Riihimäki18m+finaali 5.3.2011
Riihi-Jouset
Lopputulokset


Juniorit 15 Yleinen, alkukilpailu m m Yht. 10 X
1. Lehtiniemi Joni Ku-Ry 284 288 572
2. Rautiainen Kira EBS 254 262 516
3. Roivas Ilari IJA 228 245 473
4. Lindblom Anton Ri-Jo 203 187 390

Juniorit 15 Yleinen, pudotuskierrokset
Lehtiniemi Joni 6
Lindblom Anton
Lindblom Anton Lehtiniemi Joni 6
Roivas Ilari 6 Rautiainen Kira
Roivas Ilari 1
Rautiainen Kira 7

Juniorit 15 Yleinen, lopputulokset
1. Lehtiniemi Joni Ku-Ry 6 6
2. Rautiainen Kira EBS 7 0
3. Roivas Ilari IJA 1 6
4. Lindblom Anton Ri-Jo 0 0

Juniorit 13 Vaisto, alkukilpailu m m Yht. 10 X
1. Korpi Henry TapErä 171 223 394

Naiset talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Leivonen Marja TapErä 256 253 509
2. Pietilä Mervi WT 227 179 406

Naiset, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Korpela Arja IJA 270 272 542
2. Sinisalo Saana-Maria MBF 267 266 533
3. Backman Anne IJA 264 263 527
4. Sinivuo Marjut WT 249 270 519
5. Orama Sanna TJA 255 246 501
6. Setälä Reena Hood 240 232 472
7. Niskanen Iida LaVa 236 231 467
8. Väyrynen Rita WT 232 231 463
9. Raivio Jonna Hood 231 229 460
10. Frost Emma IJA 234 214 448
11. Syrjänen Elina Arcus 191 247 438
12. Laiho Elina IJA 192 214 406

Naiset, pudotuskierrokset
Korpela Arja 5
Väyrynen Rita 6 Väyrynen Rita 4
Orama Sanna 1 Sinivuo Marjut 6
Sinivuo Marjut 7 Väyrynen Rita 6 Sinivuo Marjut 6
Backman Anne 4 Niskanen Iida Setälä Reena
Setälä Reena 6 Setälä Reena 6
Niskanen Iida 6 Niskanen Iida 2
Sinisalo Saana-Maria 2

Naiset, lopputulokset
1. Sinivuo Marjut WT 7 6 6
2. Setälä Reena Hood 6 6 0
3. Väyrynen Rita WT 6 4 6
4. Niskanen Iida LaVa 6 2 0
5. Korpela Arja IJA 5
6. Backman Anne IJA 4
7. Sinisalo Saana-Maria MBF 2
8. Orama Sanna TJA 1

Yleinen vaisto, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Salonen J WT 247 263 510
2. Rautiainen Markku EBS 233 250 483
3. Lahtinen Riku TapErä 235 214 449 10
4. Räsänen Hannu TapErä 227 222 449 3

Yleinen vaisto, pudotuskierrokset
Salonen J 7
Räsänen Hannu 1
Räsänen Hannu 7 Salonen J 6
Rautiainen Markku 5 Lahtinen Riku
Lahtinen Riku 6
Rautiainen Markku 4

Yleinen vaisto, lopputulokset
1. Salonen J WT 7 6
2. Lahtinen Riku TapErä 6 0
3. Räsänen Hannu TapErä 1 7
4. Rautiainen Markku EBS 4 5

Yleinen talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Reinikka Keijo Sai-Jo 291 284 575
2. Tattari Tommi Sai-Jo 284 289 573
3. Nordström Viljam Ramses 283 289 572
4. Kilpiä Asko Sai-Jo 287 284 571 31 29
5. Petäjä Jukka Virtain JA 285 286 571 31 27
6. Lantee Anne Hood 284 286 570
7. Kallunki Keijo JJA 283 285 568 30
8. Antonios Jean-Pierre Arcus 282 286 568 29
9. Westerholm Magnus MBF 278 289 567
10. Rättö Seppo TapErä 283 283 566
11. Mäkinen Markku ÄJA 283 280 563
12. Uusitupa Jonne TJA 277 284 561 22
13. Gross Andres WT 281 280 561 21
14. Lehtiniemi Jari Ku-Ry 278 278 556 20
15. Arna Timo Jy-Su 279 277 556 19
16. Knuutila Tomi Sai-Jo 276 278 554
17. Pajunen Anssi WT 282 269 551 22
18. Räsänen Jukka TapErä 279 272 551 14
19. Loitokari Pekka Ri-Jo 265 277 542
20. Paavola Aki ÄJA 274 265 539
21. Lahtivesi Harri Sai-Jo 284 252 536
22. Sommarlund Robert MBF 251 250 501

Yleinen talja, pudotuskierrokset
Reinikka Keijo 6
Knuutila Tomi Reinikka Keijo 6
Westerholm Magnus 1 Antonios Jean-Pierre 4
Antonios Jean-Pierre 7 Reinikka Keijo 6
Petäjä Jukka 7 Petäjä Jukka 4
Uusitupa Jonne 3 Petäjä Jukka 6
Gross Andres 1 Kilpiä Asko 2
Kilpiä Asko 7 Petäjä Jukka 7 Reinikka Keijo 7
Nordström Viljam 6 Rättö Seppo 1 Nordström Viljam 3
Lehtiniemi Jari Nordström Viljam 7
Mäkinen Markku 3 Lantee Anne 3
Lantee Anne 7 Nordström Viljam 6
Kallunki Keijo 3 Rättö Seppo 2
Rättö Seppo 7 Rättö Seppo 6
Arna Timo 1 Tattari Tommi 5
Tattari Tommi 7

Yleinen talja, lopputulokset
1. Reinikka Keijo Sai-Jo 6 6 6 7
2. Nordström Viljam Ramses 6 7 6 3
3. Petäjä Jukka Virtain JA 7 6 4 7
4. Rättö Seppo TapErä 7 6 2 1
5. Tattari Tommi Sai-Jo 7 5
6. Antonios Jean-Pierre Arcus 7 4
7. Lantee Anne Hood 7 3
8. Kilpiä Asko Sai-Jo 7 2
9. Kallunki Keijo JJA 3
9. Uusitupa Jonne TJA 3
9. Mäkinen Markku ÄJA 3
12. Gross Andres WT 1
12. Arna Timo Jy-Su 1
12. Westerholm Magnus MBF 1
15. Lehtiniemi Jari Ku-Ry 0
15. Knuutila Tomi Sai-Jo 0

Yleinen, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Tiainen Eetu Piili 285 282 567
2. Ihanus Petri Jy-Su 284 280 564
3. Jauhiainen Atte TapErä 282 272 554
4. Setälä Jaakko Hood 274 279 553 30
5. Gross Werner WT 277 276 553 28
6. Ekholm Pyry Hood 276 276 552
7. Höök Mika WT 271 280 551
8. Mäkelä Marko WT 274 275 549
9. Oikarinen Simo Jy-Su 276 270 546
10. Elovirta Pirkka Arcus 275 270 545
11. Ahonen Heimo Ri-Jo 272 268 540
12. Allinen Petri MBF 263 272 535
13. Räsänen Teemu TapErä 268 257 525
14. Roivas Severi IJA 252 271 523
15. Raita Riku Ky-Jo 258 263 521
16. Järvinen Raimo Hu-Ja 255 259 514 15
17. Kolehmainen Mikko JJA 256 258 514 14
18. Lassila Tero TJA 260 252 512
19. Metsi Mika Ky-Jo 259 251 510
20. Särkilampi Jari Ramses 257 252 509
21. Roivas Santeri IJA 254 254 508
22. Sävel Miika PJA 247 256 503
23. Raivio Pertti Hood 249 252 501
24. Karvonen Jukka Hood 257 243 500
25. Hätönen Seppo Hood 241 248 489
26. Johansson David MBF 229 251 480
27. Sirola Matti WT 237 237 474
28. Pärnänen Jukka Arcus 225 247 472 12
29. Hujanen Kimmo TapErä 244 228 472 4
30. Pouttu Mikko LoJA 226 233 459 13
31. Lumiainen Timo PJA 231 228 459 8

Yleinen, pudotuskierrokset
Tiainen Eetu 6
Tiainen Eetu 6
Kolehmainen Mikko 7 Kolehmainen Mikko
Järvinen Raimo 3 Tiainen Eetu 6
Oikarinen Simo 6 Mäkelä Marko
Karvonen Jukka 4 Oikarinen Simo 5
Hätönen Seppo 4 Mäkelä Marko 6
Mäkelä Marko 6 Tiainen Eetu 6
Gross Werner 6 Gross Werner
Pärnänen Jukka 1 Gross Werner 7
Roivas Santeri Allinen Petri 3
Allinen Petri 6 Gross Werner 6
Räsänen Teemu 6 Setälä Jaakko
Särkilampi Jari 2 Räsänen Teemu 4
Hujanen Kimmo 2 Setälä Jaakko 6
Setälä Jaakko 6 Gross Werner 5 Tiainen Eetu 7
Jauhiainen Atte 7 Jauhiainen Atte 7 Ihanus Petri 3
Pouttu Mikko 1 Jauhiainen Atte 6
Metsi Mika 7 Metsi Mika
Roivas Severi 1 Jauhiainen Atte 6
Ahonen Heimo 6 Ekholm Pyry 2
Sävel Miika 4 Ahonen Heimo
Sirola Matti Ekholm Pyry 6
Ekholm Pyry 6 Jauhiainen Atte 5
Höök Mika 6 Ihanus Petri 7
Johansson David Höök Mika 6
Raivio Pertti 2 Elovirta Pirkka 4
Elovirta Pirkka 6 Höök Mika 3
Raita Riku 6 Ihanus Petri 7
Lassila Tero 2 Raita Riku 3
Lumiainen Timo Ihanus Petri 7
Ihanus Petri 6

Yleinen, lopputulokset
1. Tiainen Eetu Piili 6 6 6 6 7
2. Ihanus Petri Jy-Su 6 7 7 7 3
3. Jauhiainen Atte TapErä 7 6 6 5 7
4. Gross Werner WT 6 7 6 0 5
5. Höök Mika WT 6 6 3
6. Ekholm Pyry Hood 6 6 2
7. Mäkelä Marko WT 6 6 0
7. Setälä Jaakko Hood 6 6 0
8. Oikarinen Simo Jy-Su 6 5
9. Elovirta Pirkka Arcus 6 4
9. Räsänen Teemu TapErä 6 4
11. Raita Riku Ky-Jo 6 3
11. Allinen Petri MBF 6 3
13. Ahonen Heimo Ri-Jo 6 0
13. Metsi Mika Ky-Jo 7 0
13. Kolehmainen Mikko JJA 7 0
14. Sävel Miika PJA 4
14. Karvonen Jukka Hood 4
14. Hätönen Seppo Hood 4
17. Järvinen Raimo Hu-Ja 3
18. Lassila Tero TJA 2
18. Särkilampi Jari Ramses 2
18. Raivio Pertti Hood 2
18. Hujanen Kimmo TapErä 2
22. Roivas Severi IJA 1
22. Pouttu Mikko LoJA 1
22. Pärnänen Jukka Arcus 1
25. Sirola Matti WT
25. Roivas Santeri IJA
25. Lumiainen Timo PJA
25. Johansson David MBF

Yleinen 50, alkukilpailu m m Yht. 10 X
1. Laakso Arto Ri-Jo 269 257 526
2. Aura Antti-Pekka PJA 260 260 520
3. Piepponen Kalevi Ky-Jo 250 245 495
4. Roivas Kirsi IJA 233 254 487
5. Roivas Antero IJA 247 235 482
6. Lehto Ensio IJA 227 194 421

Yleinen 50, pudotuskierrokset
Laakso Arto
Roivas Kirsi 6
Laakso Arto Roivas Kirsi 2
Piepponen Kalevi 6 Aura Antti-Pekka 6
Piepponen Kalevi 2
Aura Antti-Pekka 6

Yleinen 50, lopputulokset
1. Aura Antti-Pekka PJA 6 6
2. Roivas Kirsi IJA 6 2
3. Piepponen Kalevi Ky-Jo 2 6
4. Laakso Arto Ri-Jo 0 0

Yleinen 60, alkukilpailu m m Yht. 10 X
1. Norha Kari Arcus 269 264 533
2. Hietanen Heikki ART 258 248 506
3. Hallenberg Ilkka JJA 249 256 505
4. Koivunen Osmo Ku-Ry 235 251 486

Yleinen 60, pudotuskierrokset
Norha Kari 6
Koivunen Osmo
Koivunen Osmo 6 Norha Kari 6
Hallenberg Ilkka Hietanen Heikki
Hallenberg Ilkka
Hietanen Heikki 6

Yleinen 60, lopputulokset
1. Norha Kari Arcus 6 6
2. Hietanen Heikki ART 6 0
3. Koivunen Osmo Ku-Ry 0 6
4. Hallenberg Ilkka JJA 0 0

Yleinen 70, alkukilpailu m m Yht. 10 X
1. Puttonen Pauli PJA 234 213 447

Yleinen 60 Talja, alkukilpailu m m Yht. 10 X
1. Turunen Pentti PJA 279 280 559
2. Saastamoinen Olli WT 277 278 555
3. Rautio Hannu Si-Su 272 278 550
4. Peltola Jukka Ky-Jo 272 276 548
5. Jansson Stig Ramses 268 275 543
6. Alho Reino PJA 265 274 539
7. Korhonen Seppo WT 266 270 536
8. Julkunen Risto LaVa 261 273 534

Yleinen 60 Talja, pudotuskierrokset
Turunen Pentti 6
Julkunen Risto 2 Turunen Pentti 5
Jansson Stig 6 Jansson Stig 7
Peltola Jukka 4 Turunen Pentti 2 Jansson Stig 2
Rautio Hannu 7 Saastamoinen Olli 6 Rautio Hannu 6
Alho Reino 3 Rautio Hannu 6
Korhonen Seppo 2 Saastamoinen Olli 2
Saastamoinen Olli 6

Yleinen 60 Talja, lopputulokset
1. Rautio Hannu Si-Su 7 6 6
2. Jansson Stig Ramses 6 7 2
3. Saastamoinen Olli WT 6 2 6
4. Turunen Pentti PJA 6 5 2
5. Peltola Jukka Ky-Jo 4
6. Alho Reino PJA 3
7. Korhonen Seppo WT 2
7. Julkunen Risto LaVa 2