Sisä-SM 15.4-16.4.2006 Tampereen Jousiampujat

Miehet 50 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Rättö Seppo TapErä 286 281 567
2. Pirttivaara Keijo Pu-Jo 279 282 561
3. Vannekari Markku AC-Ulvila 277 282 559
4. Jalonen Kari JoJu 276 282 558
5. Siivonen Reima RJA 277 279 556
6. Kullström Kim Si-Su 274 276 550
7. Pylkkä Urpo Diana 269 270 539
8. Laaksonen Veijo RJA 266 268 534

Miehet 50 talja, pudotuskierrokset
Rättö Seppo 114
Laaksonen Veijo 107 Rättö Seppo 110 (9,9,9,16)
Siivonen Reima 108 Jalonen Kari 110 (9,9,9,13)
Jalonen Kari 110 Rättö Seppo 112 Jalonen Kari 113
Vannekari Markku 113 Vannekari Markku 110 Pirttivaara Keijo 109
Kullström Kim 111 Vannekari Markku 110
Pylkkä Urpo 106 Pirttivaara Keijo 111
Pirttivaara Keijo 108

Miehet 50 talja, lopputulokset
1. Jalonen Kari JoJu 110 110 113
2. Pirttivaara Keijo Pu-Jo 108 111 109
3. Rättö Seppo TapErä 114 110 112
4. Vannekari Markku AC-Ulvila 113 110 110
5. Kullström Kim Si-Su 111
6. Siivonen Reima RJA 108
7. Laaksonen Veijo RJA 107
8. Pylkkä Urpo Diana 106

Yleinen vaisto, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Ahjokivi Pasi WT 249 252 501
2. Laurila Olavi Diana 249 244 493
3. Lahtinen Riku TapErä 227 231 458
4. Pihlajaniemi Raimo TeJA 233 211 444
5. Kaartinen Sari OJM 214 222 436
6. Ruotsalainen Unto TeJA 204 211 415

Yleinen vaisto, pudotuskierrokset
Ahjokivi Pasi 102
Pihlajaniemi Raimo 87
Pihlajaniemi Raimo 88 Ahjokivi Pasi 99 (9)
Laurila Olavi 87 Lahtinen Riku 99 (8)
Lahtinen Riku 98
Laurila Olavi 94

Yleinen vaisto, lopputulokset
1. Ahjokivi Pasi WT 102 99
2. Lahtinen Riku TapErä 98 99
3. Pihlajaniemi Raimo TeJA 87 88
4. Laurila Olavi Diana 94 87

Naiset talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Laurila Anne Hood 289 286 575
2. Vesa Merja ToJA 274 280 554
3. Simoska Katja OJM 280 257 537
4. Leivonen Sanna Ascella 262 269 531
5. Järvenpää Erja RJA 259 250 509
6. Leivonen Marja TapErä 255 251 506

Naiset talja, pudotuskierrokset
Laurila Anne 112
Leivonen Sanna 106
Leivonen Sanna 110 Laurila Anne 113
Simoska Katja 109 Vesa Merja 100
Simoska Katja 97
Vesa Merja 110

Naiset talja, lopputulokset
1. Laurila Anne Hood 112 113
2. Vesa Merja ToJA 110 100
3. Leivonen Sanna Ascella 106 110
4. Simoska Katja OJM 97 109

Tytöt 16, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Sorsa Tanja Ky-Jo 252 251 503
2. Mäenpää Eeva PJA 202 256 458
3. Mäkelin Saara WT 198 221 419
4. Ohvanainen Pinja Ka-Jo 168 246 414
5. Harju Katja Diana 142 169 311

Tytöt 16, pudotuskierrokset
Sorsa Tanja 89
Ohvanainen Pinja 80
Ohvanainen Pinja 92 Sorsa Tanja 101
Mäenpää Eeva 77 Mäkelin Saara 94
Mäkelin Saara 92
Mäenpää Eeva 70

Tytöt 16, lopputulokset
1. Sorsa Tanja Ky-Jo 89 101
2. Mäkelin Saara WT 92 94
3. Ohvanainen Pinja Ka-Jo 80 92
4. Mäenpää Eeva PJA 70 77

Naiset 50, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Korpela Arja IJA 265 261 526
2. Laurila Aila Diana 266 258 524
3. Huttunen Leena Kiu Jänne 244 242 486
4. Kourula Tuire PoJo 248 228 476
5. Jalonen Marja-Liisa JoJu 232 235 467
6. Pietilä Mervi WT 236 219 455
7. Tuononen Tuula Joutsi 186 187 373

Naiset 50, pudotuskierrokset
Korpela Arja 1
Korpela Arja 100
Jalonen Marja-Liisa 82 Kourula Tuire 105
Kourula Tuire 97 Korpela Arja 107 Kourula Tuire 98
Huttunen Leena 85 Huttunen Leena 93 Laurila Aila 103
Pietilä Mervi 81 Huttunen Leena 85
Tuononen Tuula Laurila Aila 103
Laurila Aila 1

Naiset 50, lopputulokset
1. Laurila Aila Diana 1 103 103
2. Kourula Tuire PoJo 97 105 98
3. Korpela Arja IJA 1 100 107
4. Huttunen Leena Kiu Jänne 85 85 93
5. Jalonen Marja-Liisa JoJu 82
6. Pietilä Mervi WT 81
7. Tuononen Tuula Joutsi 0

Naiset, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Kukkohovi Heli OJM 272 277 549
2. Piuva Mari PoJo 263 270 533
3. Huttu Heli OJM 265 265 530
4. Peltola Etta PJA 274 251 525 19
5. Liukkonen Jaana JoJu 264 261 525 13
6. Perälä Laura JoJu 263 253 516
7. Lempiäinen-Koponen Pikita Arcus 256 259 515
8. Haataja Satu Ka-Jo 250 264 514
9. Kärkkäinen Tiina OJM 250 263 513
10. Saari Laura Ri-Jo 253 237 490
11. Heino Taina Arcus 248 231 479
12. Leino Noora PoJo 240 221 461
13. Hakkarainen Kati LiTai 233 207 440
14. Laamanen Susanna ART 214 220 434
15. Hautajoki Anne TapErä 208 207 415

Naiset, pudotuskierrokset
Kukkohovi Heli 1
Kukkohovi Heli 107
Kärkkäinen Tiina 107 Kärkkäinen Tiina 101
Haataja Satu 105 Kukkohovi Heli 109 (9,9)
Liukkonen Jaana 102 Peltola Etta 109 (9,10)
Leino Noora 101 Liukkonen Jaana 103
Hakkarainen Kati 75 Peltola Etta 108
Peltola Etta 95 Kukkohovi Heli 115 Peltola Etta 112
Huttu Heli 108 Huttu Heli 99 Piuva Mari 106
Laamanen Susanna 69 Huttu Heli 97
Heino Taina 97 Heino Taina 93
Perälä Laura 90 Huttu Heli 107
Lempiäinen-Koponen Pikita 1 Piuva Mari 108
Saari Laura Lempiäinen-Koponen Pikita 90
Hautajoki Anne 82 Piuva Mari 106
Piuva Mari 114

Naiset, lopputulokset
1. Peltola Etta PJA 95 108 109 112
2. Piuva Mari PoJo 114 106 108 106
3. Kukkohovi Heli OJM 1 107 109 115
4. Huttu Heli OJM 108 97 107 99
5. Liukkonen Jaana JoJu 102 103
6. Kärkkäinen Tiina OJM 107 101
7. Heino Taina Arcus 97 93
8. Lempiäinen-Koponen Pikita Arcus 1 90
9. Haataja Satu Ka-Jo 105
10. Leino Noora PoJo 101
11. Perälä Laura JoJu 90
12. Hautajoki Anne TapErä 82
13. Hakkarainen Kati LiTai 75
14. Laamanen Susanna ART 69
15. Saari Laura Ri-Jo 0

Miehet 18 vaisto, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Mattsson Oskar Si-Jo 217 225 442

Miehet 70 vaisto, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Vesala Onni PJA 197 212 409

Pojat 16 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Mäenpää Aleksi Ri-Jo 269 273 542
2. Järvenpää Lauri RJA 263 245 508
3. Kaartinen Esa OJM 244 261 505
4. Kaartinen Ilpo OJM 245 239 484

Pojat 16 talja, pudotuskierrokset
Mäenpää Aleksi 109
Kaartinen Ilpo 103
Kaartinen Ilpo 102 Mäenpää Aleksi 106
Kaartinen Esa 108 Järvenpää Lauri 108
Kaartinen Esa 105
Järvenpää Lauri 108

Pojat 16 talja, lopputulokset
1. Järvenpää Lauri RJA 108 108
2. Mäenpää Aleksi Ri-Jo 109 106
3. Kaartinen Esa OJM 105 108
4. Kaartinen Ilpo OJM 103 102

Miehet 70 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Jansson Stig Ramses 274 273 547

Miehet 60 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Rautio Hannu Si-Su 275 284 559 19
2. Soininen Matti OJM 277 279 556
3. Sepponen Jaakko Sr. RTJ 271 281 552
4. Tuhkanen Raimo JJA 274 274 548
5. Saastamoinen Olli WT 269 276 545
6. Leivonen Keijo EBS 275 268 543
7. Siivonen Reijo RJA 272 265 537 10
8. Maronen Seppo ToJA 267 270 537 9
9. Eskola Jorma OJM 272 261 533 12
10. Koivunen Osmo Ku-Ry 267 266 533 10
11. Taipale Tapio Ri-Jo 268 260 528

Miehet 60 talja, pudotuskierrokset
Rautio Hannu 110
Maronen Seppo 111 Maronen Seppo 108
Saastamoinen Olli 111 Saastamoinen Olli 111
Tuhkanen Raimo 109 Maronen Seppo 109 (10) Saastamoinen Olli 107
Sepponen Jaakko Sr. 112 Siivonen Reijo 109 (8) Sepponen Jaakko Sr. 110
Leivonen Keijo 106 Sepponen Jaakko Sr. 109
Siivonen Reijo 109 Siivonen Reijo 107
Soininen Matti 108

Miehet 60 talja, lopputulokset
1. Sepponen Jaakko Sr. RTJ 112 109 110
2. Saastamoinen Olli WT 111 111 107
3. Maronen Seppo ToJA 111 108 109
4. Siivonen Reijo RJA 109 107 109
5. Rautio Hannu Si-Su 110
6. Tuhkanen Raimo JJA 109
7. Soininen Matti OJM 108
8. Leivonen Keijo EBS 106
 
Yleinen talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Haavisto Jari PJA 293 293 586    
2. Lammela Marko OJM 291 288 579    
3. Kauppila Aleksi PoJo 287 291 578    
4. Kivimaa Timo JoJu 288 289 577    
5. Kullström Rasmus Si-Su 285 288 573    
6. Rytky Lauri ToJA 290 282 572 36  
7. Kallunki Keijo JJA 287 285 572 32  
8. Pylkkä Juha Diana 282 288 570 31  
9. Järvenpää Marko RJA 283 287 570 30  
10. Mäntysalo Jyri RJA 282 284 566    
11. Rantanen Timo TapErä 278 286 564 27  
12. Koskela Harri JoJu 284 280 564 24  
13. Sepponen Jaakko OJM 285 278 563 25  
14. Jyrinki Harri OJM 278 285 563 23 37
14. Kälkäjä Jukka OJM 282 281 563 23 37
16. Arna Timo Jy-Su 277 284 561    
17. Humalajoki Aulis Virtain JA 279 280 559    
18. Kari Hannu Hood 280 274 554 17  
19. Mäkinen Markku ÄJA 279 275 554 16  
20. Hakoranta Kari Diana 271 270 541
           
Yleinen talja, pudotuskierrokset
Haavisto Jari 119
Arna Timo 112 Haavisto Jari 117
Järvenpää Marko 115 Järvenpää Marko 115
Pylkkä Juha 113 Haavisto Jari 118
Kullström Rasmus 112 Kivimaa Timo 117
Koskela Harri 110 Kullström Rasmus 112 (9)
Sepponen Jaakko 111 Kivimaa Timo 112 (10)
Kivimaa Timo 113 Kivimaa Timo 112 (9) Haavisto Jari 113 (10)
Kauppila Aleksi 114 Rytky Lauri 112 (10) Kallunki Keijo 113 (9)
Jyrinki Harri 109 Kauppila Aleksi 113
Rantanen Timo 111 Rytky Lauri 115
Rytky Lauri 112 Rytky Lauri 112
Kallunki Keijo 115 Kallunki Keijo 114
Mäntysalo Jyri 110 Kallunki Keijo 114
Jyrinki Harri 113 Lammela Marko 113
Lammela Marko 115

Yleinen talja, lopputulokset
1. Haavisto Jari PJA 119 117 118 113
2. Kallunki Keijo JJA 115 114 114 113
3. Rytky Lauri ToJA 112 115 112 112
4. Kivimaa Timo JoJu 113 112 117 112
5. Järvenpää Marko RJA 115 115
6. Kauppila Aleksi PoJo 114 113
6. Lammela Marko OJM 115 113
8. Kullström Rasmus Si-Su 112 112
9. Jyrinki Harri OJM 113
9. Pylkkä Juha Diana 113
11. Arna Timo Jy-Su 112
12. Sepponen Jaakko OJM 111
12. Rantanen Timo TapErä 111
14. Mäntysalo Jyri RJA 110
14. Koskela Harri JoJu 110
16. Kälkäjä Jukka OJM 109

Pojat 16, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Ruotsalainen Jimi TeJA 264 269 533
2. Kontio Matias Ku-Ry 264 265 529
3. Vainionpää Petri Ku-Ry 268 260 528
4. Leiritie Tommi Arcus 261 264 525
5. Välitalo Tuomas PJA 269 255 524
6. Niittyviita Sampo PoJo 259 253 512
7. Tiainen Eetu Piili 252 254 506
8. Hautamäki Joni Ku-Ry 254 243 497
9. Ojala Arto OJM 215 232 447
10. Turpeinen Teemu PoJo 210 225 435
11. Vanhala Santeri Piili 203 206 409
12. Mustonen Aleksi TapErä 192 212 404

Pojat 16, pudotuskierrokset
Ruotsalainen Jimi 108
Hautamäki Joni 107 Ruotsalainen Jimi 106
Välitalo Tuomas 109 Välitalo Tuomas 102
Leiritie Tommi 102 Välitalo Tuomas 102 Ruotsalainen Jimi 108
Vainionpää Petri 105 Niittyviita Sampo 110 Kontio Matias 109
Niittyviita Sampo 108 Niittyviita Sampo 107
Tiainen Eetu 87 Kontio Matias 109
Kontio Matias 114

Pojat 16, lopputulokset
1. Kontio Matias Ku-Ry 114 109 109
2. Ruotsalainen Jimi TeJA 108 106 108
3. Niittyviita Sampo PoJo 108 107 110
4. Välitalo Tuomas PJA 109 102 102
5. Hautamäki Joni Ku-Ry 107
6. Vainionpää Petri Ku-Ry 105
7. Leiritie Tommi Arcus 102
8. Tiainen Eetu Piili 87

Miehet 18, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Mansukoski Antti Ku-Ry 276 274 550
2. Juustovaara Alexander ToJA 244 262 506
3. Järvenpää Olli Hood 228 242 470
4. Savolainen Sami LoJA 236 226 462
5. Pouttu Mikko LoJA 182 172 354
6. Myllynen Mikko ToJA 168 118 286

Miehet 18, pudotuskierrokset
Mansukoski Antti 111
Savolainen Sami 108
Savolainen Sami 85 Mansukoski Antti 113
Järvenpää Olli 104 Juustovaara Alexander 104
Järvenpää Olli 106
Juustovaara Alexander 111

Miehet 18, lopputulokset
1. Mansukoski Antti Ku-Ry 111 113
2. Juustovaara Alexander ToJA 111 104
3. Järvenpää Olli Hood 106 104
4. Savolainen Sami LoJA 108 85

Miehet 50, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Kuivalainen Pentti JoJu 286 274 560
2. Leino Jussi PoJo 275 281 556
3. Nevalainen Hannu Ri-Jo 267 275 542
4. Viitanen Jari TJA 275 264 539
5. Laakso Arto Ky-Jo 273 265 538
6. Väre Jori PJA 263 274 537
7. Sunnari Matti PoJo 269 265 534
8. Rytkölä Martti IJA 253 272 525
9. Haikonen Arimo Diana 263 261 524
10. Paavola Esa Sai-Jo 257 263 520
11. Laakso Jukka ART 250 261 511
12. Pollari Seppo JoJu 250 260 510
13. Vuorinen Pekka JJA 250 251 501
14. Isopahkala Veijo ACH 244 254 498
15. Kurki Matti IJA 238 244 482
16. Nurminen Ari WT 232 242 474
17. Seikkula Pekka RJA 236 237 473
18. Åman Mauri Kiu Jänne 211 245 456
19. Vainionpää Elias Ku-Ry 203 229 432 9
20. Haapaniemi Matti ACH 209 223 432 6
21. Tuononen Pekka Joutsi 216 185 401

Miehet 50, pudotuskierrokset
Kuivalainen Pentti 1
Nurminen Ari Kuivalainen Pentti 110
Haikonen Arimo 98 Rytkölä Martti 108
Rytkölä Martti 103 Kuivalainen Pentti 113
Laakso Arto 113 Laakso Arto 106
Pollari Seppo 104 Laakso Arto 110
Vuorinen Pekka 100 Viitanen Jari 109
Viitanen Jari 109 Laakso Arto 106 Kuivalainen Pentti 110
Nevalainen Hannu 105 Väre Jori 104 Leino Jussi 108
Isopahkala Veijo 88 Nevalainen Hannu 98
Laakso Jukka 100 Väre Jori 101
Väre Jori 111 Väre Jori 98
Sunnari Matti 103 Leino Jussi 112
Paavola Esa 104 Paavola Esa 100
Kurki Matti 92 Leino Jussi 115
Leino Jussi 109

Miehet 50, lopputulokset
1. Kuivalainen Pentti JoJu 1 110 113 110
2. Leino Jussi PoJo 109 115 112 108
3. Laakso Arto Ky-Jo 113 110 106 106
4. Väre Jori PJA 111 101 98 104
5. Viitanen Jari TJA 109 109
6. Rytkölä Martti IJA 103 108
7. Paavola Esa Sai-Jo 104 100
8. Nevalainen Hannu Ri-Jo 105 98
9. Pollari Seppo JoJu 104
10. Sunnari Matti PoJo 103
11. Vuorinen Pekka JJA 100
11. Laakso Jukka ART 100
13. Haikonen Arimo Diana 98
14. Kurki Matti IJA 92
15. Isopahkala Veijo ACH 88
16. Nurminen Ari WT

Miehet 60, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Jokinen Matti JoJu 260 273 533
2. Rajala Urpo WT 266 264 530
3. Hotti Juhani LJ 260 261 521
4. Jattu Juhani Ri-Jo 264 249 513
5. Tamminen Tapio ART 261 249 510
6. Färm Erkki Sulka 248 257 505
7. Salminen Raimo Ri-Jo 239 253 492
8. Viitaoja Matti Diana 212 216 428

Miehet 60, pudotuskierrokset
Jokinen Matti 105
Viitaoja Matti 85 Jokinen Matti 106
Tamminen Tapio 106 (9) Tamminen Tapio 104
Jattu Juhani 106 (8) Tamminen Tapio 103 Jokinen Matti 91
Hotti Juhani 101 Rajala Urpo 108 Hotti Juhani 103
Färm Erkki 98 Hotti Juhani 105
Salminen Raimo 99 Rajala Urpo 104
Rajala Urpo 109

Miehet 60, lopputulokset
1. Hotti Juhani LJ 101 105 103
2. Jokinen Matti JoJu 105 106 91
3. Rajala Urpo WT 109 104 108
4. Tamminen Tapio ART 106 104 103
5. Jattu Juhani Ri-Jo 106
6. Salminen Raimo Ri-Jo 99
7. Färm Erkki Sulka 98
8. Viitaoja Matti Diana 85

Miehet 70, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Pentinsaari Pekka OJM 266 257 523
2. Houni Paavo Sai-Jo 241 246 487
3. Kosonen Olavi Arcus 224 213 437
4. Juurinen Eino LJ 193 191 384

Miehet 70, pudotuskierrokset
Pentinsaari Pekka
Juurinen Eino 1
Pentinsaari Pekka Juurinen Eino 70
Kosonen Olavi 1 Houni Paavo 97
Kosonen Olavi
Houni Paavo 1

Miehet 70, lopputulokset
1. Houni Paavo Sai-Jo 1 97
2. Juurinen Eino LJ 1 70
3. Kosonen Olavi Arcus 0 1
4. Pentinsaari Pekka OJM 0 0

Yleinen, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Tekoniemi Antti TeJA 286 284 570 35
2. Lipponen Jari PoJo 284 286 570 34
3. Määttä Tuomas PoJo 288 278 566
4. Lindroos Tero Diana 290 274 564
5. Juusola Janne OJM 278 285 563
6. Palovaara Pepe OJM 282 280 562
7. Heikkinen Reko PJA 279 281 560
8. Huhtala Juuso Arcus 282 277 559 31
9. Hautamäki Juho PoJo 274 285 559 28
10. Patala Teemu TapErä 277 280 557
11. Taskila Timo ToJA 271 282 553 26
12. Laurila Pentti Diana 280 273 553 24
13. Metsi Mika Ky-Jo 273 279 552
14. Viitaoja Juha Diana 276 273 549
15. Virtanen Aki UN 273 272 545 26
16. Tarhala Vesa Ky-Jo 275 270 545 19
17. Kangas Tomi-Matti TJA 274 270 544
18. Pullinen Tero Ky-Jo 269 274 543
19. Malinen Petri TJA 266 273 539
20. Rautiainen Markku EBS 265 272 537
21. Forsell Mikael Diana 268 268 536
22. Ronkanen Perttu Pu-Jo 271 264 535
23. Pietikäinen Antti Ka-Jo 267 267 534
24. Huopana Jyrki ACH 257 276 533
25. Kammonen Esa TJA 265 265 530
26. Karvonen Marko Ri-Jo 259 270 529
27. Hakkarainen Arto LiTai 251 277 528
28. Haapa-Aho Timo JoJu 255 272 527
29. Rantanen Pertti Arcus 260 266 526
30. Särkilampi Jari Ramses 268 256 524
31. Karjala Juuso PJA 259 260 519
32. Erkkilä Juha TJA 250 265 515
33. Viilo Keijo TJA 246 268 514
34. Hujanen Kimmo TapErä 261 251 512
35. Karjala Kalle PJA 256 252 508
36. Hautamäki Kari Ku-Ry 258 249 507 14
37. Jokinen Matti WT 261 246 507 13
38. Järvinen Raimo Hu-Ja 253 250 503
39. Pihlava Veikko Arcus 260 242 502
40. Ormio Aarne WT 256 245 501
41. Erkkilä Toni PJA 245 255 500
42. Kiviniemi Marko ACH 253 246 499
43. Nieminen Jari Hu-Ja 252 244 496
44. Ronkanen Sampo Pu-Jo 254 241 495
45. Yletyinen Jari TapErä 243 251 494
46. Rinne Juha Diana 243 249 492
47. Tapanainen Pasi Arcus 263 219 482
48. Öhman Jukka-Pekka WT 249 213 462
49. Vanonen Mika TapErä 215 234 449
50. Belkin Mirko Ramses 189 210 399

Yleinen, pudotuskierrokset
Tekoniemi Antti 116
Erkkilä Juha 103 Tekoniemi Antti 116
Kangas Tomi-Matti 110 (8) Tarhala Vesa 107
Tarhala Vesa 110 (9) Tekoniemi Antti 111
Hautamäki Juho 112 Hautamäki Juho 115
Huopana Jyrki 110 Hautamäki Juho 111
Kammonen Esa 108 Kammonen Esa 108
Huhtala Juuso 106 Hautamäki Juho 114
Juusola Janne 1 Lindroos Tero 112
Haapa-Aho Timo Juusola Janne 107
Forsell Mikael 105 Laurila Pentti 111
Laurila Pentti 111 Laurila Pentti 111
Metsi Mika 106 Lindroos Tero 115
Rautiainen Markku 105 Metsi Mika 108
Rantanen Pertti 103 Lindroos Tero 115
Lindroos Tero 116 Lindroos Tero 114 Hautamäki Juho 116
Määttä Tuomas 116 Palovaara Pepe 107 Lipponen Jari 110
Särkilampi Jari 103 Määttä Tuomas 115
Malinen Petri 108 Viitaoja Juha 108
Viitaoja Juha 109 Määttä Tuomas 113
Taskila Timo 112 Palovaara Pepe 115
Ronkanen Perttu 111 Taskila Timo 111
Hakkarainen Arto 109 Palovaara Pepe 113
Palovaara Pepe 109 (9) Palovaara Pepe 112
Heikkinen Reko 112 Lipponen Jari 115
Karvonen Marko 105 Heikkinen Reko 113
Pietikäinen Antti 107 Patala Teemu 111
Patala Teemu 113 Heikkinen Reko 108
Virtanen Aki 116 Lipponen Jari 112
Pullinen Tero 89 Virtanen Aki 102
Karjala Juuso 110 Lipponen Jari 111
Lipponen Jari 115

Yleinen, lopputulokset
1. Hautamäki Juho PoJo 112 111 115 114 116
2. Lipponen Jari PoJo 115 111 112 115 110
3. Lindroos Tero Diana 116 115 115 112 114
4. Palovaara Pepe OJM 109 113 115 112 107
5. Määttä Tuomas PoJo 116 115 113
6. Tekoniemi Antti TeJA 116 116 111
6. Laurila Pentti Diana 111 111 111
8. Heikkinen Reko PJA 112 113 108
9. Taskila Timo ToJA 112 111
9. Patala Teemu TapErä 113 111
11. Metsi Mika Ky-Jo 106 108
11. Kammonen Esa TJA 108 108
11. Viitaoja Juha Diana 109 108
14. Tarhala Vesa Ky-Jo 110 107
14. Juusola Janne OJM 1 107
16. Virtanen Aki UN 116 102
17. Ronkanen Perttu Pu-Jo 111
18. Karjala Juuso PJA 110
18. Kangas Tomi-Matti TJA 110
18. Huopana Jyrki ACH 110
21. Hakkarainen Arto LiTai 109
22. Malinen Petri TJA 108
23. Pietikäinen Antti Ka-Jo 107
24. Huhtala Juuso Arcus 106
25. Karvonen Marko Ri-Jo 105
25. Rautiainen Markku EBS 105
25. Forsell Mikael Diana 105
28. Erkkilä Juha TJA 103
28. Rantanen Pertti Arcus 103
28. Särkilampi Jari Ramses 103
31. Pullinen Tero Ky-Jo 89
32. Haapa-Aho Timo JoJu 0

Naiset vaisto, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Rautaoja Satu OJM 238 251 489
2. Wirkkala Elisa OJM 239 230 469

Naiset 50 talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Kaukola Tuula Ri-Jo 264 263 527

Taljajoukkue, alkukilpailu
1. Oulun Jousimiehet I (Marko Lammela,Harri Jyrinki,Jukka Kälkäjä) 1705
2. Jousi-Jussit (Timo Kivimaa,Harri Koskela,Kari Jalonen) 1699
3. Rauman Jousiampujat (Marko Järvenpää,Jyri Mäntysalo,Reima Siivonen) 1692
4. Tornion Jousiampujat (Lauri Rytky,Merja Vesa,Seppo Maronen) 1663
5. Oulun Jousimiehet II (Jaakko Sepponen,Matti Soininen,Katja Simoska) 1656
6. Vaasan Diana-57 (Juha Pylkkä,Kari Hakoranta,Urpo Pylkkä) 1650

Taljajoukkue, pudotuskierrokset
Oulun Jousimiehet 223 (28)
Tornion JA 223 (18)
Tornion JA 217 (25) Oulun Jousimiehet 225 (29)
Jousi-Jussit 217 (28) Rauman JA 225 (28)
Rauman JA 225
Jousi-Jussit 220

Tähtäinjoukkue, alkukilpailu
1. Pohjan Jousi (Jari Lipponen,Tuomas Määttä,Juho Hautamäki) 1695
2. Oulun Jousimiehet (Janne Juusola,Pepe Palovaara,Heli Kukkohovi) 1674
3. Vaasan Diana-57 (Tero Lindroos,Pentti Laurila,Juha Viitaoja) 1666
4. Kymen Jousi (Mika Metsi,Vesa Tarhala,Tero Pullinen) 1640
5. Pohjan Jousi II (Jussi Leino,Matti Sunnari,Mari Piuva) 1623
6. Porin Jousiampujat (Reko Heikkinen,Jori Väre,Etta Peltola) 1622
7. Tampereen Jousiampujat (Tomi-Matti Kangas,Petri Malinen,Jari Viitanen) 1622
8. Jousi-Jussit (Pentti Kuivalainen,Matti Jokinen,Timo Haapa-Aho) 1620
9. Arcus (Juuso Huhtala,Pertti Rantanen,Tommi Leiritie) 1610
10. Kurikan Ryhti (Antti Mansukoski,Matias Kontio,Petri Vainionpää) 1607
11. Vaasan Diana-57 II (Mikael Forsell,Arimo Haikonen,Aila Laurila) 1584
12. Riihi-Jouset (Hannu Nevalainen,Marko Karvonen,Juhani Jattu) 1584
13. Oulun Jousimiehet II (Heli Huttu,Pekka Pentinsaari,Tiina Kärkkäinen) 1566
14. Tapanilan Erä (Teemu Patala,Kimmo Hujanen,Jari Yletyinen) 1563
15. Tampereen Jousiampujat II (Esa Kammonen,Juha Erkkilä,Keijo Viilo) 1559
16. Porin Jousiampujat II (Tuomas Välitalo,Juuso Karjala,Kalle Karjala) 1551
17. Wilhelm Tell (Urpo Rajala,Matti Jokinen,Aarne Ormio) 1538
18. Arcus II (Pikita Lempiäinen-Koponen,Veikko Pihlava,Pasi Tapanainen) 1499
19. Tornion Jousiampujat (Timo Taskila,Alexander Juustovaara,Mikko Myllynen) 1345

Tähtäinjoukkue, pudotuskierrokset
PoJo 228
PJA II 208 PoJo 224
Arcus 204 JoJu 198
JoJu 204 PoJo 222
PoJo II 208 (26) Ky-Jo 205
Ri-Jo 208 (28) Ri-Jo 208
OJM II 210 Ky-Jo 217
Ky-Jo 216 Ky-Jo 216 PoJo 229
Diana 219 Ku-Ry 217 Diana 215
TapErä 184 Diana 227
Diana II 208 PJA 197
PJA 210 Diana 222
TJA 215 (19) Ku-Ry 216
Ku-Ry 215 (27) Ku-Ry 223
TJA II 191 OJM 220
OJM 226