Halli-SM Kemi 16-17.4.2005 Pohjan Jousi

 
Naiset talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 9
1. Laurila Anne Hood 283 279 562 23  
2. Sokka-Matikainen Sirkka Zirko 278 283 561 22  
3. Leivonen Marja TapErä 273 280 553 19  
4. Vesa Merja ToJA 273 278 551 13  
5. Koutonen Sari RTJ 271 270 541 9  
               
Naiset talja, pudotuskierrokset
Laurila Anne 115              
Vesa Merja 113              
Vesa Merja 110   Laurila Anne 114 (0)        
Leivonen Marja 108   Sokka-Matikainen Sirkka 114 (10)        
Leivonen Marja 107              
Sokka-Matikainen Sirkka 110              
 
Naiset talja, lopputulokset
1. Sokka-Matikainen Sirkka Zirko 110 114
2. Laurila Anne Hood 115 114
3. Vesa Merja ToJA 113 110
4. Leivonen Marja TapErä 107 108
         
Naiset 18, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 9
1. Huttu Heli OJM 261 262 523 15  
2. Sulosalmi Laura PoJo 255 259 514 11  
3. Karjala Eveliina PJA 257 249 506    
4. Leino Noora PoJo 256 239 495 10  
5. Flink Jonna TapErä 243 251 494 9  
6. Nevala Elisa PoJo 210 215 425 6  
7. Peltola Etta PJA 182 155 337    
               
Naiset 18, pudotuskierrokset
Huttu Heli 109              
Leino Noora 101              
Leino Noora 106   Huttu Heli 101        
Sulosalmi Laura 98   Karjala Eveliina 103        
Karjala Eveliina 99              
Sulosalmi Laura 91              
 
Naiset 18, lopputulokset
1. Karjala Eveliina PJA 99 103
2. Huttu Heli OJM 109 101
3. Leino Noora PoJo 101 106
4. Sulosalmi Laura PoJo 91 98
         
Naiset 50, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 9
1. Laurila Aila Diana 257 249 506    
2. Kourula Tuire PoJo 234 234 468    
3. Pollari Kerttu JoJu 203 202 405    
4. Huttunen Leena Sulka 183 198 381    
5. Tuononen Tuula Pu-Jo 171 159 330    
               
Naiset 50, pudotuskierrokset
Laurila Aila 95              
Huttunen Leena 71              
Huttunen Leena 62   Laurila Aila 86        
Pollari Kerttu 86   Kourula Tuire 95        
Pollari Kerttu 84              
Kourula Tuire 95              
 
Naiset 50, lopputulokset
1. Kourula Tuire PoJo 95 95
2. Laurila Aila Diana 95 86
3. Pollari Kerttu JoJu 84 86
4. Huttunen Leena Sulka 71 62
         
Naiset, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 9
1. Piuva Mari PoJo 282 283 565 32  
2. Wirkkala Elisa OJM 277 279 556 28  
3. Kaartinen Sari OJM 264 261 525 16  
4. Lempiäinen-Koponen Pikita Arcus 259 264 523    
5. Haataja Satu Ka-Jo 257 252 509    
6. Hynynen Pirkko ToJA 249 231 480 15  
7. Perälä Laura JoJu 252 228 480    
8. Hautajoki Anne TapErä 255 216 471 14  
9. Laamanen Susanna ART 190 173 363    


 

Naiset, pudotuskierrokset
Piuva Mari 110                    
Hautajoki Anne 105   Piuva Mari 111              
Haataja Satu 100   Lempiäinen-Koponen Pikita 102              
Lempiäinen-Koponen Pikita 109   Lempiäinen-Koponen Pikita 101   Piuva Mari 114        
Kaartinen Sari 97   Kaartinen Sari 99   Wirkkala Elisa 104        
Hynynen Pirkko 93   Kaartinen Sari 97              
Perälä Laura 87   Wirkkala Elisa 108              
Wirkkala Elisa 116                    
 


 

Naiset, lopputulokset
1. Piuva Mari PoJo 110 111 114
2. Wirkkala Elisa OJM 116 108 104
3. Lempiäinen-Koponen Pikita Arcus 109 102 101
4. Kaartinen Sari OJM 97 97 99
5. Hautajoki Anne TapErä 105
6. Haataja Satu Ka-Jo 100
7. Hynynen Pirkko ToJA 93
8. Perälä Laura JoJu 87


 

Miehet vaisto, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 9
1. Virtanen Kari Hu-Ja 238 249 487    


 

Miehet 50 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 9
1. Rättö Seppo TapErä 287 289 576 36  
2. Hiltunen Lasse PoJo 285 289 574 34  
3. Siivonen Reima RJA 279 285 564 26  
4. Välimäki Sauli PoJo 281 280 561 26  
5. Pylkkä Urpo Diana 279 281 560 22  
6. Virnes Raino Pu-Jo 279 279 558 23  
7. Hiltunen Asko Pu-Jo 278 275 553    
8. Lindroos Aarre Diana 273 273 546 13  
9. Korhonen Ari TapErä 265 276 541    


 

Miehet 50 talja, pudotuskierrokset
Rättö Seppo 111                    
Lindroos Aarre 106   Rättö Seppo 106              
Pylkkä Urpo 111   Pylkkä Urpo 109              
Välimäki Sauli 110   Rättö Seppo 114   Pylkkä Urpo 108        
Siivonen Reima 110   Siivonen Reima 118   Hiltunen Lasse 113        
Virnes Raino 108   Siivonen Reima 111              
Hiltunen Asko 110   Hiltunen Lasse 117              
Hiltunen Lasse 115                    
 


 

Miehet 50 talja, lopputulokset
1. Hiltunen Lasse PoJo 115 117 113
2. Pylkkä Urpo Diana 111 109 108
3. Siivonen Reima RJA 110 111 118
4. Rättö Seppo TapErä 111 106 114
5. Hiltunen Asko Pu-Jo 110
5. Välimäki Sauli PoJo 110
7. Virnes Raino Pu-Jo 108
8. Lindroos Aarre Diana 106


 

Miehet 60 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 9
1. Arbelius Teuvo OJM 285 277 562 23  
2. Sepponen Jaakko RTJ 278 278 556 23  
3. Rantanen Pauli TapErä 276 277 553 18  
4. Koivunen Osmo Ku-Ry 271 271 542 16  
5. Taipale Tapio Ri-Jo 271 268 539 9  
6. Siivonen Reijo RJA 263 273 536 15  
7. Julkunen Risto Pu-Jo 253 251 504 9  


 

Miehet 60 talja, pudotuskierrokset
Arbelius Teuvo 113              
Koivunen Osmo 108              
Koivunen Osmo 111 (9,9,8)   Arbelius Teuvo 115        
Sepponen Jaakko 111 (9,9,10)   Rantanen Pauli 109        
Rantanen Pauli 112              
Sepponen Jaakko 109              
 


 

Miehet 60 talja, lopputulokset
1. Arbelius Teuvo OJM 113 115
2. Rantanen Pauli TapErä 112 109
3. Sepponen Jaakko RTJ 109 111
4. Koivunen Osmo Ku-Ry 108 111


 


 

Miehet talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 9
1. Rytky Lauri ToJA 293 291 584 34  
2. Haavisto Jari PJA 289 294 583 43  
3. Kauppila Aleksi PoJo 289 290 579 39  
4. Salomaa Ahti TapErä 292 286 578 38  
5. Simula Rauno PoJo 289 288 577    
6. Patala Teemu TapErä 287 289 576 36  
7. Lammela Marko OJM 286 286 572 32  
8. Järvenpää Marko RJA 283 286 569 29  
9. Kivimaa Timo JoJu 278 289 567 27  
10. Juusola Janne OJM 280 283 563    
11. Pirttivaara Keijo Pu-Jo 277 285 562 26  
12. Seppä Tomi ToJA 277 285 562 24  
13. Pylkkä Juha Diana 282 280 562 23  
14. Haavisto Nico PJA 279 280 559 21  
15. Sepponen Jaakko OJM 281 277 558 19  
16. Arna Timo Jy-Su 280 274 554 17  
17. Dubatscheff Jussi OJM 275 278 553    
18. Kälkäjä Jukka OJM 272 278 550 15  
19. Heikkinen Jouni RTJ 271 276 547 16  
20. Reiniharju Antti OJM 272 273 545 12  
21. Mestari Mika LJ 263 276 539 13  
               
Miehet talja, pudotuskierrokset
Rytky Lauri 171                          
Arna Timo 164   Rytky Lauri 114 (10,10)                    
Kivimaa Timo 173   Kivimaa Timo 114 (10,9)                    
Järvenpää Marko 170         Rytky Lauri 114              
Simula Rauno 177         Simula Rauno 113              
Seppä Tomi 168   Simula Rauno 116                    
Pylkkä Juha 173   Pylkkä Juha 113                    
Salomaa Ahti 170         Simula Rauno 118   Rytky Lauri 116 (9)        
Kauppila Aleksi 173         Kauppila Aleksi 112   Haavisto Jari 116 (10)        
Haavisto Nico 169   Kauppila Aleksi 115                    
Pirttivaara Keijo 166   Patala Teemu 113                    
Patala Teemu 171         Kauppila Aleksi 111              
Lammela Marko 173         Haavisto Jari 112              
Juusola Janne 168   Lammela Marko 111                    
Sepponen Jaakko 164   Haavisto Jari 115                    
Haavisto Jari 175                          
 
Miehet talja, lopputulokset
1. Haavisto Jari PJA 175 115 112 116
2. Rytky Lauri ToJA 171 114 114 116
3. Simula Rauno PoJo 177 116 113 118
4. Kauppila Aleksi PoJo 173 115 111 112
5. Kivimaa Timo JoJu 173 114
6. Pylkkä Juha Diana 173 113
6. Patala Teemu TapErä 171 113
8. Lammela Marko OJM 173 111
9. Järvenpää Marko RJA 170
9. Salomaa Ahti TapErä 170
11. Haavisto Nico PJA 169
12. Seppä Tomi ToJA 168
12. Juusola Janne OJM 168
14. Pirttivaara Keijo Pu-Jo 166
15. Arna Timo Jy-Su 164
15. Sepponen Jaakko OJM 164
       
Miehet 18, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 9
1. Huhtala Juuso Arcus 273 284 557    
2. Alatalo Jaakko Hau-Ve 281 267 548 26  
3. Vesteri Joni PoJo 275 257 532 24  
4. Hautamäki Juho PoJo 266 266 532 18  
5. Kurki Lassi IJA 267 256 523 15  
6. Mansukoski Antti Ku-Ry 245 277 522    
7. Lindqvist Jussi PoJo 257 245 502 5  
8. Karjala Kalle PJA 240 247 487    
9. Karjala Juuso PJA 234 251 485    
10. Ojala Arto OJM 245 235 480 13  
11. Vainionpää Petri Ku-Ry 248 226 474 11  
12. Hautamäki Joni Ku-Ry 229 229 458    
               
Miehet 18, pudotuskierrokset
Huhtala Juuso 110                    
Karjala Kalle 101   Huhtala Juuso 96              
Kurki Lassi 108   Kurki Lassi 104              
Hautamäki Juho 97   Huhtala Juuso 101 (8)   Kurki Lassi 97        
Vesteri Joni 106 (9)   Mansukoski Antti 101 (9)   Alatalo Jaakko 112        
Mansukoski Antti 106 (10)   Mansukoski Antti 96              
Lindqvist Jussi 101   Alatalo Jaakko 107              
Alatalo Jaakko 108                    
 
Miehet 18, lopputulokset
1. Alatalo Jaakko Hau-Ve 108 107 112
2. Kurki Lassi IJA 108 104 97
3. Mansukoski Antti Ku-Ry 106 96 101
4. Huhtala Juuso Arcus 110 96 101
5. Vesteri Joni PoJo 106
6. Karjala Kalle PJA 101
6. Lindqvist Jussi PoJo 101
8. Hautamäki Juho PoJo 97
       
Miehet 50, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 9
1. Kuivalainen Pentti JoJu 274 265 539    
2. Kankaanpää Heikki Ku-Ry 261 276 537    
3. Leino Jussi PoJo 266 260 526    
4. Paavola Esa Sai-Jo 258 266 524    
5. Viitanen Jari TJA 252 269 521    
6. Sunnari Matti PoJo 261 258 519    
7. Viitakoski Hannu PoJo 260 256 516    
8. Kurttio Pertti ToJA 248 260 508    
9. Åman Mauri Sulka 247 254 501    
10. Seikkula Pekka RJA 247 253 500    
11. Kurki Matti IJA 245 249 494    
12. Salminen Raimo Ri-Jo 238 255 493    
13. Pollari Seppo JoJu 246 246 492    
14. Haikonen Arimo Diana 246 245 491    
15. Knuuti Juha LJ 244 241 485    
16. Jalonen Kari JoJu 232 241 473    
17. Vilmi Antti PoJo 242 225 467    
18. Tuononen Pekka Pu-Jo 232 234 466    
19. Paulin Jyri LJ 218 220 438    
               
Miehet 50, pudotuskierrokset
Kuivalainen Pentti 169                          
Jalonen Kari 145   Kuivalainen Pentti 116                    
Åman Mauri 149   Åman Mauri 98                    
Kurttio Pertti 146         Kuivalainen Pentti 109              
Viitanen Jari 161         Paavola Esa 103              
Salminen Raimo 151   Viitanen Jari 103                    
Pollari Seppo 153   Paavola Esa 108                    
Paavola Esa 160         Paavola Esa 106   Kuivalainen Pentti 105        
Leino Jussi 160         Leino Jussi 112   Kankaanpää Heikki 95        
Haikonen Arimo 146   Leino Jussi 103                    
Kurki Matti 133   Sunnari Matti 99                    
Sunnari Matti 152         Leino Jussi 102              
Viitakoski Hannu 156         Kankaanpää Heikki 107              
Seikkula Pekka 135   Viitakoski Hannu 100                    
Knuuti Juha 148   Kankaanpää Heikki 105                    
Kankaanpää Heikki 164                          
 
Miehet 50, lopputulokset
1. Kuivalainen Pentti JoJu 169 116 109 105
2. Kankaanpää Heikki Ku-Ry 164 105 107 95
3. Leino Jussi PoJo 160 103 102 112
4. Paavola Esa Sai-Jo 160 108 103 106
5. Viitanen Jari TJA 161 103
6. Viitakoski Hannu PoJo 156 100
7. Sunnari Matti PoJo 152 99
8. Åman Mauri Sulka 149 98
9. Pollari Seppo JoJu 153
10. Salminen Raimo Ri-Jo 151
11. Knuuti Juha LJ 148
12. Kurttio Pertti ToJA 146
12. Haikonen Arimo Diana 146
14. Jalonen Kari JoJu 145
15. Seikkula Pekka RJA 135
16. Kurki Matti IJA 133
       
Miehet 60, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 9
1. Laurila Olavi Diana 275 280 555    
2. Färm Erkki Sulka 275 258 533    
3. Hotti Juhani LJ 264 263 527    
4. Kiskonen Aleksander Ri-Jo 266 259 525    
5. Kärkkäinen Teuvo PoJo 254 257 511    
6. Rautio Toimi LJ 259 250 509    
7. Jokinen Matti JoJu 259 244 503    
8. Kinnunen Markku PoJo 243 259 502    
9. Viitaoja Matti Diana 247 249 496    
10. Halttunen Pertti Pu-Jo 168 169 337    
               
Miehet 60, pudotuskierrokset
Laurila Olavi 111                    
Kinnunen Markku 92   Laurila Olavi 103 (10)              
Kärkkäinen Teuvo 101   Kiskonen Aleksander 103 (8)              
Kiskonen Aleksander 103   Kiskonen Aleksander 108   Laurila Olavi 102        
Hotti Juhani 104   Hotti Juhani 97   Färm Erkki 114        
Rautio Toimi 84   Hotti Juhani 103              
Jokinen Matti 100   Färm Erkki 106              
Färm Erkki 106                    
 
Miehet 60, lopputulokset
1. Färm Erkki Sulka 106 106 114
2. Laurila Olavi Diana 111 103 102
3. Kiskonen Aleksander Ri-Jo 103 103 108
4. Hotti Juhani LJ 104 103 97
5. Kärkkäinen Teuvo PoJo 101
6. Jokinen Matti JoJu 100
7. Kinnunen Markku PoJo 92
8. Rautio Toimi LJ 84
       
Miehet 70, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 9
1. Pentinsaari Pekka PoJo 248 254 502    
2. Eskola Rauno Hu-Ja 245 240 485    
3. Kosonen Olavi Arcus 237 233 470    
4. Salmi Raimo Hu-Ja 186 206 392    
5. Juurinen Eino LJ 184 198 382    
               
Miehet 70, pudotuskierrokset
Pentinsaari Pekka 102              
Salmi Raimo 55              
Salmi Raimo 66   Pentinsaari Pekka 108        
Kosonen Olavi 93   Eskola Rauno 67        
Kosonen Olavi 85              
Eskola Rauno 91              
 
Miehet 70, lopputulokset
1. Pentinsaari Pekka PoJo 102 108
2. Eskola Rauno Hu-Ja 91 67
3. Kosonen Olavi Arcus 85 93
4. Salmi Raimo Hu-Ja 55 66
         
Miehet, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 9
1. Määttä Tuomas PoJo 291 285 576 40  
2. Lipponen Jari PoJo 287 287 574 35  
3. Norja Olli TJA 285 286 571 36  
4. Simula Jouko PoJo 285 286 571 33  
5. Lindroos Tero Diana 289 279 568 35  
6. Ronkanen Perttu Pu-Jo 275 285 560 36  
7. Heikkinen Reko PJA 275 285 560 29  
8. Laurila Pentti Diana 278 281 559 29  
9. Haapa-Aho Timo JoJu 274 282 556 30  
10. Nahkiaisoja Tuomo PoJo 276 279 555 25  
11. Tarhala Vesa Ky-Jo 275 279 554 28  
12. Vierimaa Toivo OJM 271 282 553 28  
13. Pietikäinen Antti Ka-Jo 272 279 551 28  
14. Pihlava Veikko Arcus 279 272 551 25  
15. Kangas Tomi-Matti TJA 271 279 550 24  
16. Viitaoja Juha Diana 269 280 549 27  
17. Karvonen Marko Ri-Jo 269 280 549 23  
18. Erkkilä Toni PJA 270 278 548    
19. Järvinen Raimo Hu-Ja 279 268 547 22  
20. Palovaara Pepe OJM 274 271 545 22  
21. Kitinprami Petteri JoJu 266 276 542 25  
22. Tekoniemi Antti TeJA 259 278 537 22  
23. Erkkilä Juha TJA 268 268 536    
24. Tuisku Kari LJ 269 264 533 19  
25. Kammonen Esa TJA 260 271 531    
26. Hartikainen Pekka LJ 261 268 529 15  
27. Elovirta Pirkka Arcus 263 265 528    
28. Rantanen Pertti Arcus 253 267 520    
29. Karjala Jouni PJA 266 251 517    
30. Malinen Petri Ri-Jo 251 259 510    
31. Kiviniemi Marko ACH 255 254 509    
32. Sumen Kari ToJA 250 258 508 12  
33. Hautamäki Kari Ku-Ry 259 247 506    
34. Tapanainen Pasi Arcus 265 238 503 12  
35. Rinne Juha Diana 235 257 492 12  
36. Ronkanen Sampo Pu-Jo 226 260 486    
37. Laakso Jukka ART 236 237 473    
38. Räisänen Markku Pu-Jo 230 237 467    
               
Miehet, pudotuskierrokset
Määttä Tuomas 167                                
Sumen Kari 137   Määttä Tuomas 173                          
Karvonen Marko 155   Viitaoja Juha 159                          
Viitaoja Juha 158         Määttä Tuomas 115                    
Haapa-Aho Timo 158         Laurila Pentti 108                    
Tuisku Kari 160   Tuisku Kari 153                          
Kammonen Esa 163   Laurila Pentti 160                          
Laurila Pentti 170               Määttä Tuomas 116              
Lindroos Tero 175               Lindroos Tero 115              
Rantanen Pertti 162   Lindroos Tero 173                          
Kitinprami Petteri 161   Vierimaa Toivo 162                          
Vierimaa Toivo 164         Lindroos Tero 116                    
Pietikäinen Antti 165         Pietikäinen Antti 110                    
Palovaara Pepe 164   Pietikäinen Antti 173                          
Karjala Jouni 145   Simula Jouko 170                          
Simula Jouko 167               Lindroos Tero 116   Määttä Tuomas 116        
Norja Olli 170               Norja Olli 114   Lipponen Jari 115        
Malinen Petri 151   Norja Olli 165                          
Järvinen Raimo 150   Pihlava Veikko 157                          
Pihlava Veikko 163         Norja Olli 111 (10,9)                    
Tarhala Vesa 161         Tarhala Vesa 111 (10,7)                    
Tekoniemi Antti 160   Tarhala Vesa 167                          
Elovirta Pirkka 157   Ronkanen Perttu 159                          
Ronkanen Perttu 167               Norja Olli 110              
Heikkinen Reko 168               Lipponen Jari 117              
Hartikainen Pekka 161   Heikkinen Reko 165                          
Erkkilä Juha 157   Nahkiaisoja Tuomo 167                          
Nahkiaisoja Tuomo 170         Nahkiaisoja Tuomo 112                    
Kangas Tomi-Matti 168         Lipponen Jari 118                    
Erkkilä Toni 171   Erkkilä Toni 165                          
Kiviniemi Marko 144   Lipponen Jari 169                          
Lipponen Jari 173                                
 
Miehet, lopputulokset
1. Määttä Tuomas PoJo 167 173 115 116 116
2. Lipponen Jari PoJo 173 169 118 117 115
3. Lindroos Tero Diana 175 173 116 115 116
4. Norja Olli TJA 170 165 111 110 114
5. Nahkiaisoja Tuomo PoJo 170 167 112
6. Tarhala Vesa Ky-Jo 161 167 111
7. Pietikäinen Antti Ka-Jo 165 173 110
8. Laurila Pentti Diana 170 160 108
9. Simula Jouko PoJo 167 170
10. Heikkinen Reko PJA 168 165
10. Erkkilä Toni PJA 171 165
12. Vierimaa Toivo OJM 164 162
13. Ronkanen Perttu Pu-Jo 167 159
13. Viitaoja Juha Diana 158 159
15. Pihlava Veikko Arcus 163 157
16. Tuisku Kari LJ 160 153
17. Kangas Tomi-Matti TJA 168
18. Palovaara Pepe OJM 164
19. Kammonen Esa TJA 163
20. Rantanen Pertti Arcus 162
21. Hartikainen Pekka LJ 161
21. Kitinprami Petteri JoJu 161
23. Tekoniemi Antti TeJA 160
24. Haapa-Aho Timo JoJu 158
25. Erkkilä Juha TJA 157
25. Elovirta Pirkka Arcus 157
27. Karvonen Marko Ri-Jo 155
28. Malinen Petri Ri-Jo 151
29. Järvinen Raimo Hu-Ja 150
30. Karjala Jouni PJA 145
31. Kiviniemi Marko ACH 144
32. Sumen Kari ToJA 137
       
Taljajoukkue, pudotuskierrokset
Pohjan Jousi 258              
Tornion JA 251              
Tapanilan Erä 249   Pohjan Jousi 253        
Tornion JA 247   Oulun Jousimiehet 245        
Oulun Jousimiehet 253              
Tapanilan Erä 253              
 
Taljajoukkue, lopputulokset
1. Pohjan Jousi 1730 258 253
2. Oulun Jousimiehet 1697 253 245
3. Tapanilan Erä (Salomaa, Rättö, Patala) 1730 253 249
4. Tornion Jousiampujat 1697 251 247
5. Rauman Jousiampujat 1669
6. Vaasan Diana-57 1668
     
Tähtäinjoukkue, pudotuskierrokset
Pohjan Jousi 257                    
Porin JA 248   Pohjan Jousi 253              
Pohjan Jousi II 249   Pohjan Jousi II 245              
Oulun Jousimiehet 247   Tampereen JA 242   Pohjan Jousi 253        
Tampereen JA 246   Pohjan Jousi II 234   Vaasan Diana-57 248        
Jousi-Jussit 236   Tampereen JA 242              
Arcus 242   Vaasan Diana-57 245              
Vaasan Diana-57 243                    
                       
Tähtäinjoukkue, lopputulokset
1. Pohjan Jousi 1721 257 253 253
2. Vaasan Diana-57 1682 243 245 248
3. Tampereen Jousiampujat 1657 246 242 242
4. Pohjan Jousi II 1652 249 245 234
5. Porin Jousiampujat 1625 248  
6. Oulun Jousimiehet 1654 247  
7. Arcus 1636 242  
8. Jousi-Jussit 1637 236  
9. Riihi-Jouset 1584    
10. Lapin Jousi 1589    
11. Porin Jousiampujat II 1478    
12. Kurikan Ryhti 1565    
13. Pohjan Jousi III 1577    
14. Arcus II 1546    
         
Miehet talja B, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 9
1. Antonius Jean-Pierre Arcus 270 282 552    
Miehet 70 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 9
1. Pentinsaari Pekka PoJo 270 272 542 22  
2. Eskola Rauno Hu-Ja 254 257 511    
Naiset 50 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 9
1. Kaukola Tuula Ri-Jo 234 251 485 6  
Naiset vaisto, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 9
1. Laurila Aila Diana 245 232 477    
2. Marjakoski Mira PJA 216 213 429