Taulu-SM 30-31.7.2005 Oulun Jousimiehet
Lopputulokset
 
Miehet, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Lipponen Jari PoJo 319 318 637    
2. Vierimaa Toivo OJM 303 311 614    
3. Similä Jouni OJM 302 310 612    
4. Simula Jouko PoJo 303 307 610    
5. Niskanen Tapani OJM 308 299 607 15 3
6. Norja Olli TJA 302 305 607 10 4
7. Lindroos Tero Diana 303 302 605    
8. Pietikäinen Antti Ka-Jo 294 299 593    
9. Ronkanen Perttu Pu-Jo 294 298 592 11 4
10. Määttä Tuomas PoJo 292 300 592 9 4
11. Tekoniemi Antti TeJA 297 291 588    
12. Tarhala Vesa Ky-Jo 284 300 584    
13. Tapanainen Pasi Arcus 291 291 582    
14. Alanko Jukka PJA 282 298 580    
15. Heikkinen Reko PJA 298 277 575    
16. Palovaara Pepe OJM 277 294 571 12 4
17. Perttula Arttu PJA 274 297 571 11 1
18. Laurila Pentti Diana 277 294 571 9 1
19. Haapa-Aho Timo JoJu 280 290 570    
20. Pullinen Tero Ky-Jo 283 281 564    
21. Takkinen Esa Ky-Jo 271 289 560    
22. Malinen Petri Ri-Jo 281 278 559    
23. Erkkilä Toni PJA 277 281 558    
24. Erkkilä Juha TJA 270 285 555    
25. Nahkiaisoja Tuomo PoJo 277 272 549    
26. Ylätalo Risto Ky-Jo 274 267 541    
27. Aulio Miika TapErä 284 256 540    
28. Karvonen Marko Ri-Jo 259 279 538    
29. Järvinen Raimo Hu-Ja 259 266 525    
30. Viitaoja Juha Diana 268 253 521    
31. Hartikainen Pekka LJ 258 260 518    
32. Sumen Kari ToJA 267 248 515    
33. Rantanen Pertti Arcus 264 244 508    
34. Ronkanen Sampo Pu-Jo 258 248 506    
35. Pihlajaniemi Raimo TeJA 253 247 500    
36. Räisänen Markku Pu-Jo 237 261 498 4  
37. Kiviniemi Marko ACH 244 254 498 1 1
38. Tuisku Kari LJ 231 266 497    
39. Rantanen Timo TapErä 257 235 492    
40. Poikolainen Timo Amarco 241 80 321    
               
Miehet, pudotuskierrokset
Lipponen Jari 162                                
Sumen Kari 133   Lipponen Jari 154                          
Perttula Arttu 152   Perttula Arttu 150                          
Palovaara Pepe 145         Lipponen Jari 108                    
Ronkanen Perttu 150         Erkkilä Juha 85                    
Erkkilä Juha 154   Erkkilä Juha 142                          
Nahkiaisoja Tuomo 146   Pietikäinen Antti 139                          
Pietikäinen Antti 149               Lipponen Jari 110              
Niskanen Tapani 152               Simula Jouko 105              
Karvonen Marko 135   Niskanen Tapani 147                          
Takkinen Esa 145   Tarhala Vesa 149                          
Tarhala Vesa 150         Tarhala Vesa 104                    
Tapanainen Pasi 148         Simula Jouko 106                    
Pullinen Tero 146   Tapanainen Pasi 139                          
Järvinen Raimo 131   Simula Jouko 156                          
Simula Jouko 162               Simula Jouko 106   Lipponen Jari 97        
Similä Jouni 157               Tekoniemi Antti 96   Määttä Tuomas 100        
Viitaoja Juha 131   Similä Jouni 151                          
Haapa-Aho Timo 151   Haapa-Aho Timo 152                          
Alanko Jukka 147         Haapa-Aho Timo 95                    
Tekoniemi Antti 152         Tekoniemi Antti 97                    
Malinen Petri 147   Tekoniemi Antti 147                          
Aulio Miika 143   Norja Olli 143                          
Norja Olli 163               Tekoniemi Antti 105              
Lindroos Tero 139               Määttä Tuomas 106              
Ylätalo Risto 150   Ylätalo Risto 130                          
Erkkilä Toni 135   Määttä Tuomas 158                          
Määttä Tuomas 150         Määttä Tuomas 109                    
Heikkinen Reko 149         Vierimaa Toivo 102                    
Laurila Pentti 135   Heikkinen Reko 147                          
Hartikainen Pekka 141   Vierimaa Toivo 148                          
Vierimaa Toivo 149                                
 
Miehet, lopputulokset
1. Määttä Tuomas PoJo 150 158 109 106 100
2. Lipponen Jari PoJo 162 154 108 110 97
3. Simula Jouko PoJo 162 156 106 105 106
4. Tekoniemi Antti TeJA 152 147 97 105 96
5. Tarhala Vesa Ky-Jo 150 149 104
6. Vierimaa Toivo OJM 149 148 102
7. Haapa-Aho Timo JoJu 151 152 95
8. Erkkilä Juha TJA 154 142 85
9. Similä Jouni OJM 157 151
10. Perttula Arttu PJA 152 150
11. Heikkinen Reko PJA 149 147
11. Niskanen Tapani OJM 152 147
13. Norja Olli TJA 163 143
14. Pietikäinen Antti Ka-Jo 149 139
14. Tapanainen Pasi Arcus 148 139
16. Ylätalo Risto Ky-Jo 150 130
17. Ronkanen Perttu Pu-Jo 150
18. Malinen Petri Ri-Jo 147
18. Alanko Jukka PJA 147
20. Pullinen Tero Ky-Jo 146
20. Nahkiaisoja Tuomo PoJo 146
22. Takkinen Esa Ky-Jo 145
22. Palovaara Pepe OJM 145
24. Aulio Miika TapErä 143
25. Hartikainen Pekka LJ 141
26. Lindroos Tero Diana 139
27. Karvonen Marko Ri-Jo 135
27. Erkkilä Toni PJA 135
27. Laurila Pentti Diana 135
30. Sumen Kari ToJA 133
31. Järvinen Raimo Hu-Ja 131
31. Viitaoja Juha Diana 131
       
Naiset, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Vikström Marjo Sulka 292 298 590    
2. Piuva Mari PoJo 281 280 561    
3. Haataja Satu Ka-Jo 272 280 552    
4. Wirkkala Elisa OJM 251 274 525    
5. Kukkohovi Heli OJM 233 274 507    
6. Karjala Eveliina PJA 233 273 506    
7. Heino Taina Arcus 261 242 503    
8. Perälä Laura JoJu 232 261 493    
9. Lempiäinen-Koponen Pikita Arcus 251 241 492    
10. Hynynen Pirkko ToJA 229 255 484    
11. Tuomola Henna Arcus 219 243 462    
12. Hautajoki Anne TapErä 220 230 450    
13. Kaartinen Sari OJM 231 218 449    
               
Naiset, pudotuskierrokset
Vikström Marjo 106                    
Perälä Laura 81   Vikström Marjo 106              
Kukkohovi Heli 90   Kukkohovi Heli 82              
Wirkkala Elisa 87   Kukkohovi Heli 83   Vikström Marjo 97        
Haataja Satu 87   Haataja Satu 91   Piuva Mari 90        
Karjala Eveliina 80   Haataja Satu 97              
Heino Taina 96   Piuva Mari 99              
Piuva Mari 102                    
 
Naiset, lopputulokset
1. Vikström Marjo Sulka 106 106 97
2. Piuva Mari PoJo 102 99 90
3. Haataja Satu Ka-Jo 87 97 91
4. Kukkohovi Heli OJM 90 82 83
5. Heino Taina Arcus 96
6. Wirkkala Elisa OJM 87
7. Perälä Laura JoJu 81
8. Karjala Eveliina PJA 80
       
Pojat 12, alkukilpailu 40m 40m Yht. 10 X
1. Vikström Antti Sulka 305 307 612    
2. Reiniharju Joonas OJM 299 293 592    
3. Kaartinen Esa OJM 275 288 563    
4. Ruotsalainen Jimi TeJA 265 285 550    
5. Ranta Oscar Arcus 251 252 503    
               
Pojat 12, pudotuskierrokset
Vikström Antti 106              
Ruotsalainen Jimi 100              
Ruotsalainen Jimi 95   Vikström Antti 106        
Kaartinen Esa 106   Reiniharju Joonas 101        
Kaartinen Esa 105              
Reiniharju Joonas 111              
 
Pojat 12, lopputulokset
1. Vikström Antti Sulka 106 106
2. Reiniharju Joonas OJM 111 101
3. Kaartinen Esa OJM 105 106
4. Ruotsalainen Jimi TeJA 100 95
         
Pojat 14, alkukilpailu 50m 50m Yht. 10 X
1. Leiritie Tommi Arcus 282 301 583    
2. Hautamäki Joni Ku-Ry 272 290 562    
3. Niittyviita Sampo PoJo 268 281 549    
4. Vainionpää Petri Ku-Ry 251 286 537    
5. Kontio Matias TeJA 255 279 534    
6. Turpeinen Teemu PoJo 154 189 343    
7. Suupohja Niklas Arcus 60   60    
               
Pojat 14, pudotuskierrokset
Leiritie Tommi 104              
Vainionpää Petri 97              
Vainionpää Petri 99   Leiritie Tommi 103        
Hautamäki Joni 79   Niittyviita Sampo 98        
Niittyviita Sampo 98 (9,10)              
Hautamäki Joni 98 (9,2)              
 
Pojat 14, lopputulokset
1. Leiritie Tommi Arcus 104 103
2. Niittyviita Sampo PoJo 98 98
3. Vainionpää Petri Ku-Ry 97 99
4. Hautamäki Joni Ku-Ry 98 79
         
Tytöt 14, alkukilpailu 50m 50m Yht. 10 X
1. Sorsa Tanja Ky-Jo 278 277 555    
               
Pojat 16, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Hautamäki Juho PoJo 281 304 585    
2. Ojala Arto OJM 268 264 532    
3. Tiainen Eetu Piili 248 226 474    
               
Tytöt 16, alkukilpailu 60m 60m Yht. 10 X
1. Peltola Etta PJA 255 295 550    
               
Miehet 18, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Huhtala Juuso Arcus 290 294 584    
2. Karjala Kalle PJA 289 270 559    
3. Alatalo Jaakko Hau-Ve 283 273 556    
4. Karjala Juuso PJA 258 279 537    
               
Miehet 18, pudotuskierrokset
Huhtala Juuso 95              
Karjala Juuso 94              
Karjala Juuso 93   Huhtala Juuso 99        
Alatalo Jaakko 103   Karjala Kalle 86        
Alatalo Jaakko 95              
Karjala Kalle 99              
 
Miehet 18, lopputulokset
1. Huhtala Juuso Arcus 95 99
2. Karjala Kalle PJA 99 86
3. Alatalo Jaakko Hau-Ve 95 103
4. Karjala Juuso PJA 94 93
         
Naiset 18, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Sulosalmi Laura PoJo 226 212 438    
2. Leino Noora PoJo 191 212 403    
               
Miehet 50, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Kuivalainen Pentti JoJu 300 295 595    
2. Paavola Esa Sai-Jo 288 294 582    
3. Viitanen Jari TJA 276 278 554    
4. Leino Jussi PoJo 268 274 542    
5. Kankaanpää Heikki Ku-Ry 264 265 529    
6. Knuuti Juha LJ 242 268 510    
7. Pollari Seppo JoJu 221 254 475    
8. Åman Mauri Sulka 215 246 461    
9. Ahvenainen Heimo ÄJA 179 268 447    
10. Hartikainen Kari Ka-Jo 200 233 433    
11. Tuononen Pekka Pu-Jo 159 150 309    
               
Miehet 50, pudotuskierrokset
Kuivalainen Pentti 100                    
Åman Mauri 74   Kuivalainen Pentti 104              
Kankaanpää Heikki 80   Leino Jussi 80              
Leino Jussi 91   Leino Jussi 102   Kuivalainen Pentti 100        
Viitanen Jari 102   Viitanen Jari 94   Paavola Esa 84        
Knuuti Juha 90   Viitanen Jari 96 (8)              
Pollari Seppo 93   Paavola Esa 96 (9)              
Paavola Esa 99                    
 
Miehet 50, lopputulokset
1. Kuivalainen Pentti JoJu 100 104 100
2. Paavola Esa Sai-Jo 99 96 84
3. Leino Jussi PoJo 91 80 102
4. Viitanen Jari TJA 102 96 94
5. Pollari Seppo JoJu 93
6. Knuuti Juha LJ 90
7. Kankaanpää Heikki Ku-Ry 80
8. Åman Mauri Sulka 74
       
Naiset 50, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Kourula Tuire PoJo 238 255 493    
2. Laurila Aila Diana 235 244 479    
3. Huttunen Leena Sulka 60 133 193    
               
Miehet 60, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Hotti Juhani LJ 260 274 534    
2. Jattu Juhani Ri-Jo 249 254 503    
3. Färm Erkki Sulka 250 240 490    
4. Viitaoja Matti Diana 189 196 385    
5. Kärkkäinen Teuvo PoJo 180 171 351    
               
Miehet 60, pudotuskierrokset
Hotti Juhani 100              
Viitaoja Matti 64              
Viitaoja Matti 72   Hotti Juhani 88        
Jattu Juhani 84   Färm Erkki 81        
Färm Erkki 77              
Jattu Juhani 74              
 
Miehet 60, lopputulokset
1. Hotti Juhani LJ 100 88
2. Färm Erkki Sulka 77 81
3. Jattu Juhani Ri-Jo 74 84
4. Viitaoja Matti Diana 64 72
         
Miehet 70, alkukilpailu 60m 60m Yht. 10 X
1. Kosonen Olavi Arcus 211 242 453    
2. Juurinen Eino LJ 171 188 359    
               
Tähtäinjoukkue, pudotuskierrokset
Pohjan Jousi 204                    
Jousi-Jussit 202   Pohjan Jousi 228              
Kymen Jousi 216   Kymen Jousi 194              
Tampereen JA 216   Vaasan Diana-57 206   Pohjan Jousi 230        
Porin JA 205   Kymen Jousi 216   Oulun Jousimiehet 213        
Vaasan Diana-57 210   Vaasan Diana-57 195              
Arcus 210   Oulun Jousimiehet 200              
Oulun Jousimiehet 219                    
 
Tähtäinjoukkue, lopputulokset
1. Pohjan Jousi 1839 204 228 230
2. Oulun Jousimiehet 1833 219 200 213
3. Kymen Jousi 1708 216 194 216
4. Vaasan Diana-57 1697 210 195 206
5. Tampereen Jousiampujat 1716 216  
6. Arcus 1674 210  
7. Porin Jousiampujat 1726 205  
8. Jousi-Jussit 1658 202  
9. Riihi-Jouset 1600    
10. Porin Jousiampujat II 1654    
11. Puijon Jousi 1596    
12. Oulun Jousimiehet II 1603    
         
Miehet talja, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Haavisto Jari PJA 345 350 695    
2. Pylkkä Juha Diana 345 338 683    
3. Simula Rauno PoJo 340 338 678    
4. Järvenpää Marko RJA 335 342 677    
5. Salomaa Ahti TapErä 339 336 675    
6. Kivimaa Timo JoJu 328 346 674    
7. Kari Hannu Hood 338 332 670    
8. Rytky Lauri ToJA 327 340 667    
9. Patala Teemu TapErä 330 336 666    
10. Hiltunen Lasse PoJo 327 338 665 33 9
11. Perttula Jarmo PJA 331 334 665 28 4
12. Haavisto Nico PJA 328 333 661    
13. Humalajoki Aulis Virtain JA 324 336 660    
14. Seppä Tomi ToJA 327 329 656    
15. Pirttivaara Keijo Pu-Jo 319 336 655    
16. Lammela Marko OJM 326 327 653 22 5
17. Juusola Janne OJM 319 334 653 19 7
18. Paaso Tapio OJM 320 331 651    
19. Sepponen Jaakko OJM 327 323 650    
20. Korhonen Anssi Pu-Jo 322 325 647    
21. Kauppila Aleksi PoJo 316 321 637    
22. Arna Timo Jy-Su 304 328 632    
23. Dubatscheff Jussi OJM 320 308 628    
24. Reiniharju Antti OJM 314 302 616    
25. Kälkäjä Jukka OJM 289 294 583    
               
Miehet talja, pudotuskierrokset
Haavisto Jari 169                          
Lammela Marko 167   Haavisto Jari 111                    
Patala Teemu 160   Rytky Lauri 106                    
Rytky Lauri 171         Haavisto Jari 115              
Salomaa Ahti 170         Järvenpää Marko 113              
Haavisto Nico 161   Salomaa Ahti 114 (8)                    
Humalajoki Aulis 159   Järvenpää Marko 114 (9)                    
Järvenpää Marko 162         Järvenpää Marko 110   Haavisto Jari 113        
Simula Rauno 167         Kivimaa Timo 109   Pirttivaara Keijo 111        
Seppä Tomi     Simula Rauno 106                    
Perttula Jarmo 164   Kivimaa Timo 113                    
Kivimaa Timo 170         Kivimaa Timo 109 (9)              
Kari Hannu 164         Pirttivaara Keijo 109 (10)              
Hiltunen Lasse 153   Kari Hannu 108                    
Pirttivaara Keijo 162   Pirttivaara Keijo 114                    
Pylkkä Juha 159                          
 
Miehet talja, lopputulokset
1. Haavisto Jari PJA 169 111 115 113
2. Pirttivaara Keijo Pu-Jo 162 114 109 111
3. Järvenpää Marko RJA 162 114 113 110
4. Kivimaa Timo JoJu 170 113 109 109
5. Salomaa Ahti TapErä 170 114
6. Kari Hannu Hood 164 108
7. Simula Rauno PoJo 167 106
7. Rytky Lauri ToJA 171 106
9. Lammela Marko OJM 167
10. Perttula Jarmo PJA 164
11. Haavisto Nico PJA 161
12. Patala Teemu TapErä 160
13. Pylkkä Juha Diana 159
13. Humalajoki Aulis Virtain JA 159
15. Hiltunen Lasse PoJo 153
16. Seppä Tomi ToJA  
       
Naiset talja, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Sokka-Matikainen Sirkka Zirko 329 340 669    
2. Laurila Anne Hood 323 331 654    
3. Tuuttu Anna-Liisa WT 313 325 638    
4. Vesa Merja ToJA 305 316 621    
5. Simoska Katja OJM 296 323 619    
6. Jussila Carita Amarco 296 313 609    
7. Leivonen Marja TapErä 306 298 604    
               
Naiset talja, pudotuskierrokset
Sokka-Matikainen Sirkka 110              
Vesa Merja 105              
Vesa Merja 101   Sokka-Matikainen Sirkka 110        
Laurila Anne 107   Tuuttu Anna-Liisa 102        
Tuuttu Anna-Liisa 110 (9)              
Laurila Anne 110 (8)              
 
Naiset talja, lopputulokset
1. Sokka-Matikainen Sirkka Zirko 110 110
2. Tuuttu Anna-Liisa WT 110 102
3. Laurila Anne Hood 110 107
4. Vesa Merja ToJA 105 101
         
Miehet talja B, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Antonios Jean-Pierre Arcus 299 307 606    
               
Pojat 14 talja, alkukilpailu 50m 50m Yht. 10 X
1. Kaartinen Ilpo OJM 272 294 566    
               
Pojat 16 talja, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Välimäki Ari PoJo 284 310 594    
               
Miehet 50 talja, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Jalonen Kari JoJu 320 333 653    
2. Hiltunen Asko Pu-Jo 327 324 651    
3. Vannekari Markku AC-Ulvila 325 320 645    
4. Rättö Seppo TapErä 314 327 641    
5. Siivonen Reima RJA 311 327 638    
6. Pylkkä Urpo Diana 305 316 621    
7. Lindroos Aarre Diana 307 307 614    
8. Virnes Raino Pu-Jo 295 303 598    
9. Riipi Esko ToJA 287 280 567    
10. Laaksonen Veijo RJA 261 299 560    
               
Miehet 50 talja, pudotuskierrokset
Jalonen Kari 108                    
Virnes Raino 97   Jalonen Kari 106              
Siivonen Reima 104   Rättö Seppo 112              
Rättö Seppo 108   Jalonen Kari 101 (6)   Rättö Seppo 109 (9,9)        
Vannekari Markku 108   Lindroos Aarre 101 (9)   Vannekari Markku 109 (9,7)        
Pylkkä Urpo 103   Vannekari Markku 111              
Lindroos Aarre 100   Lindroos Aarre 107              
Hiltunen Asko 97                    
 
Miehet 50 talja, lopputulokset
1. Rättö Seppo TapErä 108 112 109
2. Vannekari Markku AC-Ulvila 108 111 109
3. Lindroos Aarre Diana 100 107 101
4. Jalonen Kari JoJu 108 106 101
5. Siivonen Reima RJA 104
6. Pylkkä Urpo Diana 103
7. Hiltunen Asko Pu-Jo 97
7. Virnes Raino Pu-Jo 97
       
Miehet 60 talja, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Rautio Hannu Si-Su 336 328 664    
2. Kiskonen Aleksander Ri-Jo 317 319 636    
3. Soininen Matti OJM 314 320 634    
4. Arbelius Teuvo OJM 315 312 627    
5. Sepponen Jaakko RTJ 315 305 620    
6. Siivonen Reijo RJA 313 305 618    
7. Julkunen Risto Pu-Jo 305 311 616    
8. Koivunen Osmo Ku-Ry 309 306 615    
9. Sauvola Jorma PoJo 270 301 571    
               
Miehet 60 talja, pudotuskierrokset
Rautio Hannu 100                    
Koivunen Osmo 98   Rautio Hannu 105 (9)              
Sepponen Jaakko 106   Sepponen Jaakko 105 (10)              
Arbelius Teuvo 100   Rautio Hannu 103 (9)   Sepponen Jaakko 100        
Soininen Matti 107   Siivonen Reijo 103 (10)   Julkunen Risto 94        
Siivonen Reijo 108   Siivonen Reijo 91              
Julkunen Risto 109   Julkunen Risto 103              
Kiskonen Aleksander 108                    
 
Miehet 60 talja, lopputulokset
1. Sepponen Jaakko RTJ 106 105 100
2. Julkunen Risto Pu-Jo 109 103 94
3. Siivonen Reijo RJA 108 91 103
4. Rautio Hannu Si-Su 100 105 103
5. Kiskonen Aleksander Ri-Jo 108
6. Soininen Matti OJM 107
7. Arbelius Teuvo OJM 100
8. Koivunen Osmo Ku-Ry 98
       
Miehet 70 talja, alkukilpailu 60m 60m Yht. 10 X
1. Pentinsaari Pekka PoJo 306 294 600    
2. Lapiolahti Mauno Ku-Ry 307 292 599    
               
Taljajoukkue, pudotuskierrokset
Porin JA 244                    
Oulun Jousimiehet II 243   Porin JA 230              
Puijon Jousi 234   Oulun Jousimiehet 246              
Oulun Jousimiehet 237   Tapanilan Erä 241   Oulun Jousimiehet 241        
Pohjan Jousi 246   Porin JA 250   Pohjan Jousi 247        
Tornion JA 228   Pohjan Jousi 247              
Vaasan Diana-57 214   Tapanilan Erä 244              
Tapanilan Erä 244                    
 
Taljajoukkue, lopputulokset
1. Pohjan Jousi 1980 246 247 247
2. Oulun Jousimiehet 1957 237 246 241
3. Porin Jousiampujat 2021 244 230 250
4. Tapanilan Erä 1982 244 244 241
5. Oulun Jousimiehet II 1912 243  
6. Puijon Jousi 1953 234  
7. Tornion Jousiampujat 1944 228  
8. Vaasan Diana-57 1918 214  
         
Miehet vaisto, alkukilpailu 50m 50m Yht. 10 X
1. Virtanen Kari Hu-Ja 305 296 601    
2. Määttä Jussi PoJo 247 261 508    
               
Naiset vaisto, alkukilpailu 50m 50m Yht. 10 X
1. Rautaoja Satu OJM 197 153 350    
2. Marjakoski Mira PJA 130 206 336    
               
Tytöt 14 vaisto, alkukilpailu 30m 30m Yht. 10 X
1. Luhtala Satu TeJA 87 60 147