SenioriSisäSM 27.3.2010
Pohjan Jousi
Lopputulokset


Miehet 50, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Pihlajaniemi Raimo Ku-Ry 278 549
2. Elovirta Pirkka Arcus 272 533
3. Leino Ilmo Diana 268 531
4. Leino Jussi PoJo 259 530
5. Vilmi Antti PoJo 255 526
6. Valtonen Jouni Ka-Jo 261 524 15
7. Hartikainen Pekka LJ 263 524 14
8. Laakso Arto Ri-Jo 255 518
9. Möttönen Juhani Sulka 254 515 14
10. Jäämuru Jari LJ 252 515 13
11. Röytiö Taisto PoNu 257 515 12
12. Luukinen Risto PoJo 265 514 14
13. Haapaniemi Matti ACH 256 514 10
14. Tamminen Eero PoJo 258 513
15. Rissanen Reijo PoJo 252 510
16. Pennanen Reijo PoNu 251 509
17. Sunnari Matti PoJo 236 495
18. Tuokkola Rauno Ku-Ry 244 491
19. Isopahkala Veijo ACH 239 478
20. Tuononen Pekka Ko-Su 232 461
21. Vainionpää Elias Ku-Ry 230 457
22. Pulkkinen Markku Ko-Su 226 431

Miehet 50, pudotuskierrokset
Pihlajaniemi Raimo 106
Pennanen Reijo 92 Pihlajaniemi Raimo 104
Möttönen Juhani 92 Laakso Arto 105
Laakso Arto 107 Laakso Arto 107
Vilmi Antti 106 Vilmi Antti 108
Luukinen Risto 102 Vilmi Antti 104
Haapaniemi Matti 99 Haapaniemi Matti 97
Leino Jussi 98 Laakso Arto 102 Vilmi Antti 109
Leino Ilmo 106 Hartikainen Pekka 111 Leino Ilmo 111
Tamminen Eero 104 Leino Ilmo 110
Röytiö Taisto 105 Röytiö Taisto 103
Valtonen Jouni 102 Leino Ilmo 106
Hartikainen Pekka 106 Hartikainen Pekka 96
Jäämuru Jari 97 Hartikainen Pekka 110
Rissanen Reijo 101 Elovirta Pirkka 108
Elovirta Pirkka 111

Miehet 50, lopputulokset
1. Leino Ilmo Diana 106 110 106 111
2. Vilmi Antti PoJo 106 104 108 109
3. Hartikainen Pekka LJ 106 110 96 111
4. Laakso Arto Ri-Jo 107 105 107 102
5. Elovirta Pirkka Arcus 111 108
6. Pihlajaniemi Raimo Ku-Ry 106 104
7. Röytiö Taisto PoNu 105 103
8. Haapaniemi Matti ACH 99 97
9. Tamminen Eero PoJo 104
10. Valtonen Jouni Ka-Jo 102
10. Luukinen Risto PoJo 102
12. Rissanen Reijo PoJo 101
13. Leino Jussi PoJo 98
14. Jäämuru Jari LJ 97
15. Pennanen Reijo PoNu 92
15. Möttönen Juhani Sulka 92

Naiset 50, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Kovalainen Hilkka OJM 239 494
2. Peuranen Hilkka LJ 243 473
3. Kourula Tuire PoJo 242 465 7
4. Holappa Irma PoNu 247 465 6
5. Kuisma Hilkka Arcus 219 438
6. Hautamäki Arja PoJo 221 435
7. Kontio Maarit Ku-Ry 193 412
8. Huttunen Leena PoNu 179 397
9. Laurila Aila Diana 199 383
10. Pollari Kerttu JoJu 176 382

Naiset 50, pudotuskierrokset
Kovalainen Hilkka 99
Huttunen Leena 84 Kovalainen Hilkka 105
Kuisma Hilkka 97 Kuisma Hilkka 106
Holappa Irma 82 Kovalainen Hilkka 107 Kuisma Hilkka 84
Kourula Tuire 99 Kourula Tuire 91 Peuranen Hilkka 90
Hautamäki Arja 77 Kourula Tuire 85
Kontio Maarit 82 Peuranen Hilkka 105
Peuranen Hilkka 102

Naiset 50, lopputulokset
1. Peuranen Hilkka LJ 102 105 90
2. Kuisma Hilkka Arcus 97 106 84
3. Kovalainen Hilkka OJM 99 105 107
4. Kourula Tuire PoJo 99 85 91
5. Huttunen Leena PoNu 84
6. Kontio Maarit Ku-Ry 82
6. Holappa Irma PoNu 82
8. Hautamäki Arja PoJo 77

Miehet 60, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Kuivalainen Pentti JoJu 259 537 23
2. Färm Erkki Sulka 274 537 10
3. Norha Kari Arcus 266 535
4. Hotti Juhani LJ 260 529
5. Pollari Seppo JoJu 261 524
6. Haikonen Arimo Diana 269 523
7. Kankaanpää Heikki Ku-Ry 257 515
8. Nurmi Kullervo WT 254 511
9. Jokinen Matti JoJu 244 494
10. Ojala Jouko LJ 247 492
11. Mäntykoski Arto JoJu 251 489
12. Knuuti Juha LJ 246 479
13. Hallenberg Ilkka JJA 240 472
14. Jattu Juhani Ri-Jo 235 470
15. Kinnunen Markku PoJo 234 461 8
16. Mäki-Leppilampi Aarno ACH 226 461 7

Miehet 60, pudotuskierrokset
Kuivalainen Pentti 106
Mäki-Leppilampi Aarno 94 Kuivalainen Pentti 97
Jokinen Matti 100 Nurmi Kullervo 104
Nurmi Kullervo 105 Nurmi Kullervo 89
Pollari Seppo 93 (8,9) Hallenberg Ilkka 98
Knuuti Juha 93 (8,10) Knuuti Juha 88
Hallenberg Ilkka 104 Hallenberg Ilkka 96
Hotti Juhani 103 Nurmi Kullervo 101 Hallenberg Ilkka 102
Norha Kari 98 Färm Erkki 110 Norha Kari 104
Jattu Juhani 94 Norha Kari 105
Mäntykoski Arto 96 Haikonen Arimo 98
Haikonen Arimo 104 Norha Kari 103
Kankaanpää Heikki 100 Färm Erkki 102
Ojala Jouko 101 Ojala Jouko 100
Kinnunen Markku 93 Färm Erkki 110
Färm Erkki 109

Miehet 60, lopputulokset
1. Norha Kari Arcus 98 105 103 104
2. Hallenberg Ilkka JJA 104 96 98 102
3. Färm Erkki Sulka 109 110 102 110
4. Nurmi Kullervo WT 105 104 89 101
5. Ojala Jouko LJ 101 100
6. Haikonen Arimo Diana 104 98
7. Kuivalainen Pentti JoJu 106 97
8. Knuuti Juha LJ 93 88
9. Hotti Juhani LJ 103
10. Kankaanpää Heikki Ku-Ry 100
10. Jokinen Matti JoJu 100
12. Mäntykoski Arto JoJu 96
13. Jattu Juhani Ri-Jo 94
13. Mäki-Leppilampi Aarno ACH 94
15. Pollari Seppo JoJu 93
15. Kinnunen Markku PoJo 93

Miehet 70, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Laurila Olavi Diana 255 512
2. Pentinsaari Pekka OJM 248 497
3. Hakanen Jouko OJM 236 471
4. Kärkkäinen Teuvo PoJo 233 466
5. Puttonen Pauli PJA 214 411
6. Juurinen Eino LJ 179 349

Miehet 70, pudotuskierrokset
Laurila Olavi 89
Kärkkäinen Teuvo 91
Laurila Olavi 102 Kärkkäinen Teuvo 85
Hakanen Jouko 97 Pentinsaari Pekka 86
Hakanen Jouko 95
Pentinsaari Pekka 96
Miehet 50 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X 1. Rytky Lauri ToJA 287 576 2. Hiltunen Lasse PoJo 278 561 23 3. Välimäki Sauli PoJo 281 561 21 4. Notko Juha LJ 279 559 10 5. Rättö Seppo TapErä 284 559 9

Miehet 70, lopputulokset
1. Pentinsaari Pekka OJM 96 86
2. Kärkkäinen Teuvo PoJo 91 85
3. Laurila Olavi Diana 89 102
4. Hakanen Jouko OJM 95 97

Miehet 50 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Rytky Lauri ToJA 287 576
2. Hiltunen Lasse PoJo 278 561 23
3. Välimäki Sauli PoJo 281 561 21
4. Notko Juha LJ 279 559 10
5. Rättö Seppo TapErä 284 559 9

Miehet 50 talja, pudotuskierrokset
Rytky Lauri 114
Notko Juha 115
Rytky Lauri 112 Notko Juha 112
Välimäki Sauli 113 Hiltunen Lasse 109
Välimäki Sauli 110
Hiltunen Lasse 113

Miehet 50 talja, lopputulokset
1. Notko Juha LJ 115 112
2. Hiltunen Lasse PoJo 113 109
3. Välimäki Sauli PoJo 110 113
4. Rytky Lauri ToJA 114 112

Naiset 50 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Leivonen Marja TapErä 268 530

Miehet 60 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Julkunen Risto LaVa 280 556
2. Arbelius Teuvo OJM 275 554
3. Sepponen Jaakko RTJ 274 553
4. Pylkkä Urpo Diana 277 552
5. Maronen Seppo PoJo 272 550
6. Koivunen Osmo Ku-Ry 263 522

Miehet 60 talja, pudotuskierrokset
Julkunen Risto 107
Pylkkä Urpo 108
Julkunen Risto 108 Pylkkä Urpo 107
Sepponen Jaakko 109 Arbelius Teuvo 109
Sepponen Jaakko 112
Arbelius Teuvo 114

Miehet 60 talja, lopputulokset
1. Arbelius Teuvo OJM 114 109
2. Pylkkä Urpo Diana 108 107
3. Sepponen Jaakko RTJ 112 109
4. Julkunen Risto LaVa 107 108

Miehet 50 vaisto, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Kontio Matti Ku-Ry 241 440
2. Åman Mauri LJ 212 425

Naiset 50 vaisto, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Kovalainen Rosita ToJA 210 427