Ranking Turku 13.1.2007
 
Yleinen talja, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Haavisto Jari PJA     586    
2. Järvenpää Marko RJA     580    
3. Ylätalo Risto Ky-Jo     575    
4. Humalajoki Aulis Virtain JA     573    
5. Haavisto Nico PJA     570 30 30
6. Mäntysalo Jyri RJA     570 30 29
7. Laurila Anne Hood     566    
8. Kosy Zoltan PoJo     565    
9. Arna Timo Jy-Su     564 25  
10. Siivonen Reima RJA     564 24  
11. Rantanen Timo TapErä     559    
12. Lumiainen Timo PJA     534    
13. Lindroos Aarre Diana     531    
14. Leivonen Marja TapErä     524 8  
15. Koivunen Osmo Ku-Ry     524 5  

 
Yleinen talja, pudotuskierrokset
Haavisto Jari 1                          
      Haavisto Jari 119                    
Arna Timo 116   Arna Timo 112                    
Kosy Zoltan 109         Haavisto Jari 115              
Haavisto Nico 116         Humalajoki Aulis 117              
Lumiainen Timo 104   Haavisto Nico 112                    
Lindroos Aarre 106   Humalajoki Aulis 113                    
Humalajoki Aulis 114         Haavisto Jari 117   Humalajoki Aulis 115        
Ylätalo Risto 114         Mäntysalo Jyri 112   Järvenpää Marko 114        
Leivonen Marja 109   Ylätalo Risto 110                    
Rantanen Timo 112   Mäntysalo Jyri 113                    
Mäntysalo Jyri 115         Mäntysalo Jyri 112              
Laurila Anne 112         Järvenpää Marko 114              
Siivonen Reima 110   Laurila Anne 111                    
Koivunen Osmo 105   Järvenpää Marko 117                    
Järvenpää Marko 113                          
 

 
Yleinen talja, lopputulokset
1. Humalajoki Aulis Virtain JA 114 113 117 115
2. Järvenpää Marko RJA 113 117 114 114
3. Haavisto Jari PJA 1 119 115 117
4. Mäntysalo Jyri RJA 115 113 112 112
5. Arna Timo Jy-Su 116 112
5. Haavisto Nico PJA 116 112
7. Laurila Anne Hood 112 111
8. Ylätalo Risto Ky-Jo 114 110
9. Rantanen Timo TapErä 112
10. Siivonen Reima RJA 110
11. Kosy Zoltan PoJo 109
11. Leivonen Marja TapErä 109
13. Lindroos Aarre Diana 106
14. Koivunen Osmo Ku-Ry 105
15. Lumiainen Timo PJA 104

 
Yleinen, alkukilpailu 18m 18m Yht. 10 X
1. Lindroos Tero Diana     578    
2. Huhtala Juuso Arcus     576    
3. Tekoniemi Antti Diana     571    
4. Nevalainen Hannu Ri-Jo     565    
5. Heikkinen Reko PJA     561 33  
6. Virtanen Aki UN     561 27  
7. Ronkanen Perttu Pu-Jo     557    
8. Vainionpää Petri Ku-Ry     552    
9. Tapanainen Pasi Arcus     550 29  
10. Pihlajaniemi Raimo Ku-Ry     550 25  
11. Mansukoski Antti Ku-Ry     546    
12. Määttä Tuomas PoJo     545    
13. Malinen Petri TJA     542    
14. Kontio Matias Ku-Ry     537    
15. Heino Taina Arcus     531    
16. Kangas Tomi-Matti TJA     528    
17. Elomäki Seppo Arcus     524    
18. Järvinen Raimo Hu-Ja     511    
19. Sorsa Tanja Ky-Jo     509    
20. Kosy Marianne PoJo     507    
21. Kuisma Hilkka Arcus     491    
22. Ranta Oscar Arcus     490    

 
Yleinen, pudotuskierrokset
Lindroos Tero 113                          
Kangas Tomi-Matti 109   Lindroos Tero 115                    
Tapanainen Pasi 112   Tapanainen Pasi 111                    
Vainionpää Petri 103         Lindroos Tero 113              
Heikkinen Reko 109 (9,9)         Nevalainen Hannu 110              
Määttä Tuomas 109 (9,10)   Määttä Tuomas 102                    
Malinen Petri 109   Nevalainen Hannu 113                    
Nevalainen Hannu 114         Nevalainen Hannu 109   Lindroos Tero 113        
Tekoniemi Antti 111         Mansukoski Antti 116   Huhtala Juuso 111        
Kontio Matias 113   Kontio Matias 108                    
Mansukoski Antti 116   Mansukoski Antti 115                    
Virtanen Aki 110         Mansukoski Antti 113              
Ronkanen Perttu 101         Huhtala Juuso 116              
Pihlajaniemi Raimo 108   Pihlajaniemi Raimo 105                    
Heino Taina 107   Huhtala Juuso 114                    
Huhtala Juuso 118                          
 

 
Yleinen, lopputulokset
1. Lindroos Tero Diana 113 115 113 113
2. Huhtala Juuso Arcus 118 114 116 111
3. Mansukoski Antti Ku-Ry 116 115 113 116
4. Nevalainen Hannu Ri-Jo 114 113 110 109
5. Tapanainen Pasi Arcus 112 111
6. Kontio Matias Ku-Ry 113 108
7. Pihlajaniemi Raimo Ku-Ry 108 105
8. Määttä Tuomas PJA 109 102
9. Tekoniemi Antti Diana 111
10. Virtanen Aki UN 110
11. Heikkinen Reko PJA 109
11. Kangas Tomi-Matti TJA 109
11. Malinen Petri TJA 109
14. Heino Taina Arcus 107
15. Vainionpää Petri Ku-Ry 103
16. Ronkanen Perttu Pu-Jo 101