 498
10. Pulkkinen Juha Sai-Jo 256 236 492 10
11. Vesikko Markus Sai-Jo 243 242 485 7
12. Kontio Matias TeJA 237 248 485
13. Mustonen Aleksi TapErä 226 241 467

Pojat 14, pudotuskierrokset
Leiritie Tommi 114
Surokivi Ilpo 102 Leiritie Tommi 109
Niittyviita Sampo 110 Niittyviita Sampo 110
Tuomela Teemu 100 Leiritie Tommi 112 Niittyviita Sampo 106
Hautamäki Joni 109 Vainionpää Petri 109 Hautamäki Joni 105
Turpeinen Teemu 105 Hautamäki Joni 113
Kraneis Samuli 96 Vainionpää Petri 100
Vainionpää Petri 103


Pojat 16, alkukilpailu 18m 18m Yht. Os. 10 X
1. Mansukoski Antti Ku-Ry 268 269 537
2. Hautamäki Juho PoJo 273 263 536
3. Kaskinen Kalle Ky-Jo 256 262 518
4. Lindqvist Jussi PoJo 243 255 498
5. Tiainen Eetu Piili 236 258 494
6. Ojala Arto OJM 262 231 493
7. Soininvaara Tommi Arcus 239 240 479
8. Välitalo Tuomas PJA 205 201 406

Pojat 16, pudotuskierrokset
Mansukoski Antti 100
Välitalo Tuomas 89 Mansukoski Antti 111
Tiainen Eetu 88 Lindqvist Jussi 94
Lindqvist Jussi 109 Lindqvist Jussi 92 Mansukoski Antti 105
Kaskinen Kalle 101 Ojala Arto 96 Hautamäki Juho 111
Ojala Arto 104 Ojala Arto 84
Soininvaara Tommi 103 Hautamäki Juho 107
Hautamäki Juho 111