Liittojuhlakilpailu 13.6.2009
Tampereen Jousiampujat
Lopputulokset


14, alkukilpailu 40m 40m Yht. 10 X
1. Gross Werner WT 320 316 636
2. Lehtiniemi Joni Ku-Ry 313 310 623
3. Häggman Viktor Diana 296 285 581
4. Varesvuo Eero Jy-Su 284 290 574
5. Koivisto Oliver Diana 228 253 481

14, pudotuskierrokset
Gross Werner 101
Varesvuo Eero 96
Varesvuo Eero 95 Gross Werner 104
Häggman Viktor 101 Lehtiniemi Joni 101
Häggman Viktor 89
Lehtiniemi Joni 101

14, lopputulokset
1. Gross Werner WT 101 104
2. Lehtiniemi Joni Ku-Ry 101 101
3. Häggman Viktor Diana 89 101
4. Varesvuo Eero Jy-Su 96 95

Naiset 50, alkukilpailu 60m 60m Yht. 10 X
1. Kuisma Hilkka Arcus 178 257 435

Miehet 60 vaisto, alkukilpailu 50m 50m Yht. 10 X
1. Vettenranta Simo PJA 258 259 517

Miehet 60 talja, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Saastamoinen Olli WT 325 323 648
2. Rautio Hannu Si-Su 319 328 647
3. Julkunen Risto LaVa 318 320 638
4. Turunen Pentti PJA 305 323 628
5. Pirinen Pentti PJA 313 311 624
6. Koivunen Osmo Ku-Ry 313 309 622
7. Alho Reino PJA 316 301 617
8. Leivonen Keijo Ascella 288 309 597
9. Lindroos Aarre Diana 263 283 546

Miehet 60 talja, pudotuskierrokset
Saastamoinen Olli 106
Leivonen Keijo 91 Saastamoinen Olli 113
Pirinen Pentti 104 Pirinen Pentti 109
Turunen Pentti 100 Pirinen Pentti 111 Saastamoinen Olli 110
Julkunen Risto 98 (9) Alho Reino 101 Julkunen Risto 105
Koivunen Osmo 98 (6) Julkunen Risto 104
Alho Reino 100 Alho Reino 102
Rautio Hannu 97

Miehet 60 talja, lopputulokset
1. Saastamoinen Olli WT 106 113 110
2. Julkunen Risto LaVa 98 104 105
3. Pirinen Pentti PJA 104 109 111
4. Alho Reino PJA 100 102 101
5. Turunen Pentti PJA 100
6. Koivunen Osmo Ku-Ry 98
7. Rautio Hannu Si-Su 97
8. Leivonen Keijo Ascella 91

Miehet 60, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Pollari Seppo JoJu 263 276 539
2. Norha Kari Arcus 269 266 535
3. Nurmi Kullervo WT 233 241 474
4. Jokinen Matti JoJu 224 231 455

Miehet 60, pudotuskierrokset
Pollari Seppo 92
Jokinen Matti 80
Jokinen Matti 84 Pollari Seppo 94
Norha Kari 88 Nurmi Kullervo 84
Nurmi Kullervo 84
Norha Kari 76

Miehet 60, lopputulokset
1. Pollari Seppo JoJu 92 94
2. Nurmi Kullervo WT 84 84
3. Norha Kari Arcus 76 88
4. Jokinen Matti JoJu 80 84

Miehet 70 talja, alkukilpailu 60m 60m Yht. 10 X
1. Jansson Stig Ramses 328 335 663
2. Laaksonen Pertti AC-Ulvila 318 300 618

Naiset vaisto, alkukilpailu 50m 50m Yht. 10 X
1. Kaartinen Sari OJM 220 248 468

Naiset talja, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Leivonen Sanna Ascella 331 334 665
2. Jäätma Maarika JI Kalev 324 321 645
3. Rang Evelyn Kalev 308 308 616

Naiset, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Preimann Anneli JI Kalev 302 318 620 21 7
2. Perälä Laura JoJu 308 312 620 12 4
3. Kourula Laura WT 309 307 616
4. Kivilo Eve JI Kalev 294 314 608
5. Sorsa Tanja Ky-Jo 289 304 593
6. Luhtaa Tuire TJA 289 298 587
7. Luik Siret JI Kalev 288 292 580
8. Backman Anne IJA 267 289 556
9. Luik Piret JI Kalev 264 288 552
10. Lempiäinen-Koponen Pikita Arcus 261 276 537
11. Sinivuo Marjut ART 270 258 528
12. Lank Eva Kalev 253 274 527
13. Laamanen Susanna ART 221 257 478 7 3
14. Kiviniemi Ulla Maija ACH 248 230 478 1
15. Tiaskorpi Suvi ACH 246 125 371

Naiset, pudotuskierrokset
Preimann Anneli nbsp;
Preimann Anneli 102
Luik Piret 89 Backman Anne 95
Backman Anne 90 Preimann Anneli 103
Sorsa Tanja 102 Sorsa Tanja 102
Lank Eva 78 Sorsa Tanja 105
Laamanen Susanna 56 Kivilo Eve 102
Kivilo Eve 101 Sorsa Tanja 99 Preimann Anneli 114
Kourula Laura 102 Kourula Laura 100 Luik Siret 94
Kiviniemi Ulla Maija 94 Kourula Laura 93
Sinivuo Marjut 78 Luhtaa Tuire 84
Luhtaa Tuire 97 Kourula Laura 94
Luik Siret 99 Luik Siret 97
Lempiäinen-Koponen Pikita 82 Luik Siret 109
Tiaskorpi Suvi Perälä Laura 86
Perälä Laura nbsp;

Naiset, lopputulokset
1. Preimann Anneli JI Kalev 102 103 114
2. Luik Siret JI Kalev 99 109 97 94
3. Kourula Laura WT 102 93 94 100
4. Sorsa Tanja Ky-Jo 102 105 102 99
5. Kivilo Eve JI Kalev 101 102
6. Backman Anne IJA 90 95
7. Perälä Laura JoJu 86
8. Luhtaa Tuire TJA 97 84
9. Kiviniemi Ulla Maija ACH 94
10. Luik Piret JI Kalev 89
11. Lempiäinen-Koponen Pikita Arcus 82
12. Sinivuo Marjut ART 78
12. Lank Eva Kalev 78
14. Laamanen Susanna ART 56
15. Tiaskorpi Suvi ACH

Yleinen vaisto, alkukilpailu 50m 50m Yht. 10 X
1. Ahjokivi Pasi Virtain JA 319 328 647
2. Kontio Matti Ku-Ry 264 288 552

Yleinen talja, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Järvenpää Marko RJA 351 351 702
2. Juutilainen Mikko Pu-Jo 338 335 673
3. Lehtonen Kaj PJA 333 335 668
4. Pakkala Juhani Diana 334 332 666
5. Uusitupa Jonne TJA 321 330 651
6. Vannekari Markku AC-Ulvila 324 323 647
7. Vilkko Kaj TapErä 325 321 646
8. Lehtiniemi Jari Ku-Ry 310 324 634
9. Verho Harri TJA 310 302 612
10. Lumiainen Timo PJA 267 272 539

Yleinen talja, pudotuskierrokset
Järvenpää Marko 114
Lehtiniemi Jari 106 Järvenpää Marko 117
Uusitupa Jonne 105 Pakkala Juhani 108
Pakkala Juhani 110 Pakkala Juhani 109 Järvenpää Marko 117
Lehtonen Kaj 117 Vilkko Kaj 113 Lehtonen Kaj 104
Vannekari Markku 104 Lehtonen Kaj 111 (9,10,10)
Vilkko Kaj 108 Vilkko Kaj 111 (9,10,9)
Juutilainen Mikko 99

Yleinen talja, lopputulokset
1. Järvenpää Marko RJA 114 117 117
2. Lehtonen Kaj PJA 117 111 104
3. Vilkko Kaj TapErä 108 111 113
4. Pakkala Juhani Diana 110 108 109
5. Lehtiniemi Jari Ku-Ry 106
6. Uusitupa Jonne TJA 105
7. Vannekari Markku AC-Ulvila 104
8. Juutilainen Mikko Pu-Jo 99

Yleinen, alkukilpailu 70m 70m Yht. 10 X
1. Virtanen Aki WT 329 332 661
2. Malinen Petri TJA 321 325 646
3. Mansukoski Antti Ku-Ry 329 315 644
4. Tekoniemi Antti Diana 331 312 643
5. Hatava Matti WT 310 325 635
6. Huhtala Juuso Arcus 318 312 630
7. Lindroos Tero Diana 305 324 629
8. Siim Aaver JI Kalev 315 310 625
9. Vainionpää Petri Ku-Ry 311 307 618
10. Heikkinen Reko PJA 301 316 617
11. Ylipelkonen Niko JoJu 306 310 616
12. Tiainen Eetu Piili 303 312 615
13. Sävel Miika PJA 303 296 599
14. Höök Mika WT 303 295 598 16 3
15. Forsström Aku-Paavo PJA 306 292 598 11 2
16. Kuivalainen Pentti JoJu 295 296 591
17. Pietikäinen Antti Ka-Jo 290 300 590
18. Pihlajaniemi Raimo Ku-Ry 293 295 588
19. Kaasik Tanel Kalev 292 291 583
20. Kontio Matias Ku-Ry 285 293 578
21. Jauhiainen Atte TapErä 290 285 575
22. Hautamäki Joni Ku-Ry 282 291 573
23. Elovirta Pirkka Arcus 278 294 572
24. Erkkilä Toni PJA 279 292 571
25. Yletyinen Jari TapErä 281 289 570 12 7
26. Pärnänen Jukka Arcus 282 288 570 4
27. Haavisto Olli ART 281 288 569
28. Mäenpää Eero PJA 289 276 565 13 1
29. Mielonen Olli Sai-Jo 280 285 565 11 7
30. Ots Rait Kalev 290 275 565 9 1
31. Järvsoo Paul Kalev 288 276 564
32. Järvinen Raimo Hu-Ja 286 273 559
33. Pouttu Mikko LoJA 259 272 531
34. Vaajamäki Vesa WT 255 270 525
35. Erkkilä Juha TJA 271 243 514
36. Varesvuo Esko Jy-Su 232 264 496
37. Gross Andres WT 245 247 492
38. Ansip Andres JI Kalev 238 243 481

Yleinen, pudotuskierrokset
Virtanen Aki 108
Järvinen Raimo 92 Virtanen Aki 110
Pietikäinen Antti 93 Kuivalainen Pentti 98
Kuivalainen Pentti 96 Virtanen Aki 94
Vainionpää Petri 109 Vainionpää Petri 101
Erkkilä Toni 92 Vainionpää Petri 101
Yletyinen Jari 95 Yletyinen Jari 93
Siim Aaver 94 Vainionpää Petri 107
Hatava Matti 101 Tekoniemi Antti 108
Mäenpää Eero 89 Hatava Matti 107
Jauhiainen Atte 97 Tiainen Eetu 108
Tiainen Eetu 109 Tiainen Eetu 103
Sävel Miika 91 Tekoniemi Antti 105
Kontio Matias 94 Kontio Matias 82
Mielonen Olli 94 Tekoniemi Antti 110
Tekoniemi Antti 108 Vainionpää Petri 100 Tekoniemi Antti 103
Mansukoski Antti 102 Malinen Petri 109 Mansukoski Antti 99
Ots Rait 87 Mansukoski Antti 104
Kaasik Tanel 92 Höök Mika 99
Höök Mika 93 Mansukoski Antti 106
Ylipelkonen Niko 105 Huhtala Juuso 101
Hautamäki Joni 96 Ylipelkonen Niko 105
Haavisto Olli 94 Huhtala Juuso 106
Huhtala Juuso 109 Mansukoski Antti 101 (10,8,9,88)
Lindroos Tero 103 Malinen Petri 101 (10,8,9,115)
Pärnänen Jukka 95 Lindroos Tero 92
Elovirta Pirkka 101 Elovirta Pirkka 98
Heikkinen Reko 99 Elovirta Pirkka 93
Forsström Aku-Paavo 93 Malinen Petri 101
Pihlajaniemi Raimo 97 Pihlajaniemi Raimo 100
Järvsoo Paul 90 Malinen Petri 109
Malinen Petri 104

Yleinen, lopputulokset
1. Tekoniemi Antti Diana 108 110 105 108 103
2. Mansukoski Antti Ku-Ry 102 104 106 101 99
3. Malinen Petri TJA 104 109 101 101 109
4. Vainionpää Petri Ku-Ry 109 101 101 107 100
5. Tiainen Eetu Piili 109 108 103
6. Huhtala Juuso Arcus 109 106 101
7. Virtanen Aki WT 108 110 94
8. Elovirta Pirkka Arcus 101 98 93
9. Hatava Matti WT 101 107
10. Ylipelkonen Niko JoJu 105 105
11. Pihlajaniemi Raimo Ku-Ry 97 100
12. Höök Mika WT 93 99
13. Kuivalainen Pentti JoJu 96 98
14. Yletyinen Jari TapErä 95 93
15. Lindroos Tero Diana 103 92
16. Kontio Matias Ku-Ry 94 82
17. Heikkinen Reko PJA 99
18. Jauhiainen Atte TapErä 97
19. Hautamäki Joni Ku-Ry 96
20. Pärnänen Jukka Arcus 95
21. Siim Aaver JI Kalev 94
21. Haavisto Olli ART 94
21. Mielonen Olli Sai-Jo 94
24. Pietikäinen Antti Ka-Jo 93
24. Forsström Aku-Paavo PJA 93
26. Järvinen Raimo Hu-Ja 92
26. Erkkilä Toni PJA 92
26. Kaasik Tanel Kalev 92
29. Sävel Miika PJA 91
30. Järvsoo Paul Kalev 90
31. Mäenpää Eero PJA 89
32. Ots Rait Kalev 87