Minijuniori-SM Tampereen & Valkeakosken Jousiampujat 29.3.2003
Tytöt 15                      
                                                              18m 18m          Yht.
   1. Sonja Petäjämaa               Pohjan Jousi              258 269           527          
   2. Outi Koskinen                 Wilhelm Tell              271 247           518          
   3. Jonna Flink                   Tapanilan Erä             251 250           501          
   4. Silja Alatalo                 Haukiputaan Veikot        245 229           474          
   5. Elisa Nevala                  Pohjan Jousi              228 244           472          
   6. Eveliina Karjala              Porin JA                  234 224           458          
   7. Laura Sulosalmi               Pohjan Jousi              216 224           440          

   Finaalit
   1. Sonja Petäjämaa               PoJo           103 111
   2. Outi Koskinen                 WT         104 113 104
   3. Jonna Flink                   TapErä     110 103 107
   4. Silja Alatalo                 Hau-Ve      98  99  88
   5. Eveliina Karjala              PJA        101
   6. Elisa Nevala                  PoJo        96
   7. Laura Sulosalmi               PoJo        91
Pojat 15                      
   Alkukilpailu                                               18m 18m          Yht. Os. 10
   1. Juuso Huhtala                 Arcus                     289 282           571          
   2. Juho Hautamäki                Pohjan Jousi              277 275           552          
   3. Mikko Rannikko                Arcus                     281 270           551          
   4. Ari Välimäki                  Pohjan Jousi              277 273           550          
   5. Arto Ojala                    Haukiputaan Veikot        270 272           542          
   6. Tomi Back                     Vaasan Diana-57           266 275           541          
   7. Antti Pihlava                 Arcus                     264 273           537          
   8. Jesse Lumme                   Tapanilan Erä             269 263           532          
   9. Mats Victorzon                Vaasan Diana-57           267 264           531 60  18   
  10. Antti Mansukoski              Kurikan Ryhti             269 262           531 60  17   
  11. Visa Mikkola                  Vaasan Diana-57           264 265           529          
  12. Eero Jokinen                  AC-Ulvila                 261 260           521          
  13. Kalle Nummi                   Ramses                    259 260           519          
  14. Eetu Tiainen                  Piili                     264 253           517          
  15. Eero Santala                  Tampereen JA              261 247           508          
  16. Hannes Hudd                   Vaasan Diana-57           250 254           504          
  17. Stefan Nordman                Vaasan Diana-57           239 249           488          
  18. Jussi Lindqvist               Pohjan Jousi              223 247           470          
  19. Hannes Hilke                  Pohjan Jousi              238 217           455          
  20. Juuso Karjala                 Porin JA                  214 224           438          

   Finaalit
   1. Juuso Huhtala                 Arcus      116 114 113
   2. Juho Hautamäki                PoJo       111 108 111
   3. Mikko Rannikko                Arcus      111 104 111
   4. Ari Välimäki                  PoJo       113 107 108
   5. Arto Ojala                    Hau-Ve     110
   6. Tomi Back                     Diana      109
   7. Antti Pihlava                 Arcus      109
   8. Jesse Lumme                   TapErä     102

Pojat 12                      
   Alkukilpailu                                               18m 18m          Yht.
   1. Joni Hautamäki                Kurikan Ryhti             222 217           439          
   2. Tuukka Kolppanen              Pohjan Jousi              123 141           264          
   3. Hannu Nieminen                Äetsän JA                 140 109           249          
   4. Joonas Hilke                  Pohjan Jousi              102 111           213          

   Finaalit
   1. Joni Hautamäki                Ku-Ry       42  80
   2. Hannu Nieminen                ÄJA         98  66
   3. Tuukka Kolppanen              PoJo        19   
   4. Joonas Hilke                  PoJo                 

Pojat 15                      
   Alkukilpailu                                               18m 18m          Yht. Os. 10
   1. Juuso Huhtala                 Arcus                     289 282           571          
   2. Juho Hautamäki                Pohjan Jousi              277 275           552          
   3. Mikko Rannikko                Arcus                     281 270           551          
   4. Ari Välimäki                  Pohjan Jousi              277 273           550          
   5. Arto Ojala                    Haukiputaan Veikot        270 272           542          
   6. Tomi Back                     Vaasan Diana-57           266 275           541          
   7. Antti Pihlava                 Arcus                     264 273           537          
   8. Jesse Lumme                   Tapanilan Erä             269 263           532          
   9. Mats Victorzon                Vaasan Diana-57           267 264           531 60  18   
  10. Antti Mansukoski              Kurikan Ryhti             269 262           531 60  17   
  11. Visa Mikkola                  Vaasan Diana-57           264 265           529          
  12. Eero Jokinen                  AC-Ulvila                 261 260           521          
  13. Kalle Nummi                   Ramses                    259 260           519          
  14. Eetu Tiainen                  Piili                     264 253           517          
  15. Eero Santala                  Tampereen JA              261 247           508          
  16. Hannes Hudd                   Vaasan Diana-57           250 254           504          
  17. Stefan Nordman                Vaasan Diana-57           239 249           488          
  18. Jussi Lindqvist               Pohjan Jousi              223 247           470          
  19. Hannes Hilke                  Pohjan Jousi              238 217           455          
  20. Juuso Karjala                 Porin JA                  214 224           438          

   Finaalit
   1. Juuso Huhtala                 Arcus      116 114 113
   2. Juho Hautamäki                PoJo       111 108 111
   3. Mikko Rannikko                Arcus      111 104 111
   4. Ari Välimäki                  PoJo       113 107 108
   5. Arto Ojala                    Hau-Ve     110
   6. Tomi Back                     Diana      109
   7. Antti Pihlava                 Arcus      109
   8. Jesse Lumme                   TapErä     102

Pojat 15 talja                
                                                              18m 18m          Yht.
   1. Mika Tuovila                  AC-Ulvila                 287 279           566          
   2. Aleksi Kauppila               Pohjan Jousi              282 283           565          
   3. Juha Pylkkä                   Vaasan Diana-57           276 284           560          
   4. Rasmus Kullström              Sinisulat                 276 279           555          
   5. Mirko Kuusisto                Wilhelm Tell              274 274           548          
   6. Sami Hämäläinen               Piili                     272 268           540          
   7. Mikael Molander               Piili                     211 207           418          

   Finaalit
   1. Mika Tuovila                  ACU            111 112
   2. Aleksi Kauppila               PoJo       111 113 112
   3. Mirko Kuusisto                WT         112 108 113
   4. Juha Pylkkä                   Diana      113 111 109
   5. Sami Hämäläinen               Piili      111
   6. Rasmus Kullström              Si-Su      110
   7. Mikael Molander               Piili       79

Pojat 12 talja                
                                                              18m 18m          Yht.
   1. Aki Hämäläinen                Piili                     143 121           264          

Tytöt 15                      
                                                              18m 18m          Yht.
   1. Sonja Petäjämaa               Pohjan Jousi              258 269           527          
   2. Outi Koskinen                 Wilhelm Tell              271 247           518          
   3. Jonna Flink                   Tapanilan Erä             251 250           501          
   4. Silja Alatalo                 Haukiputaan Veikot        245 229           474          
   5. Elisa Nevala                  Pohjan Jousi              228 244           472          
   6. Eveliina Karjala              Porin JA                  234 224           458          
   7. Laura Sulosalmi               Pohjan Jousi              216 224           440          

   Finaalit
   1. Sonja Petäjämaa               PoJo           103 111
   2. Outi Koskinen                 WT         104 113 104
   3. Silja Alatalo                 Hau-Ve      98  99 107
   4. Jonna Flink                   TapErä     110 103  88
   5. Eveliina Karjala              PJA        101
   6. Elisa Nevala                  PoJo        96
   7. Laura Sulosalmi               PoJo        91

Tytöt 12                      
                                                              18m 18m          Yht.
   1. Satu Luhtala                  Teuvan JA                 248 246           494          
   2. Aino Lisma                    Tampereen JA              208 199           407          
   3. Karoliina Hietikko            Teuvan JA                 213 169           382          

Pojat 15 vaisto               
                                                              18m 18m          Yht.
   1. Oskar Mattson                 Sipoon Jouset             240 251           491          
   2. Karri Aaltonen                Wilhelm Tell              234 247           481          
   3. Olli Järvenpää                Robin Hood                236 233           469          

Tytöt 15 talja                
                                                              18m 18m          Yht.
   1. Mari Nousiainen               Pohjan Jousi              258 258           516          

Tähtäinjoukkue

 1. Arcus (Juuso Huhtala,Mikko Rannikko,Antti Pihlava)                          1659
 2. Pohjan Jousi (Juho Hautamäki,Ari Välimäki,Sonja Petäjämaa)                  1629
 3. Vaasan Diana-57 (Tomi Back,Mats Victorzon,Visa Mikkola)                     1601
 4. PoJo II (Jussi Lindqvist,Laura Sulosalmi,Tuukka Kolppanen)                  1174