Taulu-SM 29-30.07.2006 Kemi Pohjan Jousi

Yleinen, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Lindroos TeroDiana 311310621
2.Lipponen JariPoJo 314303617
3.Alanko JukkaPJA 30530861317
4.Simula JoukoPoJo 30730661313
5.Malinen PetriTJA 313299612
6.Tekoniemi AnttiTeJA 309300609
7.Tapanainen PasiArcus 294305599
8.Tarhala VesaKy-Jo 292304596
9.Mansukoski AnttiKu-Ry 294301595
10.Heikkinen RekoPJA 295293588
11.Huhtala JuusoArcus 299287586
12.Määttä TuomasPoJo 296288584
13.Erkkilä JuhaTJA 294283577
14.Laurila PenttiDiana 286286572
15.Palovaara PepeOJM 293277570
16.Kangas Tomi-MattiTJA 281282563
17.Hartikainen PekkaLJ 286274560
18.Hautamäki JuhoPoJo 287267554
19.Vierimaa ToivoOJM 283269552
20.Ylätalo RistoKy-Jo 281269550
21.Pönkä JukkaKy-Jo 281264545
22.Metsi MikaKy-Jo 274269543
23.Savola MikaArcus 263271534
24.Yletyinen JariTapErä 285247532
25.Hujanen KimmoTapErä 264265529
26.Kiviniemi MarkoACH 262263525
27.Taskila TimoToJA 261260521
28.Viilo KeijoTJA 259258517
29.Pihlajaniemi RaimoTeJA 259249508
30.Forsell MikaelDiana 223269492
31.Rantanen PerttiArcus 231233464

Yleinen, pudotuskierrokset
Lindroos Tero 1
Lindroos Tero 104
Hartikainen Pekka 97 Kangas Tomi-Matti 100
Kangas Tomi-Matti 105 Lindroos Tero 104
Mansukoski Antti 104 Mansukoski Antti 101
Yletyinen Jari 88 Mansukoski Antti 104
Hujanen Kimmo 74 Tarhala Vesa 97
Tarhala Vesa 90 Lindroos Tero 101 (9)
Malinen Petri 100 Määttä Tuomas 101 (10)
Viilo Keijo 86 Malinen Petri 96
Pönkä Jukka 97 Määttä Tuomas 105
Määttä Tuomas 98 Määttä Tuomas 109
Erkkilä Juha 89 Simula Jouko 98
Ylätalo Risto 87 Erkkilä Juha 98
Pihlajaniemi Raimo 93 Simula Jouko 105
Simula Jouko 103 Lindroos Tero 110 Määttä Tuomas 104
Alanko Jukka 102 Lipponen Jari 104 Tekoniemi Antti 102
Forsell Mikael 87 Alanko Jukka 95
Vierimaa Toivo 92 Laurila Pentti 100
Laurila Pentti 100 Laurila Pentti 96
Huhtala Juuso 91 Tekoniemi Antti 97
Metsi Mika 90 Huhtala Juuso 98
Taskila Timo 88 Tekoniemi Antti 103
Tekoniemi Antti 102 Tekoniemi Antti 100
Tapanainen Pasi 101 Lipponen Jari 98
Kiviniemi Marko 78 Tapanainen Pasi 95
Savola Mika 100 Heikkinen Reko 101
Heikkinen Reko 104 Heikkinen Reko 96
Palovaara Pepe 99 Lipponen Jari 107
Hautamäki Juho 102 Hautamäki Juho 95
Rantanen Pertti Lipponen Jari 102
Lipponen Jari 1

Yleinen, lopputulokset
1.Määttä TuomasPoJo98105109101104
2.Tekoniemi AnttiTeJA10210397100102
3.Lindroos TeroDiana1104104101110
4.Lipponen JariPoJo110210798104
5.Mansukoski AnttiKu-Ry104104101
6.Simula JoukoPoJo10310598
7.Heikkinen RekoPJA10410196
7.Laurila PenttiDiana10010096
8.Kangas Tomi-MattiTJA105100
9.Erkkilä JuhaTJA8998
9.Huhtala JuusoArcus9198
11.Tarhala VesaKy-Jo9097
12.Malinen PetriTJA10096
13.Alanko JukkaPJA10295
13.Hautamäki JuhoPoJo10295
13.Tapanainen PasiArcus10195
14.Savola MikaArcus100
15.Palovaara PepeOJM99
16.Hartikainen PekkaLJ97
16.Pönkä JukkaKy-Jo97
18.Pihlajaniemi RaimoTeJA93
19.Vierimaa ToivoOJM92
20.Metsi MikaKy-Jo90
21.Taskila TimoToJA88
21.Yletyinen JariTapErä88
23.Ylätalo RistoKy-Jo87
23.Forsell MikaelDiana87
25.Viilo KeijoTJA86
26.Kiviniemi MarkoACH78
27.Hujanen KimmoTapErä74
28.Rantanen PerttiArcus0

Naiset, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Vikström MarjoSulka 286302588
2.Piuva MariPoJo 288263551
3.Kosy MariannePoJo 262266528
4.Peltola EttaPJA 241277518
5.Heino TainaArcus 238274512
6.Hynynen PirkkoToJA 266243509
7.Jussila CaritaAmarco 250256506
8.Kaartinen SariOJM 253249502
9.Laamanen SusannaART 231267498
10.Haataja SatuKa-Jo 238253491
11.Kärkkäinen TiinaOJM 235254489
12.Suojoki JaanaJoJu 237249486
13.Perälä LauraJoJu 243236479
14.Pyörre PäiviPoJo 234240474
15.Tiaskorpi SuviACH 171181352
16.Tuomola HennaArcus 162175337
17.Marjakoski MiraPJA 165145310

Naiset, pudotuskierrokset
Vikström Marjo 99
Tuomola Henna 52 Vikström Marjo 102
Laamanen Susanna 56 Kaartinen Sari 77
Kaartinen Sari 68 Vikström Marjo 99
Heino Taina 92 Perälä Laura 87
Suojoki Jaana 89 Heino Taina 90
Perälä Laura 93 Perälä Laura 93
Peltola Etta 73 Perälä Laura 71 Vikström Marjo 99
Kosy Marianne 78 Kärkkäinen Tiina 81 Piuva Mari 85
Pyörre Päivi 82 Pyörre Päivi 86
Kärkkäinen Tiina 89 Kärkkäinen Tiina 96
Hynynen Pirkko 85 Kärkkäinen Tiina 83
Jussila Carita 1 Piuva Mari 94
Haataja Satu Jussila Carita 91
Tiaskorpi Suvi 71 Piuva Mari 95
Piuva Mari 111

Naiset, lopputulokset
1.Vikström MarjoSulka991029999
2.Piuva MariPoJo111959485
3.Kärkkäinen TiinaOJM89968381
4.Perälä LauraJoJu93938771
5.Jussila CaritaAmarco191
6.Heino TainaArcus9290
7.Pyörre PäiviPoJo8286
8.Kaartinen SariOJM6877
9.Suojoki JaanaJoJu89
10.Hynynen PirkkoToJA85
11.Kosy MariannePoJo78
12.Peltola EttaPJA73
13.Tiaskorpi SuviACH71
14.Laamanen SusannaART56
15.Tuomola HennaArcus52
16.Haataja SatuKa-Jo0

Miehet 50, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Kuivalainen PenttiJoJu 28929358212
2.Leino JussiPoJo 2832995829
3.Kankaanpää HeikkiKu-Ry 288277565
4.Laakso ArtoKy-Jo 290272562
5.Haikonen ArimoDiana 284276560
6.Paavola EsaSai-Jo 279276555
7.Väre JoriPJA 247278525
8.Vilmi AnttiPoJo 253271524
9.Tamminen EeroPoJo 233262495
10.Byman ReijoLaVa 229257486
11.Knuuti JuhaLJ 239238477
12.Sumen KariToJA 2412344754
13.Pollari SeppoJoJu 2522234753
14.Isopahkala VeijoACH 238229467
15.Myllykangas TeuvoACH 217215432
16.Tuononen PekkaJoutsi 208214422

Miehet 50, pudotuskierrokset
Kuivalainen Pentti 103
Tuononen Pekka 83 Kuivalainen Pentti 92
Tamminen Eero 85 Vilmi Antti 82
Vilmi Antti 87 Kuivalainen Pentti 101
Haikonen Arimo 90 Laakso Arto 98
Sumen Kari 77 Haikonen Arimo 92
Pollari Seppo 87 Laakso Arto 95
Laakso Arto 94 Laakso Arto 100 Kuivalainen Pentti 97
Kankaanpää Heikki 82 Paavola Esa 99 Väre Jori 84
Isopahkala Veijo 70 Kankaanpää Heikki 84
Knuuti Juha 92 Paavola Esa 87
Paavola Esa 95 Paavola Esa 96
Väre Jori 100 Väre Jori 98
Byman Reijo 91 Väre Jori 93
Myllykangas Teuvo 80 Leino Jussi 88
Leino Jussi 82

Miehet 50, lopputulokset
1.Kuivalainen PenttiJoJu1039210197
2.Väre JoriPJA100939884
3.Laakso ArtoKy-Jo949598100
4.Paavola EsaSai-Jo95879699
5.Haikonen ArimoDiana9092
6.Leino JussiPoJo8288
7.Kankaanpää HeikkiKu-Ry8284
8.Vilmi AnttiPoJo8782
9.Knuuti JuhaLJ92
10.Byman ReijoLaVa91
11.Pollari SeppoJoJu87
12.Tamminen EeroPoJo85
13.Tuononen PekkaJoutsi83
14.Myllykangas TeuvoACH80
15.Sumen KariToJA77
16.Isopahkala VeijoACH70

Naiset 50, alkukilpailu50m50mYht.10X
1.Kourula TuirePoJo 263279542
2.Jalonen Marja-LiisaJoJu 261243504
3.Laurila AilaDiana 237225462
4.Pollari KerttuJoJu 205144349

Naiset 50, pudotuskierrokset
Kourula Tuire 91
Pollari Kerttu 58
Pollari Kerttu 45 Kourula Tuire 85
Laurila Aila 74 Jalonen Marja-Liisa 74
Laurila Aila 62
Jalonen Marja-Liisa 79

Naiset 50, lopputulokset
1.Kourula TuirePoJo9185
2.Jalonen Marja-LiisaJoJu7974
3.Laurila AilaDiana6274
4.Pollari KerttuJoJu5845

Miehet 60, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Färm ErkkiSulka 245282527
2.Hotti JuhaniLJ 255270525
3.Laurila OlaviDiana 248269517
4.Soininen MattiOJM 264246510
5.Kärkkäinen TeuvoPoJo 180208388

Miehet 60, pudotuskierrokset
Färm Erkki 93
Soininen Matti 88
Soininen Matti 84 Färm Erkki 94
Laurila Olavi 93 Hotti Juhani 91
Laurila Olavi 86
Hotti Juhani 89

Miehet 60, lopputulokset
1.Färm ErkkiSulka9394
2.Hotti JuhaniLJ8991
3.Laurila OlaviDiana8693
4.Soininen MattiOJM8884

Pojat 12, alkukilpailu40m40mYht.10X
1.Reiniharju JoonasOJM 287301588
2.Mäenpää EeroPJA 260291551
3.Saviaro MikkoLJ 240212452

Tytöt 12, alkukilpailu40m40mYht.10X
1.Korhonen AnniinaPoJo 289285574
2.Vikström SoileSulka 239262501

Pojat 14, alkukilpailu50m50mYht.10X
1.Vikström AnttiSulka 314289603
2.Niittyviita SampoPoJo 307292599
3.Kokkila HenriToJA 292300592
4.Hautamäki JoniKu-Ry 305284589
5.Kaartinen EsaOJM 302285587
6.Niskanen ViliIJA 284296580
7.Ranta OscarArcus 292286578
8.Turpeinen TeemuPoJo 280285565
9.Tapalinen VillePoJo 279278557
10.Räsänen TeemuTapErä 283270553

Pojat 14, pudotuskierrokset
Vikström Antti 100
Turpeinen Teemu 91 Vikström Antti 109
Kaartinen Esa 107 Hautamäki Joni 102
Hautamäki Joni 109 Hautamäki Joni 103 Vikström Antti 100
Kokkila Henri 103 (9) Ranta Oscar 96 Kokkila Henri 96
Niskanen Vili 103 (8) Kokkila Henri 101
Ranta Oscar 94 Ranta Oscar 98
Niittyviita Sampo 90

Pojat 14, lopputulokset
1.Vikström AnttiSulka100109100
2.Kokkila HenriToJA10310196
3.Hautamäki JoniKu-Ry109102103
4.Ranta OscarArcus949896
5.Kaartinen EsaOJM107
6.Niskanen ViliIJA103
7.Turpeinen TeemuPoJo91
8.Niittyviita SampoPoJo90

Tytöt 14, alkukilpailu50m50mYht.10X
1.Mäenpää EevaPJA 249264513
2.Nyback JuliaDiana 209224433

Pojat 16, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Kontio MatiasKu-Ry 309308617
2.Vainionpää PetriKu-Ry 292289581
3.Leiritie TommiArcus 273305578
4.Ojala ArtoOJM 266285551

Pojat 16, pudotuskierrokset
Kontio Matias 106
Ojala Arto 97
Ojala Arto 90 Kontio Matias 105
Vainionpää Petri 103 Leiritie Tommi 93
Leiritie Tommi 97
Vainionpää Petri 92

Pojat 16, lopputulokset
1.Kontio MatiasKu-Ry106105
2.Leiritie TommiArcus9793
3.Vainionpää PetriKu-Ry92103
4.Ojala ArtoOJM9790

Tytöt 16, alkukilpailu60m60mYht.10X
1.Harju KatjaDiana 236272508
2.Sorsa TanjaKy-Jo 257247504

Miehet 18, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Hautamäki JuhoPoJo 277294571
2.Juustovaara AlexanderToJA 247266513
3.Myllynen MikkoToJA 161145306

Miehet 70, alkukilpailu60m60mYht.10X
1.Juurinen EinoLJ 195210405

Yleinen talja, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Haavisto NicoPJA 34033967939
2.Simula RaunoPoJo 34333667935
3.Haavisto JariPJA 335343678
4.Järvenpää MarkoRJA 337338675
5.Kivimaa TimoJoJu 338327665
6.Sepponen Jaakko Jr.OJM 332332664
7.Holappa MikkoOJM 327334661
8.Humalajoki AulisVirtain JA328332660
9.Rytky LauriToJA 330325655
10.Lammela MarkoOJM 321333654
11.Petäjä JukkaVirtain JA322331653
12.Reiniharju AnttiOJM 331321652
13.Rantanen TimoTapErä 320328648
14.Hiltunen LassePoJo 32332464723
15.Kosy Zoltan A.PoJo 32232564722
16.Arna TimoJy-Su 3243206448
17.Pylkkä JuhaDiana 3273176444
18.Nahkiaisoja TuomoPoJo 312330642
19.Kauppila AleksiPoJo 313314627
20.Jyrinki HarriOJM 302316618
21.Aarrekorpi JarkkoOJM 254242496

Yleinen talja, pudotuskierrokset
Haavisto Nico 106
Arna Timo 108 Arna Timo 107
Rytky Lauri 109 Rytky Lauri 111
Humalajoki Aulis 108 Rytky Lauri 105
Kivimaa Timo 114 Järvenpää Marko 114
Reiniharju Antti 99 Kivimaa Timo 109
Rantanen Timo 105 Järvenpää Marko 114
Järvenpää Marko 112 Rytky Lauri 110 Järvenpää Marko 111
Haavisto Jari 115 Lammela Marko 113 Haavisto Jari 112
Hiltunen Lasse 108 Haavisto Jari 113
Petäjä Jukka 100 Sepponen Jaakko Jr. 111
Sepponen Jaakko Jr. 110 Haavisto Jari 114
Holappa Mikko 106 Lammela Marko 108
Lammela Marko 112 Lammela Marko 108
Kosy Zoltan A. 106 Simula Rauno 107
Simula Rauno 109

Yleinen talja, lopputulokset
1.Haavisto JariPJA115113114112
2.Järvenpää MarkoRJA112114114111
3.Lammela MarkoOJM112108108113
4.Rytky LauriToJA109111105110
5.Sepponen Jaakko Jr.OJM110111
6.Kivimaa TimoJoJu114109
7.Arna TimoJy-Su108107
7.Simula RaunoPoJo109107
8.Hiltunen LassePoJo108
8.Humalajoki AulisVirtain JA108
10.Haavisto NicoPJA106
10.Kosy Zoltan A.PoJo106
10.Holappa MikkoOJM106
13.Rantanen TimoTapErä105
14.Petäjä JukkaVirtain JA100
15.Reiniharju AnttiOJM99

Naiset talja, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Laurila AnneHood 329334663
2.Simoska KatjaOJM 301324625
3.Järvenpää ErjaRJA 299304603
4.Vesa MerjaToJA 306288594
5.Räsänen SariLJ 206223429

Naiset talja, pudotuskierrokset
Laurila Anne 112
Vesa Merja 99
Vesa Merja 105 Laurila Anne 109
Simoska Katja 107 Järvenpää Erja 103
Järvenpää Erja 105
Simoska Katja 100

Naiset talja, lopputulokset
1.Laurila AnneHood112109
2.Järvenpää ErjaRJA105103
3.Simoska KatjaOJM100107
4.Vesa MerjaToJA99105

Pojat 14 talja, alkukilpailu50m50mYht.10X
1.Järvenpää LauriRJA 324328652

Pojat 16 talja, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Kaartinen IlpoOJM 247274521

Miehet talja B, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Antonios Jean-PierreArcus 300315615

Miehet 50 talja, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Siivonen ReimaRJA 329326655
2.Jalonen KariJoJu 325329654
3.Pirttivaara KeijoPu-Jo 323328651
4.Pylkkä UrpoDiana 308299607
5.Lindroos AarreDiana 288314602

Miehet 50 talja, pudotuskierrokset
Siivonen Reima 109
Pylkkä Urpo 103
Pylkkä Urpo 98 Siivonen Reima 103
Jalonen Kari 108 Pirttivaara Keijo 109
Pirttivaara Keijo 108
Jalonen Kari 102

Miehet 50 talja, lopputulokset
1.Pirttivaara KeijoPu-Jo108109
2.Siivonen ReimaRJA109103
3.Jalonen KariJoJu102108
4.Pylkkä UrpoDiana10398

Miehet 60 talja, alkukilpailu70m70mYht.10X
1.Sepponen JaakkoRTJ 319313632
2.Rautio HannuSi-Su 317314631
3.Arbelius TeuvoOJM 317311628
4.Soininen MattiOJM 316306622
5.Maronen SeppoToJA 316301617
6.Julkunen RistoPu-Jo 308308616
7.Siivonen ReijoRJA 314298612
8.Koivunen OsmoKu-Ry 292314606

Miehet 60 talja, pudotuskierrokset
Sepponen Jaakko 102
Koivunen Osmo 95 Sepponen Jaakko 107
Maronen Seppo 102 Maronen Seppo 106
Soininen Matti 100 Maronen Seppo 104 Sepponen Jaakko 105
Arbelius Teuvo 107 Rautio Hannu 100 Arbelius Teuvo 104
Julkunen Risto 104 Arbelius Teuvo 106
Siivonen Reijo 88 Rautio Hannu 104
Rautio Hannu 104

Miehet 60 talja, lopputulokset
1.Sepponen JaakkoRTJ102107105
2.Arbelius TeuvoOJM107106104
3.Maronen SeppoToJA102106104
4.Rautio HannuSi-Su104104100
5.Julkunen RistoPu-Jo104
6.Soininen MattiOJM100
7.Koivunen OsmoKu-Ry95
8.Siivonen ReijoRJA88

Miehet 70 talja, alkukilpailu60m60mYht.10X
1.Lapiolahti MaunoKu-Ry 294281575

Yleinen vaisto, alkukilpailu50m50mYht.10X
1.Laurila OlaviDiana 293292585
2.Rautaoja SatuOJM 284269553
3.Määttä JussiPoJo 260257517

Naiset vaisto, alkukilpailu50m50mYht.10X
1.Kaartinen SariOJM 262273535
2.Laurila AilaDiana 234274508


Tähtäinjoukkue, pudotuskierrokset
Pohjan Jousi 202
Oulun Jousimiehet 163 Pohjan Jousi I 207
Arcus 197 Porin Jousiampujat 193
Porin Jousiampujat 203 Porin Jousiampujat 192 Pohjan Jousi I 206
Tampereen Jousiampujat 198 Vaasan Diana-57 185 Tampereen Jousiampujat 193
Kymen Jousi 195 Tampereen Jousiampujat 194
Pohjan Jousi 173 Vaasan Diana-57 189
Vaasan Diana-57 191


Taljajoukkue, pudotuskierrokset
Oulun Jousimiehet I 212
Oulun Jousimiehet II 199
Oulun Jousimiehet II 198 Oulun Jousimiehet 214
Pohjan Jousi 219 Rauman Jousiampujat 209
Rauman Jousiampujat 213
Pohjan Jousi 212